Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Świder nie zgodzę się :Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 08/02/2004-nVidia-nForce-6A61BM4CC-00

Nazwa płyty głównej MSI K7N2 Delta-ILSR (MS-6570G)

 

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali DEC Alpha EV6

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Przepustowość 2133 MB/sek

 

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali HyperTransport v1.0

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

 

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1

Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP, 1 ACR

Liczba gniazd pamięci 3 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, LAN, IEEE-1394

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 230 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej nForce2-SPP

Dodatkowe własności Serial-ATA/150, RAID

 

Więc chyba nie w tym problem!! :twisted:

Ale to już nieważne jutro jadę wymienić tego MSI na ABITA nf7 (juz lezy i czeka) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj zayonnc!!!!!Piszę tak jak obiecałem!!!!No i stało się zasłużony MSIk pojechał w polske a ja dostałem new Abita nf7-sl za smieszne pieniadze bo za 320 zl!! :twisted: Założyłem płyte no i zaczela sie wielka zabawa!!!Zmiana mnoznika(tego ktorego nie dalo sie zmienic na MSI) nic prostszego poszedł od razu z 15 na 11 bez żadnego sprzeciwu.Następny krok jazda w górę z fsb wszystko pięknie ładnie do momentu osiągnięcia 200 Wtedy płyta delikatnie odmówiła posłuszeństwa niewiedzieć dlaczego???Clear CMOS załatwił sprawę raz a porządnie!!!!Dojechałem do 210 no i powolutku zaczął się proc kończyć resy zwichy itp no ale dorzuciłem mu "trochę" napięcia i osiągnąłem 218.Przy próbie na 220 już przy napięciu-UWAGA-1,875 V coś wystrzeliło zaśmierdziało spalenizną i płyta zaczęła wyc jak szalona!!!No to mówię świętej pamięci procesor Athlon T-berd 2400+(2000MHZ) niech spoczywa w pokoju!!!! :cry: Ręce się trzęsą w duszy jakoś tak źle no ale cóż nie pozostaje nic innego jak tylko upewnić się czy jest tak jak myślę......odpalam kompa a tu ku zdziwieniu licznych obserwatorów i wśód unoszącego sie jeszcze smrodu spalenizny ABICIK wstaje i ładuje system jakby nigdy nic!!!Myślę sobie na mszę trzeba zanieść!!!No ale nie czekając zbyt długo szybkie wejście w BIOS zmiana fsb na 210 napięcia na 1.825 i piszę posta!!!! :twisted: Pytałeś o wydajność???!!!!Myślę że podobna pod względem że są to defaultowe ustawienia sprzętu przy każdym podkręceniu podzespołów Abit dość szybko pokazuje plecy MSI dla porównania dodam tylko że Hynix 512Mb D43 w singlu chodzi mi teraz znacznie szybciej niz Kingston 2*256 400MHz w dualu przy fsb 190!!!!!To chyba na tyle Zayonnc jeśli masz jakieś pytania jeszcze wal śmiało mam do tego topicu i firmy Msi duży sentyment więc będę tu często zaglądał i służył pomocą!!!!Pozdrawiam i czekam na komentarz do powyższego tekstu!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj zayonnc!!!!!Piszę tak jak obiecałem!!!!No i stało się zasłużony MSIk pojechał w polske a ja dostałem new Abita nf7-sl za smieszne pieniadze bo za 320 zl!! :twisted: Założyłem płyte no i zaczela sie wielka zabawa!!!Zmiana mnoznika(tego ktorego nie dalo sie zmienic na MSI) nic prostszego poszedł od razu z 15 na 11 bez żadnego sprzeciwu.Następny krok jazda w górę z fsb wszystko pięknie ładnie do momentu osiągnięcia 200 Wtedy płyta delikatnie odmówiła posłuszeństwa niewiedzieć dlaczego???Clear CMOS załatwił sprawę raz a porządnie!!!!Dojechałem do 210 no i powolutku zaczął się proc kończyć resy zwichy itp no ale dorzuciłem mu "trochę" napięcia i osiągnąłem 218.Przy próbie na 220 już przy napięciu-UWAGA-1,875 V coś wystrzeliło zaśmierdziało spalenizną i płyta zaczęła wyc jak szalona!!!No to mówię świętej pamięci procesor Athlon T-berd 2400+(2000MHZ) niech spoczywa w pokoju!!!! :cry: Ręce się trzęsą w duszy jakoś tak źle no ale cóż nie pozostaje nic innego jak tylko upewnić się czy jest tak jak myślę......odpalam kompa a tu ku zdziwieniu licznych obserwatorów i wśód unoszącego sie jeszcze smrodu spalenizny ABICIK wstaje i ładuje system jakby nigdy nic!!!Myślę sobie na mszę trzeba zanieść!!!No ale nie czekając zbyt długo szybkie wejście w BIOS zmiana fsb na 210 napięcia na 1.825 i piszę posta!!!! :twisted: Pytałeś o wydajność???!!!!Myślę że podobna pod względem że są to defaultowe ustawienia sprzętu przy każdym podkręceniu podzespołów Abit dość szybko pokazuje plecy MSI dla porównania dodam tylko że Hynix 512Mb D43 w singlu chodzi mi teraz znacznie szybciej niz Kingston 2*256 400MHz w dualu przy fsb 190!!!!!To chyba na tyle Zayonnc jeśli masz jakieś pytania jeszcze wal śmiało mam do tego topicu i firmy Msi duży sentyment więc będę tu często zaglądał i służył pomocą!!!!Pozdrawiam i czekam na komentarz do powyższego tekstu!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerny opis! Qrcze ale miałeś fuksa z tym dymkiem :wink: Ale ciekawe co poszło? No bo w końcy jak był dym to coś musiało się upalić.....To mam tylko prośbę abyś zapuścił 3DMarka 2001 na defaultowych ustawieniach i porównał te wyniki do tych które miałeś na MSI bo gdzieś czytałem,że Abit jest beż kręcenia mniej wydajny i jestem ciekawy czy to prawda. Tak w ogóle to dopiero po tylu dniach odpisuję bo (nie wiem czemu) ale nie przyszedł mail o odpowiedzi w tym temacie.....

