Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

a czym flashowaliście BIOSa spod DOSu czy winflashem? Bo właśnie chciałem walnąć zmodowanego BIOSA (tego co link wyżej był) i jeszcze jedno,który jest lepszy http://planeta.terra.com.br/informatica/br...a-l/6570v57.zip czy http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic....029d7b14e884eb5 z tąd?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to lepszy jest ten http://planeta.terra.com.br/informatica/br...a-l/6570v57.zip

Robilem flasha z pod Windowsa:)

konkretnie sciągnąłem orginalny bios razem z flasherem podbienilem orginalny biosik na zmodowany-ale nazwa zostala taka jak w orginalnym biosie i flash.

Niby bezpieczniej jest z pod dos ale ja wole robic flash z pod windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!Jestem "raczej szczesliwym" posiadaczem plyty k7n2 delta lecz mam z nia problem a dokladniej z dzwiekiem.Nie wiem czy juz to tu bylo ale jest 2 nocy i udalo mi sie tylko polowe stron tego tematu przeczytac i juz dalej nie mam sily.Problem wyglada tak:w grach od czasu do czasu dzwiek ulega jakby przyspieszeniu potrafi tak pochodzic troche po czym wraca do normlanego stanu.Tak bylo w grach Prince of persia sands of time manhunt worms world party.Domyslam sie ze trzeba zainstalowac nowy sterownik lecz przez msi liveupdate nic nie daje niby widac jak updatuje ale jak patrze to sterownik jest ten sam.Ze strony msi tez nie wiem za bardzo ktory sciagnac sterownik a tym bardziej ze strony nvidi.Czy ktos ma moze jakis pomysl??PLZ help :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boko sprobuj włączyc lub wyłączyć przyspieszenie dzwiekowe.

Ja mialem szarpanie dzwieku w toca race driver ale bardziej mnie wkurzalo szarpanie gier- wyłączylem przyspieszenie i problemy sie skonczyly jednak ten problem najbardziej przeszkadzal na win Me bo na 2000 jest juz lepiej ale nadal musze wyłączyc przyspieszenie dzwiękowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh zayonnc widze ze masz podobnego configa do mojego:) tyle ze ja mam se@pro i Modecom350GTF:)

Jakie max fsb wycisnołes na swoim mobo?

Kingstony na jakich timingach smigają ci przy 400mhz i 333mhz?

Co do FSB to lipa bo 220Mhz(czyli 440 efektywnie) i to na niskim mnożniku (nie wiem czy proc się kończy czy płyta). Kingstony przy 333Mhz 2,5-3-3-7 ale działa też na niższych z tego co pamiętam to 2-2-3-6 ale nie jestem pewny a na 400 to u mnie standardowo czyli 3-3-3-8 ale spoko na 2,5-3-3-7,ale popróbuj sam bo jak pewnie wiesz to każda sztuka inna (a poza tym to ja mam 2x256 w dualu więc też inaczej) a jak Ci komp nie wstanie i Clear CMOS nic nie da to jest jeszcze jedna zworka ,masz pewnie w instrukcji J10 i ona też pomaga jak się trochę przegnie :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zayonnc!!! no wiesz jeszcze nie spie na kasie wiec musze pocekac az znajdzie sie chetny na kupno mojego MSI (wczoraj zrobilem upgrade BIOS jakie to łatwe hehe) apropo abita ceka na mnie w sklepie a dobre pieniadze!!:D A poki co to jescze chciałem moze moj rekord 3dmarka pobic 4861 tylko cholera jasna proc ni cholera nie pojdzie wyej jak 188 fsb mnoznik mam zablokowany wiec lipa a nie wiem jak go odblokowac??!!(thorton) nie wiem czy problemem nie jest napiecie tylko 1,8 V na mojej msi??!!co Ty na to??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć yakoob!!! A zaglądałeś do FAQ tan jest opisane jak odblokować mnożnik a poza tym to thortona możesz jeszcze zbartonizować (próbując odblokować cache).Oczywiście to wszystko jest dość niebezpieczne więc w razie czego próbuj na własne ryzyko.A co do napięcia to jest BIOS który ma możliwość zmiany do 1,85 może to nie jest dużo lepiej ale spróbować można.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prosbe kto kto ma jakis dzialający link do biosu ktory znajdowal sie na tej stronce http://planeta.terra.com.br/informatica/br...a-l/6570v57.zip

 

Niestety bawilem sie w flashowanie a nie zrobilem kopi tamtego bisou ktory chyba jest najlepszym bisoem do tej mobo:) a szcczegolni dla mnie poniewaz potzebuje jak najnizszego vcore:)

 

