Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie kazde dzialaja mama 2 kosci kingstona 2x256 jedna na kosciach kingstona druga na nanya i chodza w dualu na 440 pozyczalem od kolegi kingstony hyper x 1gb i chodzily tak samo geile tez giga wiec nie widze problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie biosa/wskazań temperatury, pytam tu bo w dziale stery i bios nikt nie odpowiada.

 

Bez żadnego overclocka w biosie mam temperature 33C na CPU podczas gdy w Windowsie (2000) w jakimś tam programie MSI (był na płycie ze sterami) mam 29C. Które wskazania są dobre? Sprzęt jak w sygnaturze poniżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie biosa/wskazań temperatury, pytam tu bo w dziale stery i bios nikt nie odpowiada.

 

Bez żadnego overclocka w biosie mam temperature 33C na CPU podczas gdy w Windowsie (2000) w jakimś tam programie MSI (był na płycie ze sterami) mam 29C. Które wskazania są dobre? Sprzęt jak w sygnaturze poniżej

najprawdopodobniej żadna z nich. te wskazania sa bardzo szacunkowe, tak z +/- 10*

sam upgrade biosu zmienil u mnie odczyty o 15*C. nie ufam tym termometrom

 

witam.... chcialbym sei dowiedziec jaka jest maxymalna pojemnosc dyskow jakie mozna podpiac do k7n2 delta-l mam biosa 5.9... a na stronce msi pisza ylko 160 GB a chce kupic dysk 200 .. pociagnie go??

spoko, pociągnie.

Edytowane przez yamaykee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze jakiegos modowanego biosa do Msi K7N2 Delta 2 LSR. Denerwója mnie te oficjalne biosy nie dosc ze pokazuje zle napiecie to i temperatury tez tragicznie wyswietla. Ps ledwo 200 mhz wyciga na fsb Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-| Zobacz na poprzedniej stronie, podawalem linka do takich biosow, ale nie zlikwiduja one Twojego problemu, te mobo juz taka maja. ;]

Temperaturka potrafila mi skakac o 5-10*c na kilkanascie sekund po czym wracala do pierwotnej. Z napieciami nie bylo tak zle. ;] Dobrze, ze sie jej pozbylem. : D

Jak juz kiedys pisalem, ta seria plyt nie powinna ujrzec swiatla dziennego, powinny oddac kase wszystkim, ktorzy nacieli sie na tego bubla. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze jakiegos modowanego biosa do Msi K7N2 Delta 2 LSR. Denerwója mnie te oficjalne biosy nie dosc ze pokazuje zle napiecie to i temperatury tez tragicznie wyswietla. Ps ledwo 200 mhz wyciga na fsb Pozdro

Ja mam BIOS BOSSKILLER - chyba najlepszy dla tych płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godzina 19:11 sprawdzam poczte jeszcze nic nie doszlo hm chyba poprawnie wsylales ?

 

E-D-I-T

 

Juz mam BOSSKILLER mi na maila przyslal zaras zapodam nowy bios :D

 

Juz zapodalem zaras posprawdzam jak trybi :)

Edytowane przez Pawl00-bce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja taka ciekawostke dodam. K7N2 Delta-L BIOS 5.9 (najnowszy) mialem ci ja Kingstona 512 i GoodRAM 512 w dualu i bylo fajne. Ze radiator na chipsecie troche sie grzal to go zmienilem na wentylator i fajnie. Niefajnie, bo plyta nie chce wstac z powodu pamieci... na ktorych chodzila niedawno.. z jeedna z kosci niezaleznie od slotu - tak, po wyjeciu baterii sie odpala. Z ktorakolwiek z ktorymkolwiek slocie - chodzi. Wniosek z tego, ze i sloty i pamieci sa dobre - no ale z dwoma - czy to w dualy czy nie - za zadne skarby swiata nie chce wstac. Na nic zmiany magistrali, zmiany timingow, czy to synchro czy asynchro z procem - nie i juz. Ktos ma jakis genialny pomysl? Reszta to athlon 1700+XP (w zaleznosci od prob robi za 1600Mhz lub nawet za 800 ;) )... any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem - gdy podłącze moje 2 kości Kingstone'a (bliźniaki) w dual to po 2 min minutach mni się komp restartuje ;/ mam najnowszego biosa.

