Skocz do zawartości
lipaaa

Karta Graficzna Do +- 400zł, Proszę O Podpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się zwrócić do was z prośbą o podpowiedz w sprawie grafiki, ostatnio średnio jestem na czasie, przeczytałem parę rzeczy na necie, a że jest tego sporo to teraz czasz na praktykę i doświadczenie:) chciałem coś dopasować pod swój obecny sprzęt

sprzęt:

 

asus P5K Pro

e8400

2x2gb 1066

chieftec 450w

 

zależy mi głownie na NVIDIA z którą miałem całe życie styczność może w tej cenie ATI jest teraz bardziej wydajne ale większość tytułów jest optymalizowanych pod NVIDIE, ze sterami nie ma większych problemów, dlatego zależy mi głownie na NVIDI

 

proszę o jakąś podpowiedź, np co macie, co polecacie, z czym się zetknęliście, co warto wybrać pod moją konfiguracje, oczywiście biorąc pod uwagę zasilacz który może nie jest najlepszy ale chciał bym na razie przy nim zostać

 

z GÓRY DZIĘKUJE

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej GTS250, tylko ta karta to tak naprawdę 9800GT po lekkim tuningu, zastanów się nad czymś od ati np HD4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie pocieszyliście, dzięki

 

to napiszcie jeszcze (radeon odpada) w jakiej restauracji (firma, model) najlepiej podają tego kotleta, gdzie jest najlepiej przyrządzony?

 

ps. heh za chwile przeniosą temat do działu "gastronomia" :)

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w tej cenie ATI jest teraz bardziej wydajne ale większość tytułów jest optymalizowanych pod NVIDIE, ze sterami nie ma większych problemów, dlatego zależy mi głownie na NVIDI

Kto Ci nagadał takich bzdur?? Ze sterownikami od ATI nie ma żadnych problemów, imho są nawet lepsze niż te od nv, dużo wygodniejsze.

 

no właśnie słyszałem że to "odgrzewany kotlet" ale pewnie optymalny dla mnie, może jest jakaś dobra alternatywa, a jeżeli już gts 250 to jaki model najlepszy, najwydajniejszy?

No stary, od nv w tej cenie nie dostaniesz nic poza kotletami.

 

 

Przyzwyczajanie się do którejś z firm to jak dla mnie głupota w najczystszej postaci. W tym przypadku jeszcze nie jest tak strasznie bo zarówno GTS 250 (8800GTS po raz n-ty przechrzczony) jak i HD4850 prezentują podobną wydajność, ale na allegro można wyrwać używane HD4870 w tej cenie. NV nie ma konkurenta w tym przedziale, a karta gromi GTS`a.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przywiązując się do marki tylko do niej dopłacasz...

 

Wyobraź sobie, że NV również ma problemy ze sterownikami - co prawda ATi ma ich troszkę więcej, ale i tak większość dotyczy np. wymuszania AA/AF z poziomu sterowników, co dla zwykłego gracza nie ma dużego znaczenia... A pisze to posiadacz zarówno kart ATi, jak i NV (poprzednio - 8800GTS 320MB).

 

Prawda jest taka, że w tym przedziale cenowym warto kupić używkę HD4870, która jest ~20% lepsza od tego GTSa 250...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dzięki za odpowiedzi, ale

 

Nie musicie mnie rugać tylko dla tego ze wolał bym jednak zostać przy NV, poza tym czytałem na paru forach że dla mojej 450W wyższe modele radeonow mogły by być za dużym obciążeniem, a wymiana zasilacza na razie nie wchodzi w grę

 

ja nigdy problemów ze sterownikami do NV nie miałem zwłaszcza mododwanymi bo od kilku lat takich używam, ostatnio do 7900GS i 8800GTS 320mb, a doświadczenie z radeonem mam kiepskie bo u fakt ze to było ponad rok temu ale jak chodziłem do kolegów którzy kupowali wyższe modele radeonów to wszystko chodziło im gorzej niż na moim poczciwym 7900GS (fakt że to był najwyższy model "7" GS wtedy, ale te radeony miały dużo lepsze parametry, a jak patrzyłem wtedy na stery ro radeonow to było napisane ze sterownik daje np 20% przyrost ale na grach z przed 2lat) moż dlatego jestem zrażony

 

pozostaje tylko prośba czy jak zdecyduję się na ten odgrzewany kotlet, to jaki model GTS250 mogli byście polecić żeby był najlepiej odgrzany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4850 będzie działało na 450W.

