Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

plyta nie pojdzie na 205mhz stabilnie, w tym problem :)

 

co do nf2, teraz wlasnie walcze z ciaglem losowym przycinaniem sie systemu, obojetnie co robie, lubi przytnac sie na pare sekund;

wlasnie probowalem najnowszych sterow od nvidii to juz byla totalna porazka, nvmixer powodowal 'lagi' do tego stopnia ze pasek startu sie rozwinac niemogl

slyszalem ze problem moze byc po stronie podkreconego fsb zmienilem na 200fsb (z 202 :) ) i dalem 33mhz dla pci, zadnej poprawy;

sumujac do tej pory nigdy nic niedzialalo na 100% zawsze byl jakis drobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta nie pojdzie na 205mhz stabilnie, w tym problem :)

 

co do nf2, teraz wlasnie walcze z ciaglem losowym przycinaniem sie systemu, obojetnie co robie, lubi przytnac sie na pare sekund;

wlasnie probowalem najnowszych sterow od nvidii to juz byla totalna porazka, nvmixer powodowal 'lagi' do tego stopnia ze pasek startu sie rozwinac niemogl  

slyszalem ze problem moze byc po stronie podkreconego fsb zmienilem na 200fsb (z 202 :) ) i dalem 33mhz dla pci, zadnej poprawy;

sumujac do tej pory nigdy nic niedzialalo na 100% zawsze byl jakis drobny problem

no to ci powiem tylko tyle ze masz walniety egzemplarz!!!!!!!!!!!!

wlasnie sprawdzilem to co mowiles. Rozluznilem timingi i pusilem wsb 210 i ruszyl z kopyta bez problemu, w chwili kiedy pisze tego posta mam odpalonego prime95 jak narzie bez problemu. zaufaj mi stary ta plyta to nie jest zaden wypas ale problemow z zacinaniem nie powinienes miec zadnych na 200fsb. Kiedy kupiles i gdzie swoja k7n2??? duzo bylo wadliwych egzempalrzow i ty prawdopodobnie taka masz

 

kup jedna z plyt ktore podalem wyzej i obiecuje ci ze zadnych problemow nie bedziesz mial i pokochasz nf2 8) wiem co mowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.. w koncu lezy na live update wspominana przez was wersja biosu 5.7.

W zmianach wspomniana jest zmiana timingow przy pracy dla pc400.. czy ktos zalwazyl jakies konkretne zmiany w tym aspekcie pracy plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.. w koncu lezy na live update wspominana przez was wersja biosu 5.7.

W zmianach wspomniana jest zmiana timingow przy pracy dla pc400.. czy ktos zalwazyl jakies konkretne zmiany w tym aspekcie pracy plyty?

ja juz widzialem w liveupdate ta wersje biosu 5dni temu

 

a co do timingow to niestety nic nie zauwazylem, ale pewnie dlatego ze uzywam ddr333 :wink: na 400 moze cos jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeathEvil kupilem cos kolo ?grudnia?, niewiem ...

a mam ten problem od niedawna, meczace, reinstalowalem system, zmienialem stery, bawilem sie biosem i nic :(

ja jestem z USA to ci nie powiem ktora partia byla wadliwa dokladnie.

MSI to dobra firma mmimo wszystko , zaliczyla pare wpadek w tym delta-l na bank ale do pentiumow to robi naprawde wypasy plyty.

 

jezeli masz gwarancje to wymien, problem powinien zniknac, ale najlepiej zebys oddal karte doplacil grosza i wymienil na cos sensownijszego.

 

Ja dzisiaj zamowiles nf7 2.0 i zobaczymy czy uciagne 2500mhz :twisted:

jak powiedzialem wczesniej, nforce to potega i przekonasz sie o tym gdy wtmienisz plytke 8) TRUST ME!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam DeathEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze, jescze sprobuje wgrac orginalnego bios od grafiki, moze w tym lezy problem ? jesli nic to nieda to bede musial cos wykombinowac;

a narazie moj priorytet to pamiec - malo, ut2k4 sie dlugo laduje :( ... sie zobaczy

 

mam radka wymienic ? watpie aby dostal cos lepszego powyzej 200euro

 

jesli jednak bedzie to wina plyty to sie pomysli, bo ciezko bedzie mi udowodnic pad moba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze, jescze sprobuje wgrac orginalnego bios od grafiki, moze w tym lezy problem ? jesli nic to nieda to bede musial cos wykombinowac;

a narazie moj priorytet to pamiec - malo, ut2k4 sie dlugo laduje :( ... sie zobaczy

