Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Isnieje jakiś BIOS do K7N2 ILSR, na którym mógłbym podnieść napięcie o więcej niz 2,8V??

Czy istnieje bios BOSSKILLER-a do K7N2 ILSR, jeśli tak to czy ktoś mógłby mi podesłać na emaila??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem właśnie MSI K72N Delta i chce kupic semprona 2200+. jak będzie wg was chodzil na tej platformie? proeszę o ew. rady

 

pzdr_slawek

u mnie wszystko gra 2029=mhz 9x225 temp 40 w spoczynku 52 max w stresie napiecie na procku nie podnosilem bo nie bylo potrzeby takiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płytę główną MSI K7N2 Delta-L (bios 5.9 27.01.2005) oraz procesor AMD Athlon XP 1600+ (Palomino). Na razie wogóle go nie podkrecałem bo nie ma to zadnego sensu. Mam w planach zakup procesora AMD Athlon Xp 2500+ mobile (133x14) lub 3000+ mobile (133x16,5) i tu sie rodzi moje pytanie czy moge uzyc takich procesorów? Przeciez ta płyta obsługuj mnoznik do 13. Chciałbym podkrecic bartona na 200x11 lub przy szczesciu 200x12,5. Czy to jest do zrobienia?

Kolejna sprawa to chłodzenie na procku. Słyszałem ze dobre są miedziane pentagramy. Myslałem nad QC-80 Cu, ale zauwazyłem takze QVC-100 Cu to sa jego wymiary 114x114x65 mm. Czy wejdzie na moją płytę główną, nie mam mozliwosci otworznia komputera. Pomózcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płytę główną MSI K7N2 Delta-L (bios 5.9 27.01.2005) oraz procesor AMD Athlon XP 1600+ (Palomino). Na razie wogóle go nie podkrecałem bo nie ma to zadnego sensu. Mam w planach zakup procesora AMD Athlon Xp 2500+ mobile (133x14) lub 3000+ mobile (133x16,5) i tu sie rodzi moje pytanie czy moge uzyc takich procesorów? Przeciez ta płyta obsługuj mnoznik do 13. Chciałbym podkrecic bartona na 200x11 lub przy szczesciu 200x12,5. Czy to jest do zrobienia?

Kolejna sprawa to chłodzenie na procku. Słyszałem ze dobre są miedziane pentagramy. Myslałem nad QC-80 Cu, ale zauwazyłem takze QVC-100 Cu to sa jego wymiary 114x114x65 mm. Czy wejdzie na moją płytę główną, nie mam mozliwosci otworznia komputera. Pomózcie.

Kup semrona najlepiej 2300 albo 2400 ja mam semprona 2200 i bez zadnych problemow 9x225= 2028mhz bez podnoszenia napiecia na procu chociaz barton chyba tez da rade 11x200 mhz . Mam Cooler mastera z miedziana podstawka 2400 obr temp w spoczymku 39,40 C w stresie do 52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego jak ten co w linku http://www.allegro.pl/item95270177_amd_sem...ntylatorem.html tamte modele chyba nie pojda na tak wysoki fsb moim zdaniem najlepszy sempron do overclockingu to 2300 poczytaj o semrponach te 2200 i 2300 prawie wszystkie chodza na fsb powyzej 200mhz

Edytowane przez buja4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac wolałbym jednak dołozyc te 100 zł i kupic bartona 2500, po pierwsze ma 512kb cache a druga sprawa ze sie o wiele lepiej podkreca nie wiem tylko czy dam rade go odpalic no i jaki maksymalnie radiator wejdzie do tej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan odnosnie mobo, jakie jest do osiagniecia maksymalne fsb na tej plycie?? max vcore wynosi 1,8v?? ilu fazowe zasilanie ma plyta?? 2 czy 3?? plyta dobrze wskazuje temperatury?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi ci o płyte msi k7n2 delta-l (bios 5.9) to:

maksymalne fsb wynosi 233mhz

max vcore to tylko 1,8 poniewaz na płycie jest zainstalowane tylko słabe 2-fazowe zasilanie u mnie wszystkie temperatury sa dobrze wyswietlane:

płyta główna 33C, procesor 45C dysk twardy 20C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi ci o płyte msi k7n2 delta-l (bios 5.9) to:

maksymalne fsb wynosi 233mhz

max vcore to tylko 1,8 poniewaz na płycie jest zainstalowane tylko słabe 2-fazowe zasilanie u mnie wszystkie temperatury sa dobrze wyswietlane:

płyta główna 33C, procesor 45C dysk twardy 20C

a nie ma znaczenia pod wzgledem osiagane fsb czy jest wersja o ubozsza czy bardziej wypasiona??

