Skocz do zawartości
lolewicz

Wyłączenie Karty Pci-e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak wyłączyć kartę pci-e (radeon 4870) podczas używania zintegrowanej karty , wyłączenie jej w menedżerze nie skutkuje , druga sprawa ile prądu pobiera ten radeon w takiej sytuacji ? proszę o pomoc

 

płyta główna - GigaByte GA-MA785GT-UD3H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem niczego robić po włożeniu karty PCI-E (wcześniej używając zintegrowanej). Czasem w BIOS'ie trzeba ustawić, aby startował z PCI-e.

 

@down

Zauważyłem, tylko czemu dopiero teraz?

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musisz posuzkac w biosie opcji wylączenia PCI a korzystania z karty na płycie ;) z tego co sie orientule karta bierze wtedy tyle prądu co w spoczynku :) niby nie uzywasz ale jest podlaczona do zasilacza... musil bys odpiac zasilacz i tyle ;) a tak z czystej ciekawosci czemu chcesz wylaczyc tego radka i przejsc na integre??:)

Edytowane przez Kotan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak gra raz na 2-3 tygodnie a gólwnie siedzi w windzie(net, muzyka) niepotrzebne złużycie prądu. NIestety nieda się kompletnie wyłączyć grafy nawet jak się wyłączy w biose to pobiera tyle co wspoczynku jak napisałeś. NIewiem co się dzieje z grafą ja się wyciągnie z niej wtyczkę 6pin i czy to jest zdrowe dla niej na dłuższą metę bo ze slotu dalej prąd dostaje. Chyba w płytach evga tych nowszych jest możliwość wyłączenia slotów pci-e przy użyciu zworek. Narazie niema idealnego rozwiązania no może poza wyciąganiem grafy :wink: może ATi kiedyś udoskonali do tego stopnia hybrida bo nV już zarzuciło ten pomysł <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osttsnio mialem doczynienia z Płyta MSI ( nie pamietam dokaldnie ktora) i była możliwosc ustawienia w biosie albo zeby startowała z PCI albo z integry. nie wiedzialem o tym i po podlaczeniu karty pod PCi byl ciemny ekran karta nie startowała wentyl na karcie nie ruszał. w koncu pomyslalem zeby podpiac sie pod integre i dzialalo wszytsko w biosie zmienilem zeby startowało z PCI i Karta ozyła :) a wiec przy wylaczeniu PCI prady nawet przez slot nie dostwalala :) ale nie wiem jak w gigusach. a masz chłodzenie wodne na tej grafice??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w kartach ati ale podejrzewam ze jest tak samo jak u nvidii sekcje zasilania Gpu jak i pamięci karty zasilane sa z osobnej kostki a prąd z gniazda pci nie jest pobierany wogóle. Komputer rusza tak jakby fizycznie karta była nie obecna bios nie zastanawia sie gdzie puścić obraz. Jednym słowem nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków takiego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...