 

A ja nigdy nie miałem problemów ze sterami ani od NV, jak i ATI. Nie wiem co masz na myśli mówiąc o doświadczeniu potrzebnym do posiadania Radeona.

 

A co do tych wyższych numerów, to może Ty miałeś 7900GS, a koledzy np. 9800Pro? To by pasowało pod tezę ze starszymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie będzie tylko jak długo

 

nie zrozumiałeś za bardzo mojej wypowiedzi i odbiegamy trochę od mojej prośby

 

nie napisałem o doświadczeniu potrzebnym do posiadania radeona tylko o tym ze miałem złe doświadczenia z tą marka

 

nie pamiętam tamtego modelu (na pewno jakiś HD) trochę znam się na parametrach kart i gdy porównywałem wtedy moją 7900GS to ten radek był naprawdę sporo lepszy "na papierze" i bardzo zdziwiłem się gdy gra która u mnie chodziła bez problemu, u niego nie dawała rady, co najśmieszniejsze mieliśmy wtedy dokładnie ten sam config (p4 3Ghz 2g ram) na 99% przez stery

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p4 3Ghz

Masz odpowiedź. Nawet, jeśli była mocniejsza, to była hamowana przez procesor, w dodatku ogólnie sterowniki ATi troszkę mocniej obciążają procesor.

 

Zresztą kolega mógł mieć np. HD3650/HD2600/HD4650, które na papierze są mocniejsze, a w rzeczywistości - gorsze.

 

Sam napisałeś, że miałeś 8800GTS 320MB - ja właśnie z tej karty wyemigrowałem na HD4850 i odczułem duży przyrost mocy. Ta karta wykręcona nawet w tej chwili daje radę praktycznie we wszystkich grach, czasem już tylko pamięci brakuje, jako że gram w dość wysokich rozdzielczościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie będzie tylko jak długo

Popatrz na mój sig. Radek hd4850 ddr5 który jest praktycznie hd4870 i zasilacz nawet się nie poci. 11.95 na 12V w stresie jest dobrym wynikiem.

Tak jak przedmówcy polecam radeona, jak dobrze poszukasz to znajdziesz w tej cenie hd4870 który jest dużo lepszy niz gts250. Ja osobiście nie mam z nim żadnych problemów, trzyma full hd w prawie wszystkich grach. To dopiero mój drugi radek w życiu (wcześniej był hd3850) i nie miałem z nimi kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 1go radka w zyciu i rowniez jak kolega hd4850 na gddr5. Cale zycie jechalem na nvidii, ale nie z przywiazania do marki tylko na chwile wyboru grafik nvidia byla wydajniejsza w danym przedziale cenowym. Tym razem bylo inaczej. I jak koledzy wspominali nie zamykaj sie na ATI bo tak, albo dlatego, ze fanboje nV krzycza ze sterowniki radkow sa do bani czy sa problematyczne ;) Nic takiego nie stwierdzilem. Jesli juz chcesz wybierac miedzy gts250 a hd4850 to strasznego bledu nie zrobisz wybierajac gts'a. Karty sa dosc porownywalne(ze wskazaniem na radka) aczkolwiek jesli wyrwiesz uzywke hd4870 w podobnych pieniadzach to nawet sie nie zastanawiaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, wiem że nie życzycie mi źle więc się zastanowię choć nawet nie brałem ATI pod uwagę

 

napiszcie mi tylko proszę jakiego modelu HD4870 mam szukać (bo jestem bardzo zielony kto robi dobre, wydajne i ciche radki) oraz czy jesteście pewni że 450W chieftec'a go spokojnie podoła?? nie wiem czy to potrzebna informacja ale przy obecnym konfigu e8400 @3,6 1,23v 2x2gb 8800gts 320mb mam takie napięcia podczas grania np w Batmana:

 

+3,3V=3,31

+5V=5,09

+V12=11,93 czasem 11.87

 

gdy robiłem test OCCT linpack (najwyższy priorytet) przez godzinę gdzie komp naprawdę dostaje bardzo mocno w dupę ze wszystkich stron napięcie V12 w granicach 11,85

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu zrozumcie, że on po prostu jest zakochany w nvidi! (tak samo jak ja ;) Woli ją i nie potrzebuje być przekonywany.