 

mam radka wymienic ? watpie aby dostal cos lepszego powyzej 200euro

 

jesli jednak bedzie to wina plyty to sie pomysli, bo ciezko bedzie mi udowodnic pad moba

wiem w czym moze byc problem 8)

poczytalem troche w twojej sprawie i znalazlo sie paru nieszczesnikow jak ty :P solucja na rozwiazanie bylo powiekszenie minimalnie napiecia na agp oraz wylaczenie w biosie fastwrites

 

PS.masz radka na R360 czy R350?? jezeli 350 to nie fleshuj na xt!!!!!

 

odpisz czy pomoglo

 

Pozdrawiam

DeathEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co zrobilem to wlasnie wylaczylem fastwrite i zapodalem agp x4

przed chwilka podnioslem napiecie dla agp 1,5@1,6, zobacze co bedzie - troszke to potrwa

no a rdzen mam r360, bo jaki sens mialby flashowac 350 ? :)

 

update:

nie pomoglo jak sie cielo tak sie tnie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co zrobilem to wlasnie wylaczylem fastwrite i zapodalem agp x4

przed chwilka podnioslem napiecie dla agp 1,5@1,6, zobacze co bedzie - troszke to potrwa 

no a rdzen mam r360, bo jaki sens mialby flashowac 350 ? :)

 

update:

nie pomoglo jak sie cielo tak sie tnie  :cry:

holera no to ju nie mam pomyslow, ale msi zawsze mialo najwieksze problemy z radkami (ach ten marketing) z tego co wiem abity najlpeiej sobie radza z radkami. bede mial okazje sprawdzic w nastepnym tygodniu bo bede mial nf72.0 i radka9800 od sapphire

 

jak cos to zdam relacje, a tobie radze dowiedziec sie czy masz mozliwosc doplaty i wymiany plyty. jako argument dlaczego?? powiedz im ze twoje pamieci nie dzialaja na tej plycie :D powinni łyknąć chaczyk :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeathEvil a masz problemy ze skaczacymi napięciami na procu( ustawiam w bios 1.6v a skacze od 1.55 do 1.68 !)? Może wiesz co to za temperatura power/aux lub ta 3 w mbm5 i innych programach monitorujących?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeathEvil a masz problemy ze skaczacymi napięciami na procu( ustawiam w bios 1.6v a skacze od 1.55 do 1.68 !)? Może wiesz co to za temperatura power/aux lub ta 3 w mbm5 i innych programach monitorujących?

Pozdro

przeczytaj pare postow powyzej napisale jak sie pozbyc skaczacych napiec

 

zrob jak napisalem, powinno pomoc

 

Pozdrawiam

DeathEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem nie pomagało niestety, i dalej skaczą. A co do tej temperatury to nie wiesz?

power aux to prawdopodobnie southbridge, ale glowy nie daje

 

tak popatrzylem na twój podpis i aż żal dupe ściska że ta płyta w tym podpisie :? przecierz ta płyta sie nie nadaje do oc (vcore mierny, overvolty itp) zmien plyte kolego :wink: a jak masz duzy aux to kup radiator na SB i bedzie lepiej

 

Pozdrawiam DeathEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...... Może ją na gwarę oddam, tylko czy to coś  da?

jeżeli kupiłeś niedawno to powiedz że pamieci nie działają i chcesz dopłacić i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> lepszą (może łykną :) )

 

napisze to po raz setny

 

MSI DAŁO CIAŁA Z TĄ PŁYTĄ I ŻADEN BIOS JEJ NIE POMOŻE BO PŁYTA JEST Z TANICH CZĘŚCI SKŁADANA!!!!!!!!!!!!!!!

 

jeżeli nikt nie chce mieć problemów z tą płytą, nie kupujcie jej

mam ją jakiś czas i jest jak wrzut na duppie, zawsze jakieś problemy

jak nie napięcia, to timingi, temperatury itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupiłeś niedawno to powiedz że pamieci nie działają i chcesz dopłacić i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> lepszą (może łykną :) )

 

napisze to po raz setny

 

MSI DAŁO CIAŁA Z TĄ PŁYTĄ I ŻADEN BIOS JEJ NIE POMOŻE BO PŁYTA JEST Z TANICH CZĘŚCI SKŁADANA!!!!!!!!!!!!!!!