Pozdrawiam i życzę megeherzów przy braku efektów specialnych :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, mam dylemat. Na mojej Delta-L siedzi XP1700+ T-Bred, wykrecony na 166x12,5 oraz RAM 2x256 DDR333.

Planuje zmiane RAM z tych 2x256 DDR333 na 2x512....i tu problem. Czy zmieniac na DDR400? Tego XP1700+ na FSB 200Mhz raczej ciezko bedzie (a moze nie?), a dawac asynchronicznie procka na 333 a RAM 400 chyba nie ma sesnu? Wiadomo, ze najepiej byłoby kupic i RAM 400 i jakiegos Bartona na fsb 400 ale na to nie ma funduszy. Co wobec tego byscie radzili? Olac te 400 i kupic 2x512 DDR333? Z kolei za jakis czas przyjdzie czas na AMD64 a te juz tylko na fsb400 wiec z RAM 333 moge znowu zostac jak z reką w nocniku...ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konraf a co za problem kupic ramy 400mhz i puscic je synchro z procem czyli na 333?

W cenie roznica powinna byc mimimalna.

 

A co do proca to zawsze mozesz odblokowac mnoznik, chyba ze masz odblokowany i ciągnąc fsb a obnizyc mnoznik:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm..no fakt. Mnoznik jest odblokowany ale czy poszłoby np. na 200x10 nie wiem. Juz raz probowałem dac asynchronicznie RAM i procka....to nawet przy 180 fsb nie wstawał (oczywiscie przy mniejszym mnozniku....np. 10 czy 11). Ale masz racje...RAM DDR 400 i dac na 333....ewentualnie sprobowac dac procka na 200 fsb. Dzieki za nakierowanie na rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, po reinstalacji systemu grałem w Baldurs Gate 2 ok.3 godziny i wszystko bylo dobrze. Po kilku godzinach zaczalem znowu grac......i wtedy sie zaczelo. Gram przez 5-10 minut i RESET kompa :( W samym Windowsie nic sie nie dzieje. Gdy sie zaczelo w pokoju byla temp. ok. 25 stopni, wiec otworzylem bude- proc mial 55 stopni (BOXowy cooler)- i przewietrzylem pokoj....dalej to samo -.-, na drugi dzien zainstalowalem jeszcze raz "baldura"- pochodzil jakies 20 minut i reset, wtedy szybko sprawdzilem temp. w biosie i proc mial 43 stopnie. Procesor byl caly czas na nominalnych ustawieniach.

