Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam DELTE właśnie do tego parkę pamięci GEIL, mam w związku z tym pytanie, jak wsadzić pamięci i co włączyć (jak sprawdzić) DUAL CHANNEL

Nic nie musisz właczac. Jesli obsadzisz dwa gniazda pamieci (ten pierwszy i jeden z dwoch pozostałych - tych blisko siebie) to juz bedziesz mial dual. Płyta na starcie pokaze Ci jaki procek, ile RAM i jaki tryb pracy pamieci, czyli bedziesz mial albo Dual DDR lub single.

A jak zwolnić start aby to zobaczyć?? :(

 

I co polecacie zostawić standardową pastę jaka jest na Spire WhisperRock III czy może zmyc i posmarować pastą która jest dołączana do Zallmanów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz zwalniac. Ostrą białą czcionką Ci wali po oczach napis DUAL DDR 333. Trudno nie zauwazyc ;)

 

A pasta....lepiej ta z coolera zetrzyj i daj nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz zwalniac. Ostrą białą czcionką Ci wali po oczach napis DUAL DDR 333. Trudno nie zauwazyc ;)

Tak, ale...

musiałem wyłączyc FULL screen logo :P

 

A pasta....lepiej ta z coolera zetrzyj i daj nowa.

Tylko, że wtedy będę musiał polerować wentylator, bo ma ślady po frezowaniu, chyba, że na środku jest polerowany :roll:

 

 

Kupiłem Zallmana na chipset zamontować na pastę, czy lepiej przykleić na klej??

 

EDIT: Lepiej chyba przykleić :> tak zrobiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa..czyli masz Delta ILRS :) model wyzszy od mojej.

Ja nie mam tego LOGO.

A co do coolera....ten Whisper Rock III ma chyba rdzen miedziany?....wiec powinien byc gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa..czyli masz Delta ILRS :) model wyzszy od mojej.  

Ja nie mam tego LOGO.  

A co do coolera....ten Whisper Rock III ma chyba rdzen miedziany?....wiec powinien byc gładki.

Nie wiem czy miedziany, bo miedzi nie widać :|

Była pasta biała, na razie założyłem na nią...

SpeedFan pokazuje ~44C.

Zastanawiam się o ile mogę podciągnąć Bartona 2500+ mnożnikiem? No i jaki napięcie, pamięci mam GEIL 2-3-3-6 (choć na ustawiają się na 2-3-3-5 lub 4) to oczywiście parka :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po miłych doświadczeniach z k7n2-l zmieniam plytke na....... k7n2-delta ILSR. Czy ma ktoś z was z nią do czynienia? Jakieś wskazówki dotyczące tej płytki. Byłbym wdzięczny

przecierz ilsr od l rozni sie tylko : sata, soundstormem , logiem, fanem na NB, i cena :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam dość poważny problem, mianowicie nabyłem płytke MSI K7N2 DELTA-L, a wygląda ona prawie identycznie jak stara MSI K7N2-L bez DELTA czyli:

 

http://www.msi.com.tw/program/products/mai...ail.php?UID=393

 

Z tą róznicą, że ma kolorowe sloty na pamięci i czerwone gniazdo AGP.Żeby było śmieszniej ma nowy bios Version : Nvidia - 42302e31 RlaeaseDate : 08 / 12 / 2003 i w menadżerze urządzeń jest m.in napisane NVDIA nForce2 ultra 400 Memory Controller.

 

Proszę mi napisać czy to jest ta Delta_L, czy nie powinna mieć wiatraczka na chipsecie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy po podreceniu procków, podczas wlaczania kompa pokazuje Wam symbol kodowy (XP2000+, XP2100+, itp.) procka czy rzeczywite taktowanie?

 

U mnie dałem ostatnio swojego XP1700+ na 11x166 i pokazał po prostu 1826 Mhz, dałem 11,5x166 i tez pokazał rzeczywisty zegar. BIOS mam w mojej K7N2-L Delta najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy po podreceniu procków, podczas wlaczania kompa pokazuje Wam symbol kodowy (XP2000+, XP2100+, itp.) procka czy rzeczywite taktowanie?