 

Dla plyty nie stanowi problemu zrobienie 2400MHz przy 1,7v??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płytę główną MSI K7N2 Delta-L (bios 5.9 27.01.2005) oraz procesor AMD Athlon XP 1600+ (Palomino). Na razie wogóle go nie podkrecałem bo nie ma to zadnego sensu. Mam w planach zakup procesora AMD Athlon Xp 2500+ mobile (133x14) lub 3000+ mobile (133x16,5) i tu sie rodzi moje pytanie czy moge uzyc takich procesorów? Przeciez ta płyta obsługuj mnoznik do 13. Chciałbym podkrecic bartona na 200x11 lub przy szczesciu 200x12,5. Czy to jest do zrobienia?

Kolejna sprawa to chłodzenie na procku. Słyszałem ze dobre są miedziane pentagramy. Myslałem nad QC-80 Cu, ale zauwazyłem takze QVC-100 Cu to sa jego wymiary 114x114x65 mm. Czy wejdzie na moją płytę główną, nie mam mozliwosci otworznia komputera. Pomózcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płytę główną MSI K7N2 Delta-L (bios 5.9 27.01.2005) oraz procesor AMD Athlon XP 1600+ (Palomino). Na razie wogóle go nie podkrecałem bo nie ma to zadnego sensu. Mam w planach zakup procesora AMD Athlon Xp 2500+ mobile (133x14) lub 3000+ mobile (133x16,5) i tu sie rodzi moje pytanie czy moge uzyc takich procesorów? Przeciez ta płyta obsługuj mnoznik do 13. Chciałbym podkrecic bartona na 200x11 lub przy szczesciu 200x12,5. Czy to jest do zrobienia?

Kolejna sprawa to chłodzenie na procku. Słyszałem ze dobre są miedziane pentagramy. Myslałem nad QC-80 Cu, ale zauwazyłem takze QVC-100 Cu to sa jego wymiary 114x114x65 mm. Czy wejdzie na moją płytę główną, nie mam mozliwosci otworznia komputera. Pomózcie.

Mój Bartek chodzi na 202x11 bezproblemowo... Mam Q-80 i też wszystko pasuje.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z zegarem czasu rzeczywistego

 

od nowosci plyta miala tak, ze jesli uptime przekroczyl okolo 10 dni, zegar zaczynal bardzo wyraznie sie spieszyc (ponad godzine na dobe). wystarczyło wylaczyc kompa na pare sekund i zegar sie stabilizowal. ale ostatnio wyłączanie juz nei pomaga, co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktos ma jakiegoś zmodowanego biosa do K7N2 DeltaL, chodzi mi o to aby można było podnieść napięcie Vcore więcej niż 1,8V.

Moja aktualna wersja to 5.9.

I jeszcze jedno pytanie czy ta wersja athlona AXDA2200DUV3C / KIXIB0343UPMW ma odblokowany mnożnik??

Jeżeli ma odblokowany to z moja płytą jest coś nie tak bo każda zmiana mnożnika w rzeczywistości nie daje żadniego efektu.

Edytowane przez @rtex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to sprawdzic w CrystalCPUID. Wejdz w menu Function i zobacz czy jest aktywna (mozna ja wlaczyc) opcja AMD K6/K7/K8 Multiplier. Jezeli tak, to masz odblokowany, jezeli nie to niestety masz zablokowany mnoznik. Ale sadzac po braku zmian po ustawieniu w BIOSie to masz prawdopodobnie zablokowany.

