Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Otóz mam pewien problem z komputerem. Po właczeniu kompa i miniecia okolo 10-20 min komputer sie zawiesza :(

Zmniejszalem czestotliwosc procka na mniejsza (133xBy HD-1.1ghz) i dalej sie zawieszal, czyscilem caly komputer z zakurzenia itp, nasmarowalem pieknie pasta chipy procka i karty graficznej. I zawiesza sie dalej.

Formatowalem kilka razy, az zakupilem nowego twardziela (80gb) i dalej sie zawiesza.

Pokazuje rowniez: UNKOWN CPU Type.

O to squad PC-ta:

 

AMD Athlon 2,5 XP ++

MSI K7N2 Delta L

512 DDR 400mhz

Samsung 80 GB

ATI Radeon 9550 128mb

DVD-RW

Edytowane przez BlackMan_Pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoja płytka tez miałem problemy np. komp odpalał za drugim albo trzecim razem i była to wina procka bo był za stary i wymieniłem na bartka i jest dobrze ale jeśli chodzi o podkrecanie to kicha właśnie przyjechał do mnie Abit AN7 i teraz zobacze co ten proc potrafi

 

Czy starczyłby mu taki zasilacz?? ENERMAX 365P-VE bo właśnie musze kupic coś taniego do kompa starszemu

 

Athlon TB 1.4

MSi K7N2 FSR

Ge-Force 2 GTS

256 MB

Dysk 3 GB

CD i FDD

 

czy ten ENERMAX 365P-VE wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm i tego sie obawialem....

Podczas formatowania kompa zawiesil mi sie na 43%. No to zrestartowalem i komp zaczal wyć jak policja.

To go wyłaczylem na 5 min i wlaczylem ponownie, i wlacza sie ale nie ma tego "PIK" przy ktorym wlacza sie monitor. :mur:

Przy wlaczonym kompie (bez "PIK") spojrzalem na tyły. I te dodatkowe USB ma cztery lampki i te dwie gorne były na czerwono a dolne na zielono. Wyczytalem w ksiazeczce ze procesor jest walniety albo zle podlaczony, a podlaczony byl dobrze.

Czy to na prawde wina procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoja płytka tez miałem problemy np. komp odpalał za drugim albo trzecim razem i była to wina procka bo był za stary i wymieniłem na bartka  i jest dobrze ale jeśli chodzi o podkrecanie to kicha właśnie przyjechał do mnie Abit AN7 i teraz zobacze co ten proc potrafi

 

Czy starczyłby mu taki zasilacz?? ENERMAX 365P-VE bo właśnie musze kupic coś taniego do kompa starszemu

 

Athlon TB 1.4

MSi K7N2 FSR

Ge-Force 2 GTS

256 MB

Dysk 3 GB

CD i FDD

 

czy ten ENERMAX 365P-VE wystarczy??

1451590[/snapback]

 

 

 

Tak, starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakis bios na ktorym na mojej plycie dociagne ram ponad 2.7 V  ? ?

1461670[/snapback]

Był modzik na wersji 5.8, który pozwalał na 2.8 v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest starszy bios, nie znam numeru, sprzed około roku, pozwalający na zmianę i prawidłowe działanie płyty K7N2-delta L przy częstotliwościach zncznie przekeaczających 400Mhz. jednak przy fleszowaniu biosa zalecam szczególną ostrożność, bo nawet Live update pozwoli za zapianie niewłaściwego Bina. jeżeli jesteś zdesperowany, to przynajmniej nie nadpisuj bootblocka, bo będziesz miał możliwość uruchomić awaryjne procedury fleszowania. crash w takiej sytuacji jest nieprzyjemny i może się okazać, że będziesz musiał dalej jechać na taniej płycie.

jednak przy tak dużych częstotliwościach, mało prawdopodobne jest, że pamięci lub mostek pozwoli ci odpalić dual channel. ale nawet w singlu komp z fsb 440Mhz ma konkretnego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pytam w imieniu kolegi, który flaszując Bios na swojej K7N2 coś spartolił, mimo iż jest NAPRAWDĘ dobrym elektronikiem i generalnie komputerowym fachmenem :wink:

Czy można gdzie dostać lub może ktoś ma do sprzedania kostkę BIOSA do tej płyty?