 

jeżeli nikt nie chce mieć problemów z tą płytą, nie kupujcie jej

mam ją jakiś czas i jest jak wrzut na duppie, zawsze jakieś problemy

jak nie napięcia, to timingi, temperatury itp

Zgodze sie w 100% ja mialem bardzo duze problemy z ramem a pierwszy egzemplaz padl po 6dniach. ta plyta byla by dobra za 200-230zł ale tyle ile teraz kosztuje to jest shit. Ni ma nawet dzior wokół socet i zalman7000 i pare innych odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Procek (w podpisie) juz sie dobrze wygrzal i lata na 200FSB na Vcore 1,55 -ale mogę ustawić tylko mnożnik 9.5 ustawienie jakiegokolwiek innego przy fsb 200 nie jest możliwe (ciemność + syrena)

2. Przy 200fsb komp sie nie podnosi po odłączeniu napięcia (wyjęcie wtyczki z zasilacza) nie jest to wprawdzie uciążliwe bo wystarczy pamietać o przełączeniu zworki na 100fsb odpalenie , wyłączenie i przestawienie z powrotem na 200 - trybi.

 

Dlaczego ta cholera nie chce sie ustawic na inny mnożnik niż 9.5 przy 200fsb wie ktoś ? procek ma odblokowany mnożnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak daj proca na mnoźnik 11 ja mam athlona 2000+ i działa mi na wszystkich mnoznikach do 9.5 a potem ciemnośc aż do 11 11.5 12 ale 12.5 nie idzie i wszystko magistrala 200 tylko że u mnie na 12 niestabilne 11.5 stabilne ale narazie ide na 11 spokojnie a i napiecie 1.70 v spróbuj tak powinno pójść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte MSI K7n2-L i przejrzałem prawie cały temat i ciekawi mnie czy ta na Ultra400 to taki badziew? Ja posiadam na nForce 2 SPP. W AIDA'zie wykrywa mi moją MoBo jako MS 6570G. I jest to dosyć ciekawa sprawa ponieważ wykrywa mi ją jako Delte (w AIDA) i BIOS mam chyba najnowszy(?) bo wersja 5.6 Phoenix'a a czytałem że NIE Delty to biosy 3.x. A moje FSB to maksymalnie 233MHz. Czy występuje bios, który pozwala zwiększyć napięcie CPU powyżej 1,8V. Więc prosze o wyjaśnienie o co z tym BIOS'em biega. Temp. ok i bardzo fajna płyta ogólnie (Lubie MSI :)) Jeśli chodzi o o/c to godne, mój xp 2400@2200MHz przy 1.6V. Najwięcej to 2350MHz (1.80V) bo więcej (MegaHertzów :)) zasilacz Feel 300W nie wyrabia :(.

Ale sie rozpisałem :) i jeszcze raz z góry thanks:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z podniesieniem napiecia...jezeli zmienie na jakąkolwiek inna wartość niż to jest ustawione standartowo to komp mi sie nie włącza i musze resetować bios i wyjąć kabel zasilający z zasilacza (chieftec 360)

co mam zrobić?? istnieje może jakieś zabezpieczenie czy coś w tym stylu??? prosze o pomoc dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z podniesieniem napiecia...jezeli zmienie na jakąkolwiek inna wartość niż to jest ustawione standartowo to komp mi sie nie włącza i musze resetować bios i wyjąć kabel zasilający z zasilacza (chieftec 360)

co mam zrobić?? istnieje może jakieś zabezpieczenie czy coś w tym stylu??? prosze o pomoc dzieki

Wyciągasz całkowicie zworke odpowiedzialna za FSB ( ta ||| ) i ta z secure mode ( ta || ).