 

U mnie dałem ostatnio swojego XP1700+ na 11x166 i pokazał po prostu 1826 Mhz, dałem 11,5x166 i tez pokazał rzeczywisty zegar. BIOS mam w mojej K7N2-L Delta najnowszy.

wszystko jest OK. BIOS podaje rzeczywiste taktowanie procesora a nie przyjete przez AMD zamienniki. polecam przeczytac ten artykul: http://pclab.pl/print.php?sid=5696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac nie zawsze. U mnie jak biegal na 2200 MHz to pokazywal mi 3200+ (zbartonowany). Teraz juz wyswietla rzeczywista wartosc, ale to dlatego, ze, o ile sie nie myle, ponad 3200+ w najnowszym biosie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac nie zawsze. U mnie jak biegal na 2200 MHz to pokazywal mi 3200+ (zbartonowany). Teraz juz wyswietla rzeczywista wartosc, ale to dlatego, ze, o ile sie nie myle, ponad 3200+ w najnowszym biosie nie ma.

Wszystko zalezy od FSB. Jak dales tego Thortona na 400 Mhz to Bios mylnie wykryl ci Bartona. Do pelni szczescia pobaw sie w majstra i zrob Barton Moda (zaciekawionych odsylam do artykulu: http://overclockers.pl/txt.php?id=duron_xp_mod ). Chyba ze masz juz to za soba :)

PS. Kurde ja tez chce taki sprzet :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem wczoraj 12x166 (a dokładniej 167Mhz bo tak płyta ustawia te 166). Mam 2Ghz i BIOS pokazuje XP2400+

Wiecej mi nie trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od FSB. Jak dales tego Thortona na 400 Mhz to Bios mylnie wykryl ci Bartona. Do pelni szczescia pobaw sie w majstra i zrob Barton Moda (zaciekawionych odsylam do artykulu: http://overclockers.pl/txt.php?id=duron_xp_mod ). Chyba ze masz juz to za soba :)

PS. Kurde ja tez chce taki sprzet :>

Swirus przeciez napisalem ze ten Thorton jest zbartonowany, wiec nie wykryl go mylnie ;] Aktualnie biega sobie 12x200 na 1,725 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od FSB. Jak dales tego Thortona na 400 Mhz to Bios mylnie wykryl ci Bartona. Do pelni szczescia pobaw sie w majstra i zrob Barton Moda (zaciekawionych odsylam do artykulu: http://overclockers.pl/txt.php?id=duron_xp_mod ). Chyba ze masz juz to za soba :)

PS. Kurde ja tez chce taki sprzet :>

Swirus przeciez napisalem ze ten Thorton jest zbartonowany, wiec nie wykryl go mylnie ;] Aktualnie biega sobie 12x200 na 1,725 V.
a no tak sorry batory, bartony thortony i te inne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, ja mialem strasznego pecha do tej plyty (sadzac po tym co sie dzialo). Mianowicie po kazdej probie o/c (oczywiscie na poczatek bardzo delikatnej, dla sprawdzenia) plyta permanentnie padala. Wygladalo to mniej wiecej tak: 4 dni bawie sie plyta, 5 dnia chce delikatnie przetaktowac procesor -> 3 (!!!!) tygodnie w serwisie -> tydzien zabawy, proba przetaktowania procka -> kolejne 3 tygodnie w serwisie. Za 3 razem w...m sie poszedlem do sklepu i kupilem epoxa. MSI do dzisiaj (czyli juz z poltora miesiaca) nie odebralem z serwisu (przyszla po 4 tygodniach, ale nie wypadalo mi sie klucic bo bralem to ze zaznajomionej hurtowni ktora k7n2l juz w magazynach nie miala zeby wydac nowa). Jak odbiore to sprzedam w cholere zeby nie przynosila pecha.

 

Nie jest to co prawda zadna zlota rada, widze ze poza mna raczej niewiele osob mialo z ta plyta wieksze problemy, wiec potraktujcie to tylko jako opis kolejnej tragedii jakiegos biednego polaka (i byc moze przestroge, ze lepiej sie 3x zastanowic przed kupnem tej plyty ;-)))).

 

ps. kolejnym ewenementem tej plyty byl program do monitoringu temperatur/predkosci wiatrakow :-)). Wszystkie temperatury byly w nim zanizone o jakies ~8 stopni... bez komentarza =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja plyta juz prawie 2 miesiace lezy w serwisie... tyle ze na TAJWANIE! heh i jakos nie widac by miala zamiar do mnie wrocic. jeszcze raz powtarzam: MSI LIVE UPDATE SUCKs!

