Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Tak czytam powyższe posty i krew mnie zalewa :mur:

Każdy ma jakieś problemy z tą płytą że mu przekręcony procek nie wstaje, karta graficzna źle chodzi i wogóle. To chyba Wy macie takie problemy bo ja osobiście nie nażekam. Wszystko ładnie mi chodzi. Rekord na moim Sempronie to 2200 MHz, GeForce też przetaktowany chodzi bez problemu. Wentylatorek na chipsecie mam cichutki. ZERO problemów!!! Widać Wy macie pecha do robienia zakupów B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może co się stanie jak na dłużej wyłącze wiatrak na radiatorze na NorthBridge'u na mojej K7N2 Delta2 Platinum?

Do najcichszych to on nie należy...

1228703[/snapback]

moj lezy sobie grzecznie w pudelku. bez wentylatorka radiator i tak jest lekko cieply

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kręcenia... to czego Ty się spodziewasz po sempronie...

to nie jest Barton 2500...

1229095[/snapback]

moj sempronik 2500+ (10,5x166) aktualnie chodzi na stabilnych 2123 (fsb: 202, Vcore:1,65V) i pewnie polazlby wiecej gdyby nie boskie MShIt.

 

P.S. wczoraj odkrylem ze jesli ustawie regulacje pamieci na manual to jakiegokolwiek CASu bym nie ustawil to cpu-id zawsze pokaze 2. to moze byc jeden powodow dlaczego ten badziew nie chce sie krecic na ustawieniach manual i puszcza smierdzace bąki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może powiecie mi dlaczego na MSI k7n2 delta fsr pamieć powyzej 1 gb nie działa poprawnie :mur: MemTest86, wywala błedy w 5 teście ustawienia opt i auto (fsb 200) VC 1.70 ?????(prime95 tez sie myli) (2500 XP barton + 2*512 Twinmos cl 2.5 + Chieftec 360 W )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj sempronik 2500+ (10,5x166) aktualnie chodzi na stabilnych 2123 (fsb: 202, Vcore:1,65V) i pewnie polazlby wiecej gdyby nie boskie MShIt. (...)

Jezeli mój AthlonXP T-bred 1700+ (11x133) chodzi stabilnie przy 1.6V (wskazania 1.600-1.650) na 11x166 to jak go można "nazwać"? System nie rozpoznaje jako AthlonXP 2cośtam+ , a tylko Athlon 1826MHz.

Czy takie podkręcenie tego T-breda jest przyzwoite ? Używam ostatnio ARCTIC COOLING Copper Silent 2 rev.2.0 (36zł na allegro) - temp max w stresie 55stopnie, ale i tak kręci max 1800obr/sek przy tej temp proca ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też plyte msi k7n2-l delta, mam ją 2 lata ale na opakowaniu mam opis że obslugiwany ram to 333

a nie 400. chciaem podmienić ram na 2x256 400 bo mam 2x256 333 i niestety nie można bylo bo bios nie pozwalal . plyta jest ok . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam powyższe posty i krew mnie zalewa  :mur:

Każdy ma jakieś problemy z tą płytą że mu przekręcony procek nie wstaje, karta graficzna źle chodzi i wogóle. To chyba Wy macie takie problemy bo ja osobiście nie nażekam. Wszystko ładnie mi chodzi. Rekord na moim Sempronie to 2200 MHz, GeForce też przetaktowany chodzi bez problemu. Wentylatorek na chipsecie mam cichutki. ZERO problemów!!! Widać Wy macie pecha do robienia zakupów  B)

1229222[/snapback]

dokłądnie!!!

Ja mam troszke rozszerzoną wersje płyty Kolegi i nie mam żadnych problemów. Podkręcam jak chce. Proc, pamięc, karta, przy realnych ustawnieniach (nie, FSB 533 MHz... ;-) ) chodzi no problem, żadnych zwisów, stabilna w 100%!!!!!!!!!!!!!

Może to kwestia zasilacza....

OC nie zależy tylko od płyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z ta płyta w postaci zaniku dzwięku dokładniej w trakcie gry dziwęk mi wysiada i sa tylko jakieś zgrzyty i świsty nawet jak nie uzwam żadnego programy z użuciem dzwieku, uzywam tylko słuchawek lub 2 głośnikow, nie wiem co teraz zrobic ??? spotkał sie ktoś z tym ?? zaznaczam że mam najnowsze sterowniki i bios :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z ta  płyta w postaci zaniku dzwięku dokładniej w trakcie gry dziwęk mi wysiada i sa tylko jakieś zgrzyty i świsty nawet jak nie uzwam żadnego programy z użuciem dzwieku, uzywam  tylko słuchawek lub 2 głośnikow, nie wiem co teraz zrobic ??? spotkał sie ktoś z tym ?? zaznaczam że mam najnowsze sterowniki i bios  :mur:

1273375[/snapback]

hehe ja się z tym spotkałem ale na DFI NFII Ultra Infinity, mi wygląda na to,że nVidia wypuściła jakieś badziewne egzemplarze nForce i się takie dziwne rzeczy zdarzają. Jak ktoś mysli,że z MSI są problemy to niech się na DFI przesiądzie to przy odrobine "szczęścia" będzie ja miał tak jak ja dwa miechy i dwa razy w serwisie a do tego przez te dwa miechy ciągłe zwisy i walka z nimi na ustawienaich standardowych, już nie mówiąc o OC. Fakt może MSI to nie jest demon OC ale nie popadajcie w paranoje.