Prosze o podanie linku do dzialajacego biosu z tamtej stronki albo o przeslanie go na maila : Marcin5611@wp.pl albo Marcin5611@poczta.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAYDAY nie biernie ale jednak przy tych taktach wentyle pracują na 5-7v jedynie na procy 12v ale ten jest bardzo cichy:)

Jesli nie gram to nie katuje kompa bo po co? chyba ze chce pograc w cs to ustawiam proca na standartowe ustawienia 2500+@ 1.45v i grafe na XT:)

chociaz teraz proc lazi na normalnych ustawieniach 2500+@1.57v poniewaz nizszego napiecia nie moge dac i nie ma za duzej roznicy :( roznicy w temp na 1.1ghz a 1.8ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko. Mam w tej chwili Athlona 2400+ posiada on mnożnik 15 czyli wysoki jak szlag!!!Do O/C nie nadaje sie z tym mnoznikiem praktycznie wogole!!A na mojej plycie MSI k7n2 Delta ILSR max mnoznik ktory mozna ustawic w Biosie to 13. I tu moje pytanie....czy jeśli przeskocze od razu z 15 na 13 mnożnik to nic mi sie nie skopci??!!Pytam bo w tej akurat kwestii jestem zielony jak dolar!!!!Zmieniłem mojego thortona 2000+@2350Mhz na tego T-berda 2400+ na razie max@2400Mhz(mnoznik15)i powoli zaczynam żałować podobnie jak zmiana 2*256 Kingston PC 3200 na 512 Hynix D43 PC 3200.... Ludzie pomóżta!!!!!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz nie wiem jak będzie u Ciebie ale jak zmienisz w dół to raczej nic nie powinno się stać :wink: (ja czasami jak komp ma chodzić w nocy to daje mnożnik na 7 i magistrale na 100 i w dodatku wyłączam cache i nic się nie stało) no chyba, że od razu dasz magistrale na 250 :wink:

Pozdrawiam

P.S. Czemu nie jesteś zadowolony z Hynixów?

P.S 2 Tak to jest jak zamiast badziewnej płyty wymieniasz zajefajnego proca na jakiś szmelc :lol: który nie nadaje się do OC (2400Mhz to faktycznie lipa :lol: )

EDIT : to jak już tyle nazmieniałeś "na lepsze" to zmień podpis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa!!!!!Zmieniam mnożnik ostro z 15 na 13 i co.....?????!!!!! Płyta się nie botuje!!:-( a mnożnik na bank odblokowany bo procek z 19 tygodnia 2003!!!:-( Dobrze że już w zasadzie sprzedałem tego paskudnego MSIka a w sklepie czeka na mnie Abit nf7-sl. Co wy na to????

P.S Zayonnc opis zmienie jak juz wszystkie zmiany dojda do skutku czyli mobo tez!! No bo poco robic to samo po kilka razy!! :roll: Apropos ten proc i tak lepiej idzie niz tamten bo juz zniego mam 2400 przy mnozniku 15 i niewielkiej zmianie napiecia a z miałem tamtego "tylko 2350" i zablokowany mnoznik na 12,5. A poto wymieniłem Kingstony na Hynixa Zeby pojsc fsb wysoko!!!! A jeśli przy mnozniku 15 mam juz 2400 to przy nizszych mnoznikach powinienem osiagnac co najmniej tyle a nawet moze i wiecej??!!No i wtedy dopiero Hynix pokaze na co go stac i rekordy w 3dmarkach pojda w górę!!!!Poprzw mnie Zayonnc jeśli się mylę!! :)

Pozdro ALL!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakoob ja przecież wiem po co hynixy i że proc się fajnie kręci (czyżbyś tych uśmieszków nie zauważył :wink: ) poczytaj co tu napisałeś

Zmieniłem mojego thortona 2000+@2350Mhz na tego T-berda 2400+ na razie max@2400Mhz(mnoznik15)i powoli zaczynam żałować podobnie jak zmiana 2*256 Kingston PC 3200 na 512 Hynix D43 PC 3200.... Ludzie pomóżta!!!!!!

No z tego to wynika, że nie jesteś zadowolony ani z proca ani z hynixa a tu piszesz tak

Apropos ten proc i tak lepiej idzie niz tamten bo juz zniego mam 2400 przy mnozniku 15 i niewielkiej zmianie napiecia a z miałem tamtego "tylko 2350" i zablokowany mnoznik na 12,5. A poto wymieniłem Kingstony na Hynixa Zeby pojsc fsb wysoko!!!! A jeśli przy mnozniku 15 mam juz 2400 to przy nizszych mnoznikach powinienem osiagnac co najmniej tyle a nawet moze i wiecej??!!No i wtedy dopiero Hynix pokaze na co go stac i rekordy w 3dmarkach pojda w górę!!!!Poprzw mnie Zayonnc jeśli się mylę!!

więc jak to jest jesteś zadowolony czy nie?