Poluzuj timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie mogę znaleźć BIOS do płytki K7N2V.W CPU-Z płyta ta nazywa się MS-6729 znalazłem więc ten BIOS

i go wgrałem jednak nadal nie mogę np.podnosić napięć na proca :lol2: czy znacie jakieś inne BIOSy do tej płyty bo trochę się w tych wszystkich oznaczeniach pogubiłem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

cos mi umiera, ale nie jestem do konca pewien co

 

mobo k7n2-L

cpu athlon 1.7+ xp

mem 1xkingstone 512 333mhz

grafika radeon 9200 pro (nie smiejcie sie ;))

 

chodzilo to sobie spokojnie od 2 lat i w niedziele moj braciak zwrocil uwage na przekrzywiona wtyczke od monitora, ktora nastepnie "poprawil" co zaowocowalo wysunieciem karty z agp. na wlaczonym kompie oczywiscie. przy probie restartu po wetknieciu karty spowrotem na miejsce komp odmowil posluszenstwa. dioski diagnostyczne na sledziu uprzejmie dolaczonym do mobo przez msi pokazywaly blad instalacji proca/wadliwy proc.

 

wydlubalem wiatrak z bebechow, wyczyscilem paste, z braku srebrnej wynalazlem w warsztacie samochodowym mojego ojca paste miedziowo molibdenowa, ktora ponoc ma podobne parametry przewodzenia, namascilem procka, zalozylem coolera, i komp ruszyl. niemrawo. udpalilem na dzien dobry biosa, i po jaiejs minucie nastapila zwiecha. a dokladniej komp sie wylaczyl. i tak kilka razy z rzedu. do grona podejrzanych trafil tym razem zasilacz, ktory wydawal pare dni wczesniej podejrzane dzwieki z wiatraka, ale zostal poszturchany srubokretem i dzialal dalej. rozbebeszylem drania i odpalilem kompa z otwartym zasilaczm poza obudowa. pochodzil troche dluzej, ale gdzies w okolicach wpisywania hasla windozy - resecik. i tak pare razy. dalem badziewiu ochlonac godzine, po godzinie system stanal na jakies 15 minut. zdazylem zflashowac biosa do najnowszej wersji i zainstalowac diagnostyke msi. padł. przestawilem zworke na plycie na safe, proc chodzi teraz na 1100 mhz. od tej pory zaczal dzialac juz dluzej.

nastepnego dnia zdobylem nowy zasilacz, wiatrak z nowego zasilacza wychodzi wprost na heatsink od procka co mnie bardoz ucieszylo, bo zawsze to odrobina dodatkowego chlodzenia. komp ruszyl, pochodzil pol godziny i padl.

czasy "wytrzymalosci" caly czas wzrastaly, wczoraj wieczorem komp chodzil 3 godziny - tylko gg i przegladanie netu w poszukiwaniu rozwiazania tego problemu. stwierdzilem ze trzeba by go poszturchac i odpalilem jakas gierke, zeby proc troche sie pomeczyl. nie zaskoczylo mnie ze zdechl.

i tak mniej wiecej wyglada to do tej pory.

 

ktos moze okeslic czy cos mi umiera, co to jest i jak to zreanimowac?