O ile pamiętam była to coś w stylu WINBOND W49AP020H lub coś w tym stylu. Gdyby ktoś mi pomógł byłbym baaaaaaaaardzo dzwięczny :lol:

 

Pozdrawiam tweakową brać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pytam w imieniu kolegi, który flaszując Bios na swojej K7N2 coś spartolił, mimo iż jest NAPRAWDĘ dobrym elektronikiem i generalnie komputerowym fachmenem  :wink:

Czy można gdzie dostać lub może ktoś ma do sprzedania kostkę BIOSA do tej płyty?

O ile pamiętam była to coś w stylu WINBOND W49AP020H lub coś w tym stylu. Gdyby ktoś mi pomógł byłbym baaaaaaaaardzo dzwięczny :lol:

 

Pozdrawiam tweakową brać!

1484733[/snapback]

Z tewgo co wiem kiedy procedura flashowania sie nie powiedzie mozna zrobic hotflasha czy jak to sie tam zwie. Wszystko jest opisane na ostatniej stronie instrukcji, jak kolega jej nie posiada to niech zassie z netu.

 

http://www.msi.com.tw/html/support/bios/note/boot.htm

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam.

Mam płytę MSI K7N2 Delta 2 (ta co w podpisie). I tu kieruje pytanie - czy istnieje jakiś bios, który "naprawia" strasznie źle działający bios oryginalnie wgrany do płyty. Problem powiawia się głównie kiedy ręcznie chcę ustawić parametry kompa (ci z was którzy mają tą płyte chyba wiedzą o co mmi chodzi). Z góry dziekuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiTaM!

Mam plytke MSI K7N2 Delta-L i strasznie mnie wqrzaja skoki napiecia na VCore ;/

Roznica miedzy min a max potrafi dochodzic nawet do 0.21V !! :mur:

Mnie to rozwala, bo mi zwiesza kompa przy 1.40V..

Czy jest mozliwosc wymiany jakis elementow mobo zeby napiecia byly stabilniejsze?

Mam na mysli jakies kondensatorki, cewki i takie tam elektroniczny stuff ;>

Ja sie OSOBISCIE nie znam na tych klockach, ale zawsze sie znajdzie jakis qmpel, wiec prosze o pomoc w formie schematu albo po prostu ladnego opisu slownego "CO i JAK zrobic, aby bylo lepiej" :>

No jesli sie da, OF COURSE :]

Pozdrawiam!

 

PS.

Sorki jesli temat juz byl, ale polecenie "Szukaj" wywala blad SQL, a "recznie" szukac to troche zabawy.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, chyba wybrales zly dzial. Dosyc duzy topic o tej plytce jest tutaj.

 

Mam identyko plytke i nie wiem, albo mi sie trafil jakis dobry egzemplarz, albo zalezy od serii. ;] Czytalem duzo o tej plytce, ze czujniki pokazuja jakies farmazony, napiecia skacza, ze nie da sie nic podkrecic w biosie... u mnie na szczescie takie objawy nie wystepuja, jakis szczesliwy model. ;]

 

A co do twojego problemu, to mysle, ze chodzi o wariujace czujniki. Najlepiej pomierz napiecia woltomierzem i wtedy bedziesz wiedzial, czy to wina plyty, czy blednych odczytow.

 

Moze napisz jaki masz sprzet, bo napisales tylko o napieciu 1,4v a to duzo nie mowi. ;]

 

Co do lutowania plyty to czytalem gdzies, ze przyspawanie kondensatora w okolicach gniazda cpu moze poprawic stabilnosc po o/c. (chodzi o miejsce w ktorym brakuje kondziolka, w zaleznosc od modelu w niektorych nie ma po lewej stronie a w niektorych po prawej.

 

Dołączona grafika

 

Na tym screenie widac wyraznie, ze brakuje jhednego kondziolka w kolekcji odpowiadajacej na cpu, ja akurat mam tam komplet i moze dlatego nie mam zadnych problemow. : P

 

Dołączona grafika

 

Natomiast tutaj brakuje jednego po stronie prawej (moze odpowiedzialny jest za stabilnosc ramo'w , nie wiem to tylko moje przypuszczenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Delta-L ma na szczescie wszystkie 4 kondesatorki ;)

Wgralem najnowszy zmodowany bios v5.8 http://home.arcor.de/miti11/Advanced/MSI/K...lta_L_5-8_A.zip

i plytka ma teraz calkiem ladny zakres zasilania ;)

POLECAM WSZYSTKIM TEN BIOS ;]

Glowne zmiany:

 

