Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem problemy z dyskiem gdyż pracował od jakiegoś czasu jako PIo a nie DMA, zainstalowanie nowego biosu i nowych sterów nic nie pomogło wiec odinstalowałem z menadzera urzadzen kanały IDE. Byłem zaskoczony bo po tej operacji dysk chodzi jako udma!. Tylko mam teraz problem aby ponownie zainstalować kanały IDE :( Przy standardowym instalowaniu urzadzenia wywala błąd o jakiejś niezgodności sterowników.

POMOCY

 

Sprzęt jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI K7N2 delta2 FSR na płycie miałem dwa wolne wejscia na podlaczenie dodatkowych wiatraczkow..podlaczylem dodatkwoy wentylator od obudowy oraz od karty graficznej i teraz pytanko..w biose,w everescie w speedfan pokazuja sie tylko 2 wiatraki ( i ich szybkosci) od procka i zasilacza a reszty nie ma dlaczego? teoretycznie powinny byc 4 wiatraki.. a jak jest u Was?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI K7N2 delta2 FSR na płycie miałem dwa wolne wejscia na podlaczenie dodatkowych wiatraczkow..podlaczylem dodatkwoy wentylator od obudowy oraz od karty graficznej i teraz pytanko..w biose,w everescie w speedfan pokazuja sie tylko 2 wiatraki ( i ich szybkosci) od procka i zasilacza a reszty nie ma dlaczego? teoretycznie powinny byc 4 wiatraki..  a jak jest u Was?

Pozdrawiam

1333477[/snapback]

U mmnie jest to samo. Od 2 dodatkowych wentylatorów nie mam kontroli obrotów. A jak u ciebie temperatury bo speedfan to oszukuje z teperaturami a mbm 5 wcale nie obsługuje tej płyty. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. w speedfanie mam podobne co w everescie wiec raczej sa ok...ale wkurzaja mnie te dwa gnizda bez czujnika obrotow:( bo jak zapuszczam na noc osiolka to moglbym od karty i obudowy troszke przyciszyc a tak lipa:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. w speedfanie mam podobne co w everescie wiec raczej sa ok...ale wkurzaja mnie te dwa gnizda bez czujnika obrotow:( bo jak zapuszczam na noc osiolka to moglbym od karty i obudowy troszke przyciszyc a tak lipa:(:(

1335120[/snapback]

A porównywałeś z tym co pokazuje w biosie? A z tą kontrolą obrotów to przycieli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowiem dzisiaj kupiłem płytke MSI k7n2 delta 2 i mam kilka problemów:

 

1. Temp. CPU to około 125 stopni C zarówno w biosie jak i innych programach

2. Prędkość wiatraka to 168780 RPM

 

Zrobiłem update biosu do 11.40

 

zrobiłem test 3D Markiem i sie nic nie powiesiło chyba czujnik przekłamuje.

 

 

Z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest czujnik pod prockiem w sokecie to przygnij go do dołu na maxa

1337983[/snapback]

Ale on chyba powinien stykać się z procem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie jest tak samo a nawet jescze nie kręcilem i takie temp :)

 

temp. waha sie od 125 do 130. Przy takiej temp to by raczej nie wstał.

 

 

To jak to jest powinna stykać się z procem czy nie??

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się styka i mam normalną temperaturę. Płyte mam jak w podpisie i nie wiedzę problemów w skonfigurowaniu MBM 5. Co do wentylli to fakt dali 4 gniazda, z czego można kontrolowac tylko 2, ale czy to wam przeszkadza? Wywalasz wspaniałe boxowe chłodzenie chipsetu i instalujesz niebieskiego zalmana i masz dodatkowe gniazdo. Ja u siebie mam podłaczony tylko jeden wentyl od proca jako samodzielny tzn jeden wentyl, jedno gniazdo. Reszta wentyli jest podłaczona poprzez przedłużacze w stylu made by Adam Słodowy "Zrób to sam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powinien stykać się z prockiem co nie znaczy że bedzie dawał prawidłowy odczyt, u mnie jest zawyżony o jakieś 10*. Nasza płyta może odczytywać temperaturę również z diody w procku: jest to odczyt z winbond3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się styka i mam normalną temperaturę. Płyte mam jak w podpisie i nie wiedzę problemów w skonfigurowaniu MBM 5.

1338418[/snapback]

Jak skonfigurowałeś? Z kreatora. Jaką wybrałeś płytę. U mnie pokazuje:

 

winbond 1 - 25*C

winbond 2 - 70*C (Skąd ten odczyt nie wiem mbm pokazuje cpu. Tylko, że odczyt się nie zmienia nawet jak skręce fanmatem wentylator do min. Z diody? Też chyba nie. )

winbond 3 - 35*C

 

Bios:

 

CPU - ok 40*C

system - ok 30*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blepszy

Mam plyte msi k7n2 delta L

i mam taki dziwny problem znia, mianowicie ona standardowo nie posiada portu gier (taki stary), nio a po zamontowaniu karty muzycznej z takim portem wyskakuje mi windzie bład ze jakis uzadzenie uzywa jego parametrów.

a po włozeniu tej sdamej karty muz. w plyte epox wszystko jes ok..

jakie to uzadzenie bodz dlaczego tak jest ??

a do plyty nie mamnic podpietego poza kart. grf..