MSI live update sucks???????? czlowieku przecierz ten sowtware rzadzi na calej lini 8) ja odkad uzywam nie mialem zadnych problemow a flashowanie biosu pod winem to tez zajebista zaleta

 

a tak przy okazji chcialem oficjalnie poinformowac ze wlasnie zflashowalem biosa do 5.50 (MSI live update) wiec zachecam wszystkich bo jak na razie spisuje sie nienagannie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ludzie ja wam podaje najnowsze info a wy nic???? :lol:

 

a jezeli jestesmy przy najnowszym info to musze powiedziec ze msi typuscilo najnowszego biosa tym razem 5.60 (30minut temu)z ubsluga Nvidia System Utility 8) wiec sciagajcie i podkrecajcie spod wina :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli jestesmy przy najnowszym info to musze powiedziec ze msi typuscilo najnowszego biosa tym razem 5.60 (30minut temu)z ubsluga Nvidia System Utility 8)  wiec sciagajcie i podkrecajcie spod wina :twisted:

no sciagnalem sobie ten biosik, zflashowalem .. i kurde jego jedynym plusem jest to, ze dziala pod nim te Nvidia Sys. Utility. Zeby komp wstal musialem napiecie procka podniesc z 1,6 do 1,65.. pamieci ustawic na default i powylaczac wszystkie urzadzenia na plycie (lan, dzwiekowka itp.). Moze to tylko u mnie tak sie dzieje, ale poki co nie polecam tego biosa nikomu. Ide przeflashowac spowrotem na 5.5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zobacz sobie w aidzie czy ci nie skacze za bardzo napiecie, a pozniej przemysl kwestie wymiany plyty ;)))))

nie ka;puje co masz na mysli??? :? moze miales na mysli biosa nie plyte??????

 

a wogule to 5.60 smiga mi bardzo zwinnie i napiecia sa stabilne jak trza (moj antec true power 430 sie tym zajmuje wiec nie ma bata zeby byly nie stabilne) i zadnych urzadzen typu lan, audio nie wylaczalem

 

to wy macie chyba jakis problwemik z tym biosem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u znajomego na bartonie 2.5+ @ 3.2+ (fsb 200) zasilanym chiefteciem 360w jest problem z napieciami na tej plycie (a duzo na niej nie ma - jeden dysk i nagrywarka). Skoki +12V, zawyzanie vcore w stosunku do tego co jest w biosie itd.

Widac z plytami jest jak z seriami prockow, sa lepsze i gorsze mimo ze teoretycznie takie same ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki chrzaniony problem: na poczatku, kiedy czujnik w sockecie dotykal procka, to nie mialem nawet szans wejsc do biosa, tak szybko sie wylaczal. Jak lekko odgialem sensor, zeby sie nie stykal z prockiem, to dziala dluzej, ale kiedy tylko w Windzie odpalam jakis program, to po kilku sekundach komp pada. W biosie przy opcji "CPU Warning Temperature" dalem "disabled", ale to nic nie pomaga. Co w tym biosie jeszcze ustawic, zeby takie wylaczenia nie mialy miejsca?? Bo boje sie teraz atualizowac bios, zeby mui sie komp w polowie aktualizacji nie wysypal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ta mobo.... wskazniki temperatury - ehhsam juz nie wiem czy sa dobre... idle mam 41 stopni celca.....(na bartoniku 2500+ - nie krecony ) jak cos porobie to dochodzi nawet do 50 (a to nie jest full stress ala prime ) przy fanie na 2500 RPM (chce zeby bylo cicho) przy 3700 RPM spadaja nieznacznie , radiator siakies badziewne aluminium, pasta serbrna od titana. Odczyt temperaturki MBM5 i speed fanem (mi pokazuja dokladnie to samo) Temperaturki olalem juz jakis czas temu.... lepsze chlodzonko trzeba sprawic.

 

Najbardziej mnie wq..... ze na official site MSI (ENG i PL) nie ma aktualnych sterow, driverow etc... do mobo. Z ciekawosci powiem ze kupujac mobo pod koniec pazdziernika dostalem nowsze niz sa na stronach.... niezly wstrzyk... i jak to biosa uaktualniac az strach.

 

Wydaje mi sie ze na official site powino byc wszysko najnowsze... myle sie?

Ehh.. Gdzie to teraz nowych sterow szukac ;P

 

Ciekawosta jest to ze mam wejse biosika 5.4 (phenixa a nie jak wszyscy z Awarda )

 

prosze o komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...