Po ponad 20 minutach meczenia proca CPU Burn'em 42 czy 43 stopnie.

W Memtescie po 20 minutach 0 bledow.

Pomozcie plz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem zakupilem bartona 2500xp Mobile seria AQYHA

mobo k7n2l na nowym bosie (live update) jak odpale na standartowych ustawieniach to wykrywa jako Mobile Athlon 800mhz jak ustawie go na 166 x 11.5 mam 1916mhz chodzi stabilnie na i 1.600v ale wykrywa go jako unknown cpu i nie wiem o co chodzi help mE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXE poczytaj trochę,płyty z rególy wykrywają mobila jako unknown cpu i skoro wsystko chodzi dobrze to nie ma się o co martwić a tak pozatym to jakie masz defaultowe napięcie na procu,bo 1,6V to trochę dużo.

Pozdrawiam

P.S. Jak widać po podpisie przesiadłem się na DFI i powiem tak jest to o wiele trudniejsza płyta do używania ale ma duże możliwości (niestety moje ramy nie mają więc na razie sobie nie pokręcę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos ma 2x512mb ram na k7n2? no albo probowal odpalic? Plyta jest stabilna? czy są moze jakies problemy?

 

Chce sobie dokupic 512mb ram tylko nie wiem czy to bedzie chodzic bo chyba abity mają z tym problemy na zwyklym biosie:)

 

 

 

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o Abita... tylko o chipset -> nForce2... to ona ma problemy z 1GB ramu... a do msi nie ma biosów cpc off więc może być kaszana... ale zawsze też można mieć fuksa i mieć stabilne wyższe FSB na dualu 2x512 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam ram tak jak w opisie i wszystko smiga bez zastrzezen!!!!!Przy okazji mam pytanie odnosnie temperatury w czasie spoczynku mam 52 stopnie czy to normalne mam Arctic Cooling Copper Silent 2l (blue Light) (maximum Support XP3400) w sumie tylko silikonowa paste pomiedzy nim a procem ale wydaje mi sie ze i tak to za duzo [juz kupilem OCZ Ultra 5+ ,mam nadzieje ze cos spadnie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z posiadaczem coolera Pentagram QVC 100Cu o tym, czy wejdzie na moja plyte i z naszej rozmowy wyniklo, ze wszystko bedzie ok. Wiecie czy na 100% sie zmiesci skoro mam rowno 1cm miedzy krawedzia plyty a zasilaczem?? Podobno na K7N2 Delta-L pentaki QC 80 wchodza i nie wystaja poza krawedz, wiec "setka" powinna wejsc. Jak sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja proszę o wmiarę szybką odpowiedź:) bo jutro do 15 muszę wybrać płytę główną:) I tak do wyboru mam MSI K7N2 Delta2 Platinium oraz Asus A7N8X-E Deluxe. Czy wiadomo wam jak wygląda sprawa ze stabilnością napięć i temperaturą na tym platinium?? czy jest z lepszych podzespołów niż zwykła Delta? I co najważniejsze.. mam semprona czyli niski mnożnik bo tylko 10 a kręce na fsb. Teraz mój dziadowski asrock na kt400a chodzi na fsb 200bez niczego, a po to chce zmienic płytę zeby procka puścić chociać na 220fsb. Abita nie moge wziaśc bo mam 2x512 twinmosa na cl 2,5 a z tego co tu wyczytąłem to są z nimi problemy na abitach. Dlatego zostaje mi ten Delta2 Platinium albo ten Asus. CO radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawialem sie ostatnio nad zmiana coolera na QVC-100CU

Pytalem sie kolegow czy wchodza i nikt mi ie udzielil odpowiedzi na to pytanie!!!Czy ten cooler wymaga otworow montazowych na plycie glownej???