U mnie pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak ty, wyjołem 2 zworki i nie pomogło, jak wchodze do biosu i robię 2500@3200 to winda mi sie nie <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span>, a jak ponownie wejde do biosu podnieść napięcie to już nawet po resecie ekran nie działa:-( i musze wszystko od nowa...co jest grane???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij baterie na jakieś 5-10min. i jeszcze popróbuj ze zworkami. Mi pokazywało, że pamięc sie spaliła/siadła i komp się za nin nie włączał, a po wyjęciu baterii i zworka na soft 100MHz i działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. jako ze temat poswiecony k7n2 to wrzuce to tu moze ktos sie obudzi :roll:

 

Sprawa jest nastepujaca, otoz mam wymieniona nizej MB i CPU - po zainstalowaniu dolaczonych do zesawu oryginalnych sterownikow do plyty glownej tzn: usb, siec, zintegrowany dzwiek, i calej reszty (nie bylo zadnych niedogodnosci) zaczynaja sie problemy typu "dziwna praca procesora" co rozumiem przez to pojecie ? np: przy zgrywaniu plikow pomiedzy dyskami zuzycie procesora idzie na 100%, ogladanie filmow procek 100% itp. itd. najlepsze jest to ze pod OS 98SE uzycie procesora przy totalnym nic nie robieniu i wylaczeniu wszystkich zbednych zadan, uzycie CPU bardzo skacze utzymujac sie w granicach 66% 90% 100% (wtedy jak sie kazdy domysla malo na kompie mozna zdzialac), zalamany takim obrotem sprawy zainstalowalem xp pro sytuacja sie powtorzyla juz nie tak znacznie ale jednak... wpadlem na pomysl zeby nie instalowac wszystkiego z cd (eureka !) po wybiorczym zainstalowaniu urzadzen "z wykrzyknikiem" komp zaczal dzialac (czyt. uzycie procka 0 - 2 % przy "nic nierobieniu" cud?) tyle ze jest jeden mankament... :-/ cos sie w sterach nie doinstalowalo (pewnie cos co wtedy robilo szum (zarzadzanie prockiem ? mostek polnocny/poludniowy ? "strowiniki zarzadzajace tymi komponentami ?" <1000 mysli na sekunde>)) w ustawieniach karty nie moge wlaczyc AGP ( AGP (PCI mode)) dlaczego ? <zaraz sie rozplacze> (moze ktos wie jak to AGP wlaczyc ? czy jedyna odpowiedz to : zainstaluj stery ! <no ale wtedy znowu cyrk !>)...

Chcial bym zauwazyc jeszcze jedna rzecz... otoz bylem u kumpla, ktory posiada ten sam CPU (wow) co ja, tyle ze MB Asus A7V8X-X i u niego jest identyczna sytuacja (oryginalne stery... (cudy sie dzieja ?!)), a przeciez plyta calkowicie inna i osprzet tez, tylko CPU to samo... (czuje sie zdruzgotany )

Wiec... jesli ktos ma podobny problem lub wie jak mi pomoc to bardzo bym prosil <please> / pozdrawiam Wszystkich i dziekuje za chwile uwagi na ten jakze ..... hmmm post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. jako ze temat poswiecony k7n2 to wrzuce to tu moze ktos sie obudzi   :roll:  

 

Sprawa jest nastepujaca, otoz mam wymieniona nizej MB i CPU - po zainstalowaniu dolaczonych do zesawu oryginalnych sterownikow do plyty glownej tzn: usb, siec, zintegrowany dzwiek, i calej reszty (nie bylo zadnych niedogodnosci) zaczynaja sie problemy typu "dziwna praca procesora" co rozumiem przez to pojecie ? np: przy zgrywaniu plikow pomiedzy dyskami zuzycie procesora idzie na 100%, ogladanie filmow procek 100% itp. itd. najlepsze jest to ze pod OS 98SE uzycie procesora przy totalnym nic nie robieniu i wylaczeniu wszystkich zbednych zadan, uzycie CPU bardzo skacze utzymujac sie w granicach 66% 90% 100% (wtedy jak sie kazdy domysla malo na kompie mozna zdzialac), zalamany takim obrotem sprawy zainstalowalem xp pro sytuacja sie powtorzyla juz nie tak znacznie ale jednak... wpadlem na pomysl zeby nie instalowac wszystkiego z cd (eureka !) po wybiorczym zainstalowaniu urzadzen "z wykrzyknikiem" komp zaczal dzialac (czyt. uzycie procka 0 - 2 % przy "nic nierobieniu" cud?) tyle ze jest jeden mankament... :-/ cos sie w sterach nie doinstalowalo (pewnie cos co wtedy robilo szum (zarzadzanie prockiem ? mostek polnocny/poludniowy ? "strowiniki zarzadzajace tymi komponentami ?" <1000 mysli na sekunde>)) w ustawieniach karty nie moge wlaczyc AGP ( AGP (PCI mode))  dlaczego ? <zaraz sie rozplacze>  (moze ktos wie jak to AGP wlaczyc ? czy jedyna odpowiedz to : zainstaluj stery ! <no ale wtedy znowu cyrk !>)...  