 

Czarny1010 a kto do płyt na nForce wkłada Twinmosy? I t jeszcze 2x512? Przecież od dawna wiadomo,że z nimi są na nForce problemy.

 

A tak w ogóle to ja na MSI narzekać nie mogę i gdyby nie wyposarzenie (a w zasadzie jego brak) to nigdy bym nie myslał o zmianie płyty, mam nadzieję że jak DFI wróci to wreszcie będzie działać normalnie i będę mógł sprzedać MSI komuś a nie żeby się znów marnowało przez 2 miechy w pudle i czekało aż wymontuję DFI żeby oddać znów na serwis. Aż szkoda takiej fajnej płytki jak to moje MSI.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie z moim problemem (chociaż jest juz troche lepiej) , mianowicie odinstalowałem wszystkie sterowniki do płyty głównej, karty graficznej i dźwieku zainstalowałem ponownie i o dziwo dźwiek jest ale z ograniczeniem mianowicie jak ogladam jaki kolwiek film lub gram dźwiek jest ok natomiast głos rozmów np. w filmach i również w grach prawie nie słychać.

Nie che mi sie reinstalować Windowsa ale szlag mnie trafia z tą płyta ( po co ja kupywałem tą płytę, mogłem sobie kupic KT 600 Asrocka i spokój) :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam delta 2 FSR i musze przyznać że ma niedopracowany bios, odkrylem że tryb manual, gdzie tylko w nim mozna ustawiac wyzej jak 200 fsb jest zrąbany, otóż zmieniają się w tym trybie dwa ukryte taktowania pamięci row cycle time na wyjatkowo niskie 10 i 12, a przy takich mało ktora pamięc stabilnie poleci, dlatego tylko w optymalnym trybie system jest stabilny bo wtedy rct są 13 i 15 (mozna zobaczyc w everescie), tylko że w optymalnym max do sutawienia jest 202 fsb.

 

Znalazłem na to trik, można ustawic manual i włączyć dodatkowo dynamic overlocking na private 1% wtedy timingi są stabilne i można kręcić procka.

 

ja mojego semprona 2300 puściłem na 211 fsb + 1 % d.o.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie z moim problemem (chociaż jest juz troche lepiej) , mianowicie odinstalowałem wszystkie sterowniki do płyty głównej, karty graficznej i dźwieku zainstalowałem ponownie i o dziwo dźwiek jest ale z ograniczeniem mianowicie jak ogladam jaki kolwiek film lub gram  dźwiek jest ok natomiast głos rozmów np. w  filmach i również w grach prawie nie słychać.

Nie che mi sie reinstalować Windowsa ale szlag mnie trafia z tą płyta ( po co ja kupywałem tą płytę, mogłem sobie kupic KT 600 Asrocka i spokój) :cry:  :cry:

1274183[/snapback]

Zmieniłeś płytę pewnie z VIA i nie przeinstalowałeś winzgrozy? I dziwisz się,że nie ma dzwięku? Człowieku, szkoda gadać........ I jeszcze Tweaka zaśmiecasz....bo nie chce Ci się przeinstalowywać systemu. Lepiej sprzedaj o niebo lepszą płytę i kup jakiegoś badziewiastego Asrocka to nie będziesz musiał przeinstalowywać systemu........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś płytę pewnie z VIA i nie przeinstalowałeś winzgrozy? I dziwisz się,że nie ma dzwięku? Człowieku, szkoda gadać........ I jeszcze Tweaka zaśmiecasz....bo nie chce Ci się przeinstalowywać systemu. Lepiej sprzedaj o niebo lepszą płytę i kup jakiegoś badziewiastego Asrocka to nie będziesz musiał przeinstalowywać systemu........

1275850[/snapback]

Jak czytam takie rady to tylko pozostaje mi oddać płytę do servisu ( chyba to najlepsze rozwiazanie )

Człowieku juz przeinstalowywałem chyba ze 3 razy system i zawsze to samo. ( tylko prosze nie dawaj mi swoich rad typu, że nie umiem przeinstalować systemu, zresztą nikomu lepiej nie doradzaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku juz przeinstalowywałem chyba ze 3 razy system i zawsze to samo. ( tylko prosze nie dawaj mi swoich rad typu, że nie umiem przeinstalować systemu, zresztą nikomu lepiej nie doradzaj)

1276119[/snapback]

To naucz się pisać:

Nie che mi sie reinstalować Windowsa ale szlag mnie trafia z tą płyta ( po co ja kupywałem tą płytę, mogłem sobie kupic KT 600 Asrocka i spokój)

Jakbyś umiał to bym Ci tak nie odpisał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naucz się pisać:

Nie che mi sie reinstalować Windowsa ale szlag mnie trafia z tą płyta ( po co ja kupywałem tą płytę, mogłem sobie kupic KT 600 Asrocka i spokój)

Jakbyś umiał to bym Ci tak nie odpisał....