 

A ten kod to 112, a port to 0201-0201 bynajmniej tak w windzie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI K7N2 Delta2 (MS-6570E) i duży problem z dźwiękiem. Stery wgrywają się dobrze lecz nie ma dźwięku, sprawdzałem na linux LIVE CD - na niektórych wyskakuje bład ze sprzętem (coś o tym że nie może znaleźć karty dźwiekowej). Wgrałem najnowszy bios, najnowsze stery. W biosie dźwięk usatwiony na AUTO (nie ma Enabled ;/). Jumperowałem też na płycie wyjście na panel przedni żeby sygnał szedł na wyjscie do tyłu, sprawdzałem też panel przedni. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł czy wysyłać na serwis?

Edytowane przez SxxxK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie powiedzieli że temp. 130 stopni jest niemozliwa i że procesor powoduje że płyta głupoty odczytuje, ich zdaniem procesor jest za stary.

Wczoraj będąc w Poznaniu zakupiłem Bartona Mobile może dzisiaj na wieczór go założe i zobaczymy co z tego bedzie.

 

 

Czy to mozliwe że proc za stary??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starego proca ten bios nic nie pomógł.

 

Założyłem Bartona Mobile 2500+. Puszczony na 180x11.5 ( tylko narazie :D ) przy napięciu 1.55 nieżej płyta nie daje zejść.

 

Temp w

idle to 33-35

a load 38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie programy seedfan everest 35-36*C idle, a bios 40-42*C idle. Chyba muszę podpiąć jakiś zewnętrzny czujnik i sprawdzić która temperatura jest poprawna. Programowo w speedfan i mbm 5 można te czujniki skalibrować, ale radiator jest zimny więc tych 42*C to chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały UPDATE bartek poszedł na 12.5x180 ale jak dałem na 13 to jakoś włączył się mnożnik 5 i kicha

 

magistralą nie mogę podciagać do góry bo pamięci to PC 2700 co prawda Geil ale nie chce ich katować

 

 

co to może być z tym mnożnikiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazlem biosik który daje sporą regulacje napięć

Vcore od 1.3v do 1.85v

Vdimm od 2.5v do 2.8v

Vagp od 1.5v do 1.8v

Biosik to zmodowana wersjia biosu 5.7.

Narazie nie robiłem zadnych testów ale komp działa ok- to juz dobrze:)

A tutaj link do biosu:)

990136[/snapback]

Witam

Amógłbys mi przesłac ten biosik na maila bo z tej stronki nie moge go sciągnąc bo terz tam co innego jest.Mój mail "td21@o2.pl" Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denerwuje mnie ten wentylek na mobo chyba go spowolnie bo juz nie daje rady

1346596[/snapback]

W biosie H/W Monitor -> Smart NB Fan -> 40*C/104*F - wiatrak przy takim ustawieniu sterowany jest automatycznie - cichutko - temp. ok 30*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jakiś biosik który umozliwia większą regulacje mnożnika np do 16??

 

 

Dzieki za podpowiedź z tym wiatrakiem :)

 

 

Co za kureska płyta, nicnie mażna ustawić zaraz się coś wiesza. Podniosłem troche magistrale do 180 Mhz napięcia na procu i pamięci też

ledwo co wszedłem do Wina zwiecha podnoszenie napięć nic nie dało jak wróciłem do poprzednich ustawień to wszystko działa. Jeszcze ten mnożnik 12.5 co za dziadostwo. Jestem tak niezadowolony z kupna tej płyty że najchętniej bym ją oddał. Na defulach jest stabilnie ale jak coś poza tym to zwiecha. Trzeba mi było brać jakiegoś Abita albo ASUSa. Nie polecam tej płyty do kręcenia totalne dno.

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz dynamic overclocking i cpu interface na optimal a nie na agresive i ma iść na 180 Mhz bez podnoszenia napięcia. To jest zaledwie o 8% podkręcona magistrala. U mnie idzie bez problemu. Ten Cell Menu jest trochę pokręcony i trzeba pokombinować. MSI zrobiła ten dynamic overclocking dla leniwych i potem na manualu trzeba kombinować.

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie - nie wyłączaj dynamic overclocking (przy trybie manual musisz to włączyć) - włącz na private (wystarczy) i ustaw fsb na ile tam chcesz ; jeśłi nie zadziała to obstawiam pamiątki - 2700 ?? jak przetaktowujesz o 8% to chyba nic dziwnego, że od tak sobie nie chciałyby pójść ( ja moje twin mosy dałem max 7.5 % na 215 Mhz przy 2.8V - więcej nie dzierżą) , cpu interface - optimal

płytka jest spoko - tylko powinni coś w instrukcji więcej napisać

pozdro i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...