A tak btw to zdecydowanie dziwne z tym mnożnikiem,bo tak jak pisałem u mnie nie ma z tym problemu 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie Zayonnc. Z nowego procesora jestem zadowolony i zarazem nie zadowolony!! :lol: Zadowolony bo ma odblokowany mnożnik w końcu to 19 tydzień roku 2003 więc chyba inaczej być nie może??!!Z kolei nie zadowolony bo wykręciłem go tylko o 400 MHz przy tym mnożniku podczas gdzy poprzedniego thortona o prawie 700Mhz No a jak już pewnie zauważyłeś :wink: Ważne dla mnie jest fsb!!Interesuje mnie nawet takie koło 250 i teraz się zastanawiam czy jest to możliwe na tym procku??!!jeśli zejde powiedzmy z mnożnikiem do 10 to czy uda się wycisnąć 2500MHz?????!!!!!!Próbowałem zmienić mnożnik bezpośrednio z 15 na 13 ale niestety płyta zrobiła kuku i trza było loadować defaul ustawienia biosu po jumpie 10 :evil: Więc sam juz nie rozumiem??!!Co ty na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Playta ci raczej nie wyrobi z takim fsb moja max 219:( (to i tak b.dobrze jak na MSI:) )

Trza bylo kupic cos co bedzie mialo wypasne timingi np. 420-430mhz cl2-2-2-6 a na hynixach mozesz raczej o tym zapomniec:(

 

A proc chyba tez nie bardzo zeby szedl na fsb250:)

 

ALe zycze szczescia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz w zasadzie w piątek już nie bede mial MSI tylko ABIT Nf7 sl tak wiec z tym fsb to nie byl bym taki pewny!!A proc ma odblokowany mnoznik wiec schodac z mnoznika i tak powinienem osiagnac wysokie fsb mysle o 230-250 a co do hynixa to mysle z e wytrzyma be problemu w tej chwili chodzi u mnie na 2-2-2-5 wiec nie bedzie problemow nie przypadkiem Geil robi swoje moduły 550MHz na tych kościach.Zgadzasz sie teraz ze mna??!!Pytanie jaki optymalny mnożnik??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm....... optymalny mnoznik:) ogolnie im wyzsze fsb tym lepiej:) Wiec jedziesz na maxa z fsb np. do tych 250 a pozniej krecisz mnoznikiem zeby uzyskac max taktowanie:)

na poczatek musle ze ustaw tak 7-8 i lec z fsb a potem mnoznik.

 

heh to sie ciesz ze bedziesz mial abita:) Ja mam narazie uraz do msi i chyba szybko nie kupie mobo msi:) Chociaz kto wie:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze płytę MSI będę polecał każdemu kto chce mieć full stabil i nie zależy mu na o/c na prawde do momentu kiedy zacąłem się bawić w podkręcanie wszystkiego co się rusza byłem zachwycony z MSI kom chodził po kilka dni i nic zero zwiechy nic w tym stylu.Po prostu jest to firma stawiająca na STABILNOŚĆ!!!!

Marcin5611 Widzę ze nieco zmieniłeś zdanie co do mojego procka i pamięci??!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yakoob a próbowałeś czy ten proc ma na pewno odblokowany mnożnik? Spróbuj go mnożnikiem podkręcić i jak Ci nie wstanie to już sam nie wiem.Fakt jest taki,że powinien mieć odblokowany mnożnik ale to nigdy nie wiadomo. Do tego co o MSI napisałeś to jest to też bardzo wydajna płyta główna i mam nadzieję że jak już będziesz miał Abita to wreszcie będzie porównanie nie tylko możliwości OC ale też wydajności.

Pozdrawiam

P.S. A próbowałeś może innych mnożników?Może popróbuj wszystkich po kolei i różnymi magistralami bo to jest normalnie nienormalne......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zayonnc jak mam podkrecic mnoznikiem skoro aktualnie mam mnoznik procka 15 a max co mozna ustawic w biosie na manual to 13??!! :? zrobiłem tak jak opisałem czyli przy fsb 133 czyli default zmieniłem mnożnik na 13 z 15 i płyta nie wstała!!Więcej prób nnie było. No bo jakie inne są mozliwości jeśli nie wstaje na 13 to i pewnie na 12 nie wstanie!! :roll: A co do procka to jest to 19 tydzien roku pańskiego 2003 :mrgreen: więc ja już nie wiem co jest grane!!!!Poradżcie coś ludzie bo odje... mozna!!! :baranek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...