1276493[/snapback]

 

troche pomysl człowieku, jak kupiłem nowy komputer to musiałem najpierw ZAINSTALOWAĆ windowsa,( nawet jabym zmieniał tylko płytę z VIA na nForce to tez bym MUSIAŁ zainstalować/reinstalować (w zależnosi czy jest nowy dysk) Windowsa) natomiast reinstalacja to jest cos takiego jak instalacja kolejna czyli 2,3,4 .....itp czyli jak pisze REINSTALACJA to wiadomo o co chodzi.

Sorry innych userów ze zajmuje miejsce na bardziej wazne tematy ale nie mogłem sie powstrzymać, ( juz nie bede tego komentował )

 

w końcu wszystko jak na razie z dźwiekiem jest ok pomogła ponowna reinstalacja strowników Realtek AC97 potestuje troche na grach i zobaczymy :D :D

Edytowane przez Dagos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fmoon Napisano Wczoraj, 14:37

  posiadam delta 2 FSR i musze przyznać że ma niedopracowany bios, odkrylem że tryb manual, gdzie tylko w nim mozna ustawiac wyzej jak 200 fsb jest zrąbany, otóż zmieniają się w tym trybie dwa ukryte taktowania pamięci row cycle time na wyjatkowo niskie 10 i 12, a przy takich mało ktora pamięc stabilnie poleci, dlatego tylko w optymalnym trybie system jest stabilny bo wtedy rct są 13 i 15 (mozna zobaczyc w everescie), tylko że w optymalnym max do sutawienia jest 202 fsb.

 

Znalazłem na to trik, można ustawic manual i włączyć dodatkowo dynamic overlocking na private 1% wtedy timingi są stabilne i można kręcić procka.

 

ja mojego semprona 2300 puściłem na 211 fsb + 1 % d.o.t

 

 

 

masz obecnie Fsb 211 :D . Zrób test odczytu i zapisu pamieci w Everest-cie zapamietaj wynik :rolleyes: a potem przestaw w biosie Fsb na 200

czywiście +1% Private, podnieś napeicie na pamieciach i do 2,70 V, tryb Agressive i ustaw timingi 2 3 3 10

Jak to jest Twinmos na kościach M-Tec to bedzie ok no i wyniki lepsze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś umiał to bym Ci tak nie odpisał....

1276493[/snapback]

troche pomysl człowieku, jak kupiłem nowy komputer to musiałem najpierw ZAINSTALOWAĆ windowsa,( nawet jabym zmieniał tylko płytę z VIA na nForce to tez bym MUSIAŁ zainstalować/reinstalować (w zależnosi czy jest nowy dysk) Windowsa) natomiast reinstalacja to jest cos takiego jak instalacja kolejna czyli 2,3,4 .....itp czyli jak pisze REINSTALACJA to wiadomo o co chodzi.

Sorry innych userów ze zajmuje miejsce na bardziej wazne tematy ale nie mogłem sie powstrzymać, ( juz nie bede tego komentował )

 

w końcu wszystko jak na razie z dźwiekiem jest ok pomogła ponowna reinstalacja strowników Realtek AC97 potestuje troche na grach i zobaczymy :D :D

1277083[/snapback]

 

Dobra już sorry, nie wiedziałem przecież,że zmieniałeś kompa, myślałem,że tylko płytę. Nieważne, grunt,że działa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz obecnie Fsb 211  :D . Zrób test odczytu i zapisu pamieci w Everest-cie zapamietaj wynik  :rolleyes: a potem przestaw w biosie Fsb na 200

czywiście  +1% Private, podnieś napeicie na pamieciach i do 2,70 V,  tryb Agressive i ustaw timingi 2 3 3 10

Jak to jest Twinmos na kościach M-Tec to bedzie ok no i wyniki lepsze  :wink:

1277256[/snapback]

 

Już wcześniej sprawdzałem na 200 fsb z minimalnie lepszymi timingami 2.5- 3-3-8 (kości mtec) wyniki są znacznie gorsze, aniżeli powyżej 200fsb, bo mniejsza przepustowść, a tak w ogóle to wolałbym nie zwiększać napięcia pamięci, są wystarczająco stabilne przy 2.6v

 

to jest mój wynik na 211fsb pamięci 1:1 2.5-4-4-9

Everest odczyt -3050 (wynik jak nforce 3;), zapis -1060, czas 98.5 ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...