Pozdrawiam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc chlopcy i dziewczeta. po roku milej wspolpracy z kt600 zachcialo mi sie wychwalanego pod niebiosa nforce. wybor z przyczyn cenowych padl na msi k7n2 delta2-fsi tu pojawil sie problem. plyta jest super turbo gites oprocz jednego znaczacego problemu. dopoki w BIOSie w cell menu "high performance mode" mam ustawione na "optimized" to wszystko chodzi ladnie, ale jesli przestawie w polozenie "manual" i ustawie parametry (fsb, ustawienia pamieci) recznie, dokladnie na takie same jak w "optimized" to w nagrode dostaje zwiechy w windowsie. probowalem juz wszystkiego i oczywiscie dzisiaj dalej bede walczyl. BIOS jest najnowszy, procek duren 1400, grafolka 9550xt. moze ktos mial podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc chlopcy i dziewczeta. po roku milej wspolpracy z kt600 zachcialo mi sie wychwalanego pod niebiosa nforce. wybor z przyczyn cenowych padl na msi k7n2 delta2-fsi tu pojawil sie problem. plyta jest super turbo gites oprocz jednego znaczacego problemu. dopoki w BIOSie w cell menu "high performance mode" mam ustawione na "optimized" to wszystko chodzi ladnie, ale jesli przestawie w polozenie "manual" i ustawie parametry (fsb, ustawienia pamieci) recznie, dokladnie na takie same jak w "optimized" to w nagrode dostaje zwiechy w windowsie. probowalem juz wszystkiego i oczywiscie dzisiaj dalej bede walczyl. BIOS jest najnowszy, procek duren 1400, grafolka 9550xt. moze ktos mial podobny problem??

1217029[/snapback]

Witam, mam podobny problem jak kolega wyzej z tym ze najlepsze numery sa dopiero po podniesieniu napiecia na procku. Przy puszczeniu procka na 11,5x200 probuje jeszcze wystartowac windowsa, a po podniesieniu napiecia plyta wygole nie wstaje tylko wydaje z siebie jakies dzwieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, kupiłem sobie wczoraj MSI K7N2 Delta2 Platinium i mam ten sam problem, jeśli tylko zmienie ustawienia z optimized to winda się wiesza, ale jeśli coś zmienie w biosie a potem włącze optimized to ustawienia po zmianie zostają:) a winda wstaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Przy puszczeniu procka na 11,5x200 probuje jeszcze wystartowac windowsa, a po podniesieniu napiecia plyta wygole nie wstaje tylko wydaje z siebie jakies dzwieki

1217219[/snapback]

To samo miałem - pomogły dopiero zworki na płycie ustawiające na sztywno szyne 100MHz.

Nie pomógł nawet clear CMOS.

Tak więc jak dopiero płyta wstala na tej szynie 100MHz, w BIOSie poustawiałem 133MHz, mnożnik , itd. Save i wyłączyłem zasilanie aby nie wstała - wtenczas przestawiłem zworki spowrotem na 133, załączyć kompa, no i ... dalej testować

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam

Ja, jak zresztą widać w podpisie też mam płytę MSI K7N2 Delta2 tyle tylko że nie Platinum tylko wersję tańszą FSR. Jest to praktycznie to sama płyta tyle tylko ze wersja Platinum ma posrt FireWere a to mi do szczęścia nie jest potrzebne. Według mnie, jest to bardzo udana płyta. Wprawdzie to już druga moja płytą MSI (piersza się spaliła B) ) ale jestem z niej bardzo zadowolony. Płyta jest wyposażona w system D.O.T który bardzo dobrze się spełnia. Możliwości kręcenia płyty są przeogromne! Maxymalne FSB tej płyty to 300MHz (ciekawe czy jest procek który to wytrzyma) a max napięcie dla procka 2.3 V - sporo. O takich cudach jak blokada magistrali AGP/PCI, USB 2.0 czy karcie dźwiękowej 5.1 wspominać nie muszę. Płyta wyposarzona jest w kontroler SATA a więc te mobo jest bardzo rozwojowe. Ogólna moja ocena tej karty to 10/10. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości od teraz ich nie powinien mieć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólna moja ocena tej karty to 10/10. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości od teraz ich nie powinien mieć  :lol:

1228435[/snapback]

Spoko stary, ja az tak reklamom nie ulegam :P co z tego ze ma super hiper napiecia do 2.3V skoro moj poprzedni duren 1400 na soltku kt600 chodzi na 1.75V na 2150 a na tym guwnie po prostu nie wstaje. co z tego ze moj nowy nabytek w postaci semprona 2400+ chodzi stabilnie na fsb 200 ale dopiero jak wlacze wlasnie tego pieprzonego DOTa na najnizszy stopien (private o ile dobrze pamietam). dopoki tego nie wlacze to wykaszania sie pieknie przy samym starcie windowsa. co z tego ze jest super hiper piekna sliczna elektryczna jak moje 9550xt po przejsciu z kt600 na ta plytke po prostu odmawia wspolpracy na taktowaniach na ktorych dotychczas pracowalo stabilnie. zaoszczedzilem 30 zlotych zamiast kupic abita czy cokolwiek normalnego i zaluzje. znowu dalem sie wciagnac w guwno zwane msi po wpadce z msi k7t turbo w ktorej chociazby nie mozna bylo stosowac underclockingu (zjezdzania mnoznika procka ponizej seryjnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. Od niedawna jestem posiadaczem płytki MSI K7N2 Delta2 - FSR i do tego Sempron 2200+ i DDR 256Mb 400MHz GoodRam. mam taki problem że za nic nie udaje mi się podkręcić na niej procka :mur: Sempron ten ma nominalne 1,5 GHz. FSB jest ustawione na 166 MHz przy 200 nie wstaje i trzeba kombinować z 10 razy zworą clear CMOS i wyjmowac wtyczkę. przy jakiejkolwiek próbie zmianie mnożnika komp się nie uruchamia. dopoki w BIOSie w cell menu "high performance mode" mam ustawione na "optimized" to wszystko chodzi ladnie, ale jesli przestawie w polozenie "manual" i ustawie parametry (fsb, ustawienia pamieci) recznie, dokladnie na takie same jak w "optimized" to okazuje sie że spada częstotliwośc procka na jakieś 900, 1200, lub 1400 :mur: nie mam pojęcia od czego to jest. czy to może być od wersji BIOS'u. zależy mi na podkręceniu tego procka więc proszę o rady a nie jestem zbytnio doświadczony (podkręcałem prtocki u kolegów ale Athlony XP i zawsze szło po mojej mysli a tu nici)

1229035[/snapback]

Przed chwilą natrafiłem na fajny bajer w programie Aida32:

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Athlon XP, 1546 MHz (4.5 x 344) 1800+ (otóż zamiast tego 1546 było 1500 i zamiast 1800+ było 1700+)

Nazwa kodowa Thoroughbred-B

 

Może to Wam coś podpowie abyście mogli mi poradzić co dalej robić:

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 08/16/2004-MS-6570E-6A61BM4KC-00

Nazwa płyty głównej Nieznane

 

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali DEC Alpha EV6

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 172 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 344 MHz

Przepustowość 2750 MB/sek

 

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali HyperTransport v1.0

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

 

Napiszcie mi co mogę zrobić aby podkręcić tego shita Semprona :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz napisanych w AIDA niektórych rzeczy np. nazwa płyty głównej bo aida nie jest już rozwijana a ta plyta jest nowa i nie ma jej w bazie. A co do kręcenia... to czego Ty się spodziewasz po sempronie...

to nie jest Barton 2500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woockush ty i tak masz spoko, ja jak bym nie zmieniał w biosie czy to private czy commander, czy to napięcie 1,6 czy 1,8 to procek nie chce pójść nawet na 170, pamięci zresztą też nie i dlatego w poniedziełek oddaje go, kumpel w sklepie oddaje mi kasę i kupuje asrocka upgrade kt600 na którym wszystk ochodzi bez problemu. Po tej jednej przygodzie mam dość msi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...