Item "CPU Internal Cache" activated

Item "Small Logo(EPA) Show" activated

Item "Super Stability Mode" activated

Item "T-(RAS)" setting "0" selectable

Item "CAS Latency" setting "Auto" selectable

Item "AGP Spread Spectrum" setting "1%" selectable

Item "AGP Aperture Size (MB)" setting "Disabled" selectable

Item COM2 changed in "Onboard IrDA Connector" and activated,

default setting is "2F8/IRQ3" and "2F8/IRQ3" and "2E8/IRQ3 selectable

Item "IPCA" activated

Item "Power Status Led" activated

Item "DRAM Voltage Adjust" setting "2.8 V" selectable

Item "AGP Voltage Adjust" setting "1.8V" selectable

Item "CPU Vcore Select" settings "1.300V", "1.425V", "1.450V", "1.475V", "1.500V", "1.525V" selectable

changed Epa Logo

 

Co do skokow napiecia natomiast...

Zasilacz mam Chieftec'a 360W, a caly komp jest pod UPSem.

Gdzie mam sie wpiac miernikiem aby zmierzyc VCore? :>

 

Moje dywagacje na temat wymiany kilku elementow plyty biora sie z faktu iz producent tnac koszty wybiera troche gorsze kondki czy cewki wiec moze jakby plycie zaaplikowac podmiane na te drozsze i lepsze to by lepiej trzymala napiecie?

Ja poprostu nie wiem co jest za co odpowiedzialane i w jakim stopniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mierzenia napiecia proca to pewnie trzeba przylozyc miernikiem do jakis elementow na mobo, ale niestety nie wiem jakich... ;]

Mozesz tez pomierzyc w molexach 12v i 5v, czy nie fiksuja.

 

Nie wiedzialem o istnieniu takiego biosa, z tego co wyczytalem, to mozna ustawiac napiecie ponizej nominalnego ? (tak jak w abicie).

Item "CPU Vcore Select" settings "1.300V", "1.425V", "1.450V", "1.475V", "1.500V", "1.525V" selectable

 

edit

 

Te *.rar z biosem jest zabezpieczony haslem, znasz je moze, czy musze uciec sie do bardziej brutalnych czynnosci (lamanie;] ). ?

Masz moze jakis artukul albo cokolwiek na temat tychzmodowanych biosow, chcialbym sobie poczytac conieco zanim je wgram. ;]

 

edit2.

 

duzy topic o zmodyfikowanych biosach do serii MSI K7N2

 

zmodyfikowany bios do msi k7n2 delta-l ( 5.8 )

Czy to jst ten sam bios, ktory wgrales do swojej plyty, czy moze robiony jest prze inna osobe ? (widzialem, ze ten, ktory podales byl datowany na koniec 2004 roku).

 

Nie wiem czemu, ale ten bios jest datowny na dzisiejszy dzien... :blink: osochosi ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak..:)

Drazenie modow BIOSu zajelo mi pol nocy i oto co znalazlem;>

 

http://www.storage-raid-forum.de/viewtopic.php?t=2824

To jest topic z tym biosem co Ci dalem linka (btw. haslo: lumberjacker).

W mody bawi sie tam niejaki 'miti' (administrator tego serwisu).

 

http://home.pages.at/braziliantech/downloads_en.html

Ta stronka natomiast zaskoczyla mnie samego;p

Jakis inny modder 'danielkawakami' zrobil swoja wersje.

 

Sprawdzilem obie i.. szczerze nie widze zadnych roznicy;)

'miti' pododawal kilka rzeczy (np. SUPER STABILITY MODE ktory ma blizej niezidentyfikowane wlasciwosci ;>), natomiast 'danielkawakami' rozszerzyl poprostu kilka opcji ;)

 

Musze Cie przestrzec przed opcja "AGP Aperture Size (MB)" ktora u 'mitiego' ma funkcje DISABLED, u mnie powodowala zwieche podczas bootowania. Musial resetowac bios na zworze;>

 

No wiec masz dwa wybory:

 

ADVANCED BIOS by 'miti':

http://home.arcor.de/miti11/Advanced/MSI/K...lta_L_5-8_A.zip

HASLO: lumberjacker

 

EXPERT BIOS by 'danielkawakami':

http://home.pages.at/braziliantech/downloa...a-l/6570v58.zip

 

Fajnie by bylo gdyby mi jednak ktos powiedzial jak sie wpiac na plyte (bo to jest oczywiste;p) zeby zmierzyc VCore. 12V i 5V sa w miare ladne bo zasilke mam calkiem solidna;) Rozchodzi sie ciagle o uklad mobosa odpowiedzialny za VCore ;>

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem jakies 2 tyg. temu na stronke msi i nie bylo tego biosa...