 

Wszyscy pomijacie pytanie na temat tego, która marka w przypadku 250 gt będzie najlepsza?

 

Edit: napięć mierzonych programem nie bierz pod uwagę, są bardzo niedokładne. Właściwie każdy ma takie odchylenia. Rzetelnym sposobem do sprawdzania napięć jest miernik. Jeżeli koledzy zapewniają, że karta będzie pracować na twoim chieftecu to z pewnością nie chcą Ciebie okłamać ;). Możesz być o zasilacz spokojny.

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu zrozumcie, że on po prostu jest zakochany w nvidi! (tak samo jak ja ;) Woli ją i nie potrzebuje być przekonywany

 

zawsze znajdzie się ktoś bardzo mądry, roszczący sobie prawo do oceny innych kto swoją wypowiedzią "z dvpy" obniży poziom na forum wiec proszę nie wypowiadaj się więcej lub przeczytaj cały temat od początku, potraktuj go poważnie, popatrz na wypowiedzi innych, przeanalizuj wszystko i spróbuj jeszcze raz, bo z tego co napisałeś wynika tylko tyle że masz duże problemy ze zrozumieniem tego co czytasz lub tylko przeglądasz

 

ja po prostu mam obawy co do marki z która miałem pośredni kontakt, nie wiem co w tej chwili sobą reprezentuje dlatego wyraziłem swoje wątpliwości, ale jeżeli jest obecnie konkurencyjna dla NV to poprosiłem o więcej szczegółów bardziej doświadczonych użytkowników

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę zbocze z tematu:)

 

DLACZEGO GTS250 jest tak nie lubiany na tym forum?

 

Mam ta kartę, ale nie mam zamiaru jej bronić - po prostu spotykam się tutaj po raz enty ze stwierdzeniem że GTS250 jest be.

 

Tak wiem że to odgrzany po raz któryś tam kotlet, ale chwila - Ja np miałem do wybory GTS250 i HD4850 i obie W TEJ SAMEJ CENIE. Nie znaczy to wcale że HD4850 był za 450zł tylko Nvidia miałem taniej :wink:

 

No i wybrałem GTS`a. Oczywiście przed wyborem czytałem sporo recenzji i porównań z HD4850 i co?....A no trafiłem na bezpośrednie porównanie obu tych kart i wyszło że GTS jest w większości gier był ODROBINKĘ lepszy od HD4850. Oczywiście były też przypadki w których radek był lepszy, ale to GTS250 trzymał równy poziom we wszystkich grach.

 

A więc jesli mowa o tych dwóch karta w podobnej cenie (powiedzmy +/- 20zł) to czy naprawdę sądzicie że HD4850 jest lepszy?

 

ja wybrałem GTS250 ale im częściej zaglądam na to forum tym bardziej mam wrażenie że źle zrobiłem :blink:

 

ps. Do autora tematu - jak coś to nie polecam Asusa - bardzo głośne chłodzenie chyba że chcesz założyć np Accelero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Raus, ta wypowiedz też daje mi do myślenia, znów jest trochę trudniej niż przed chwilą bo nie skazuje to zupełnie gts 250 na porażkę, proszę jednak jeżeli można o odpowiedź na pytania z postu #16

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raus, być może widziałeś jakiś starszy test. ATi jakiś czas temu wypuściła sterowniki, które dają kartom dużego kopa. NV zresztą jakiś czas prędzej też to zrobiła. Obecnie karty prezentują bardzo podbny poziom, raz jedna lepsza, raz druga, ale z GTS`a 250 dużo już nie wyciśniesz bo jest już wyżyłowany, za to Radka mozna bardzo ładnie podkręcić i wtedy będzie praktycznie zawsze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adinos8523

Ja bym polecił dołożyc 100 zł i kupic jakiegos urzywanego gtx 260. Wydajnosc wcgledem gts 250 jest spora i w dodatku karta sie niezle kręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna nowe hd4870 chodziły w esc po 459 zł. To jest parę złotych więcej, a duża różnica w wydajności. Może jeszcze gdzieś można je wyrwać w tych pieniądzach, ewentualnie używkę tak jak pisali przedmówcy.

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adinos8523

Używanego gtx260 216sp bardzo ciężko znaleźć(i cena zwykle przekracza 500zł), o używkę HD4870 jest łatwiej.

Jak ciężko jak własnie patrzyłem na allegro 507 z przesyłką i to wersja 216 sp linka ci wysłac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...