 

Link do programu: http://crystalmark.info/download/CrystalCPUID50Beta.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam płytę MSI K7N2 i mam pytanko mianowicie chce kupic wętylator na procek( Athlon 2500 Barton) Pentagrama QVC 100 Cu, tylko zastanawiam sie czy on tam si,e zmiesci.Mierzyłem i wychodzi ze przy zasilaczu wchodzi na styk ale blisko sa tez kondensatorki , może ktos wie cos na ten temat.

post-142523-1160936728_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam płytę MSI K7N2 i mam pytanko mianowicie chce kupic wętylator na procek( Athlon 2500 Barton) Pentagrama QVC 100 Cu, tylko zastanawiam sie czy on tam si,e zmiesci.Mierzyłem i wychodzi ze przy zasilaczu wchodzi na styk ale blisko sa tez kondensatorki , może ktos wie cos na ten temat.

Tak się składa że ja niedawno kupiłem ten wentylator i nie musisz się martwić bo się zmnieści ale na styk.

A tutaj masz zdjęcie jak to u mnie wygląda

Dołączona grafika

radiator jest z lekka pogięty bo mi spadł :unsure: :mur:

Edytowane przez @rtex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko gra 2029=mhz 9x225 temp 40 w spoczynku 52 max w stresie napiecie na procku nie podnosilem bo nie bylo potrzeby takiej

hmm na Jakiej wersji Biosu takie osiągi uzyskałes ??? :-| i w jakis specjalny sposob kreciłes tego Sempronka 2200+?? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke odkopie ale mam nastepujacy problem:

2x256 ram Kingston PC3200 smigaly jak milo, dokupilem 1gb GOODrama takze 3200 ofkoz i nie moge poprawnie tego odpalic w zadnej cfg. Tzn komp odpala przy kombinacji 1gb+obojetnie ktora 256, ale windows wykrywa tylko 256mb, mimo ze wszelkie diagnostyczne programy ( chociazby z brzegu cpu-z) pokazuje poprawnie, iz w 1 slocie siedzi 1gb poprawnie parametry wykrywa, a w drugim 256. Najnowszy bios, nic nie zmieniane ze stabilnej konfiguracji poprzednio. Ktos ma jakies pomysly ? Przelecialem caly temat i nic nie pomaga jak na razie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witm

mam plyte k7n2deltaL i dysk samsung SP2514N i pojawia sie blad po instalacji sysetmu.

kiedy po zakladowaniu plikow uruchamia sie ponownie to pojawia sie blad odczytu ladowania, a czsem poprostu windows wyswietla ze nie obsluguje tego dysku.

i co to moze byc.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec mam zajebisty problem:

mam pierwsza wersje MSI K7N2 FSB333 zadnych -L zadnych delta dokladnie MS-6570

na poczatku wiadomo, bios 3.4(moze i nawet starszy) temperatura zawyzona, nie skapowalem sie o co chodzi i wpakowalem w drogie chlodzenie, pojawil sie updejt biosu, czesciowo rozwiazujac problem(temp spadla ze 10 stopni). co ciekawe przypadkiem wtedy zaktualizowalem biosa do wersji 5.4 (tej przeznaczonej dla -L delta), niedawno bedac na MSI stronce zkapowalem sie ze to nie ten bios, no i sciagnalem taki konkretnie do mojego modelu(najnowsza wersja 4.1), ale nie udalo mi sie zflashowac(wykryto nie wlasciwa wersje programu) no i zupdejtowalem do 5.9, sek w tym ze ciagle mam problem z temperatura (50 stopni na starcie to raczej nie normalne, przy dobrym chlodzeniu i wyczuwalnej mniejszej tempie), ktos wie moze jak wgrac oryginalna wersje biosu?? czytalem wczesniejsze posty o parametrze /F ale po tym padla plyta:D

tak wiec chce uderzyc z innej strony i dowiedziec sie jakim narzedziem moge sprawdzic jaka mam temp proca?(aktualnie sprawdzalem w biosie oraz sisoft sandra). aha fsb jakie moge max zrobic dla proca to 200, a ktos wspominal o 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiąc się moim prockiem popsułem płytę główną. Stało się to dokładnie po tym gdy zmieniłem mnożnik z 9,5 na 10 przy 214mhz. Otóż po restarcie nic sie nie pokazuje na ekranie. D-Bracket najpierw pokazywał że walnięte są ramy po zmianie procesora na inny zaczoł pokazywać że proc jest walnięty. Wentylatory sie kręcą Próbowałem reset biosu. Nie pomogło. Sprawdziłem procek, grafike i ramy wszystko sprawne. Może domyślacie sie co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...