A ma on date 2005-1-27 wiec o co chodzi ? :blink:

 

bios

 

W txt napisane tylko: Support Throton CPU 2000+,2200+,2400+,2600+.

No to sie pospeszyli...

 

mariolife instalowales go ? Ja jade narazie na 5.8 i nie mam problemow, wiec po co zmieniac. B) Poczekam az wyjdzie nieoficjalny oparty o 5.9.

 

edit

 

Robil juz ktos update prze LiveUpdate ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem ten biosik u siebie,ale nic szczególnego nie zauważyłem,porzednio miałem jedną pamięć kingstona ddr333 i przy podkręcaniu szyny max mogłem dać na 180mhz-powyżej miałem zwis (nawet przy innych timingach i nap.),dodałem drugą kosć ,tyle że ddr400 dałem w dualu i na nowym biosie dałem na 185 i zadnych errorów timmingi domyslne -o co tu wogóle chodzi ? podobno dual jest wrażliwy na pracę z dwiema różnymi pamięciami.

Aha, uptade robiłem msi uptade poszło gładko, jak sie robi najlepiej wymianę biosu tego nieoficjalnego czy da rade to zrobić live uptade?

Edytowane przez mariolife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kosci i duala to juz zalezy od szczescia... ja mam w dualu 2x256 266@400 + 512 400 i hula az milo. ;]

Co do nieofiajalnego bioska, to chyba nie da rady przez live update, bo to cos pobiera pliczek z serwera msi.

Czyli ten nieoficjalny najlepiej zapodac recznie, czyli tym programem od awarda i update'owac spod dos'a.

 

Co do tego liveupdate to robiles w biosie 'lead setup defaults' ? Niektorzy mowia, zeby nie flashowac na podkreconym kompie, ale mi sie nie chce za bardzo od nowa ustawiac tych wszystkich [ciach!]l. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego liveupdate to robiles w biosie 'lead setup defaults' ? Niektorzy mowia, zeby nie flashowac na podkreconym kompie, ale mi sie nie chce za bardzo od nowa ustawiac tych wszystkich [ciach!]l. ;]

1655428[/snapback]

Nie robiłem 'lead setup defaults' , przed flashowaniem nie trzeba resetować ustawień o ile wszystko działa ok ,a faktycznie bios wymaga po tej operacji ponownego ustawienia. Czy win flashem idzie wrzucic shakowany bios? na pewno ktoś za niedługo przerobi wersje 5.9. Edytowane przez mariolife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie wgrywalem tego zmodowanego bioska, ale chyba wgrywa go sie tak jak ten oficjalny. Jak ze stronki zassiesz to tam masz taki programik exe i plik z biosem, jest takze plik txt, w ktorym jest dokladnie opisane co trzeba wpisac, zeby sie zflashowalo (spod dos'a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większosć ludzi pyta się gdzie można na płyćie sprawdzić napięcie v-core? ,ja sprawdzałem u siebie w miejscu brakującego kondensatora przy cpu (mam ich 3),napięcie miernikiem wskazało 1.60~1.62v w programie everest tak samo ,a ustawienie w biosie to najniższe 1.55v,czyli niewielkie przekłamania są ,co do pomiaru pozostałych napięć to najlepiej mierzyć na wtyczce pin20 którą podłącza się na płycie(na kablach zawsze występuje spadek napięcia).

post-12738-1127402128_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i z góry przepraszam jeśli poruszam kwestię już omówioną na forum.

A wiąże się mianowicie z pytaniem:

 

Który procesor AMD byłby najkorzystniejszy prównawaczo wydajność/cena, dla tytułowej płyty głównej MSI K7N2 Delta-L (Socket A Athlon/Athlon XP/Duron).

 

Do czego byłby przeznaczony procesor?

- do grania z tym, że chciałbym złożyć sprzęt niskobudżetowy a wydaje mi się, że chyba lepiej bybyło zinwestować w lepszą grafikę niż ładować w jakiś bardzo dobry procesor(?)

- nie zamierzam go niewiadomo jak kręcić(!) Jestem początkującym w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...