 

wskazania z PCAlert4

cpu temp waha sie w granicach 40-47 C, (w biosie na idle 35-40 C)

system 28-32 C

 

voltage

vcore 1.47-1.51

3.3 v - 3.33-3.36

+5v - 5.08

+12v - 11.52-11.60

 

p.s.

wlasnie wybieram sie na wszelki wypadek zanabyc paste srebrna, bo cos tej miedziance nie ufam, chociaz ladnie wyglada. bo jakos caly czas nie moge przestac podejrzewac procka o przegrzewanie sie i resety wykonywane przez plyte (w instrukcji pisali cos o automatycznym wylaczaniu plyty jesli proc sie za bardzo nagrzeje, szkoda ze nie ma zadnych logow ktore by to potwierdzaly lub obalaly)

p.s2. wiem ze jestem lamerem, ale pomozcie, bo wygrzebac 300 na nowego procka z nikad jakos nie moge tej chwili ;]

Edytowane przez gzb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gzb sprawdź kondensatory na płycie głównej. Odpal kompa tylko z procem, pamięcią i grafą i zobacz czy nadal jest problem. W takich sytuacjach czasem tez pomaga wyjęcie i włożenie proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro te fazy zaczely sie pojawiac po tym jak grafika wyskoczyla z mobo, to przyczyny szukaj w grafice (podmien na inna i przetestuj), albo uwalonym porcie agp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoVVy - zapomnialem napisac. testowalem kompa z jakimis klamotami z cyklu riva tnt 2 i savage 4. te same objawy. proca wyjmowalem przy nakladaniu nowej pasty. po dlugotrwalych ogledzinach nie znalazlem nic odbiegajacego od normy w kondensatorach.

ath - jk wyzej, grafy testowalem inne i objaw jest taki sam. jakie widzisz opcje przetestowania czy to moze byc uwalone agp?

 

jutro mam miec zasilanie 400W, to powinno wyeliminowac albo problem albo niewystarczajace zasilanie jako przyczyne. do tej pory komp chodzil na 350tce, ale po tej ilosci sprasowanego kurzu ktora wydlubalem ze srodka i po poczernialej w paru miejscach plycie zasilacza nie daje pelnej wiary w to czy nadal daje tyle ile fabryka dala. przynajmniej napiecia daje lepsze niz to badziewie z drugiej obudowy bo wychodzi

voltage

vcore 1.49-1.53

3.3 v - 3.33-3.36

+5v - 5.08

+12v - 11.88-12.00

procowi nie zdarzylo sie jak na razie przekroczyc 50C

btw. czy takie temperatury na procu w tej konfiguracji mieszcza sie w normie czy powinno byc nizej?

Edytowane przez gzb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu jest problem, bo nie mam zadnej grafy pod PCI, same AGP :/ sprobuje skombinowac skads. ale nie mam pewnosci czy to na pewno slot, bo na chwile obecna nie wyklada sie natychmiast, tylko po kilku-kilkunastu minutach pracy pod nowszymi grami. przed chwila obejrzalem 90 minutowy film i komp nie siadl.

w sumie najbardziej mnie dziwi ten wydluzajacy sie okres od startu do padu. normalnie jak cos zdycha to spodziewalbym sie raczej ze pada coraz czesciej a nie coraz rzadziej. ale jesli to mobo to akurat nie pada na mnie blady strach, bo ceny sa przystepne. co sie da kupic w podobnym standardzie w tej chwili za jakies 100-150? a moze cos lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problemy z oc bartona 2600+(11.5*166) Moja płyta- msi k7n2 delta2 swiruje (zwiecha lub restart i czyszczenie biosa) przy podniesieniu FSB w biosie nawet o 5mhz niezależnie od napięcia. Podkręcałem ja przez program od płyty Core Center i chodziła na 202*11.5 i 1.800v

Przy wiekszej wartości FSB płyta restaruje kompa. Program ten nie umożliwia podniesienia napięcia powyżej 1.85v .Poza tym trzeba go podkręcać po każdym włączeniu kompa (program resetuje ustawienia). Jak podnieść FSB „na stałe” i powyżej 200mhz(chciałbym wyciągnąc z niego FSB np. 233)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Upek Jeżeli masz ustawione 1:1 (fsb/ram) a chcesz większe fsb to musisz zwiększyć timingi bo możliwe, że pamięci, które posiadasz nie będą latać na wyższych prędkościach przy niskich timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...