Chcial bym zauwazyc jeszcze jedna rzecz... otoz bylem u kumpla, ktory posiada ten sam CPU (wow) co ja, tyle ze MB Asus A7V8X-X i u niego jest identyczna sytuacja (oryginalne stery... (cudy sie dzieja ?!)), a przeciez plyta calkowicie inna i osprzet tez, tylko CPU to samo... (czuje sie zdruzgotany  )  

Wiec... jesli ktos ma podobny problem lub wie jak mi pomoc to bardzo bym prosil <please> / pozdrawiam Wszystkich i dziekuje za chwile uwagi na ten jakze ..... hmmm post.

pierwsze co zrob to wejdz na www.nvidia.com sciagnij najnowsze paczke sterownikow i zainstaluj wszystko co w niej jest (najlepiej na goly sytem a jak nie to przymusowo odinstaluj stare stery i uzyj driver cleanera

 

I Hope this helps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cus zapodalem:

 

Audio driver version 4.31 (WHQL)

Audio utility version 4.31

Win2K ethernet driver version 4.16 (WHQL)

WinXP ethernet driver version 4.16 (WHQL)

Win2K ethernet NRM driver version 4.16 (WHQL)

WinXP ethernet NRM driver version 4.16 (WHQL)

Network management tools version 4.16

GART driver version 3.77 (WHQL) with updated uninstaller files

Memory controller driver version 3.38 (WHQL) with updated uninstaller files

SMBus driver version 4.04 (WHQL) with updated uninstaller files

Installer version 4.38

Win2K IDE 2.5 driver version 4.15 (WHQL) with updated uninstaller files

WinXP IDE 2.5 driver version 4.12 (WHQL) with updated uninstaller files

 

i jak na razie uzycie procka ok, jaj z AGP nie mam, dzwiek jest znacznie lepszy (no i ten panel nvmixer :) ) jeszcze nie testowalem zachowania podczas zgrywania danych z 1 hdd na drugi... ale moze dam relacje.

 

tak w nawiasie zrobilem test na default ustawieniach i bez krecenia kompa w 3dmarku 2k3 wynik-1180pkt... :/ czy to nie za malo jak na taka konfiguracje ? hmm a moze jestem przewrazliwiony. / pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cus zapodalem:

 

Audio driver version 4.31 (WHQL)

Audio utility version 4.31

Win2K ethernet driver version 4.16 (WHQL)

WinXP ethernet driver version 4.16 (WHQL)

Win2K ethernet NRM driver version 4.16 (WHQL)

WinXP ethernet NRM driver version 4.16 (WHQL)

Network management tools version 4.16

GART driver version 3.77 (WHQL) with updated uninstaller files

Memory controller driver version 3.38 (WHQL) with updated uninstaller files

SMBus driver version 4.04 (WHQL) with updated uninstaller files

Installer version 4.38

Win2K IDE 2.5 driver version 4.15 (WHQL) with updated uninstaller files

WinXP IDE 2.5 driver version 4.12 (WHQL) with updated uninstaller files

 

i jak na razie uzycie procka ok, jaj z AGP nie mam, dzwiek jest znacznie lepszy (no i ten panel nvmixer :) ) jeszcze nie testowalem zachowania podczas zgrywania danych z 1 hdd na drugi... ale moze dam relacje.

 

tak w nawiasie zrobilem test na default ustawieniach i bez krecenia kompa w 3dmarku 2k3 wynik-1180pkt... :/ czy to nie za malo jak na taka konfiguracje ? hmm a moze jestem przewrazliwiony. / pozdrawiam

3dmaek 2003 to benchmark glownie grafiki wiec nie spodziwaj sie codow bo twoj geforce to juz wuslazona zabawka. na test ogolnie kompa polecam 3dmarka 2001. na twojej plycie wyciagalem 19tysiecy, a teraz na abit AN7 ok 21 przy max podkreceniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...