Skocz do zawartości
lipaaa

Karta Graficzna Do +- 400zł, Proszę O Podpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie bo pogubiłem się trochę, czy miedzy HD4870 a gts 250 na przykład jakąś mocna wersją typu ZOTAC naprawdę jest taka przepaść??

 

Dużo poważniejsza kwestia to jak jest z tą awaryjnością radków bo naprawdę sporo przeczytałem w necie, a nawet popytałem ludzi którzy kupili te karty na allegro (z 7 osób kupujących hd4870 co druga osoba napisała że albo odsyła na reklamacji albo coś jest nie tak z karta która działa) to o co chodzi, dlaczego te karty tak padają albo są wadliwe??

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) wiadomo że nie wszystkie karty są wadliwe i to jest oczywiste, tylko że jak to się mówi "awaryjność jest udowodniona naukowo" przeprowadziłem mały wywiad środowiskowy i nie jest za dobrze (o czym większość z was na forum też na pewno wie) w, wolał bym się nie zastanawiać ile jeszcze karta mi pochodzi, zazwyczaj kupowałem solidne sprawdzone modele z którymi nigdy nie miałem problemów

 

ps. @Visage, jaki model kupiłeś?

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ,że za awaryjność takich produktów w 90% jest odpowiedzialny użytkownik :-)

To nie xbox360;-] chociaż też miałem i się nie zepsuł. Nie masz co się bać.

 

Uparłeś się bardzo na nvidię, kup nvidię. Wydajność podobna z tym ,że z małym + dla radeona dlatego wszyscy mimo małej różnicej polecają ci radeona 4850. Na tym pograsz w nowe gry i na tym, tylko po co miałby ktoś Ci polecać coś minimalnie słabszego?

 

p.s. ten 4850 palita z ddr5 = 4870 z niższymi zegarami więc napewno lepszy niż gtx250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy wina użytkownika skoro ktoś pisze że dopiero co kartę dostał, zasiłki ludzie mają ponad 600W i już reklamują bo się coś pier*****

 

gadanie tylko bez sensu że się na coś uparłem, gdzie tak napisałem? na początku, jak wiedziałem tylko trochę o radkach i od wielu postów zbieram już tylko info o nich

 

jeszcze nikt nie podał mi danego modelu lub firmy i nie napisał: Tak to, to lub to warto brać jest bardzo dobre solidne i sprawdzone, wręcz przeciwnie ktoś już napisał o awaryjności co tylko to potwierdza

 

wiec jak mam się przekonać, jak co mądrzejsi piszą "uparłeś się, kochasz ja" puste słowa niczym nie potwierdzone, nie ma w tym nic konstruktywnego

 

podajcie mi parę modeli i napiszcie że to jest sprawdzone i warto, skoro mam już jasną kwestie co do zasilania

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) wiadomo że nie wszystkie karty są wadliwe i to jest oczywiste, tylko że jak to się mówi "awaryjność jest udowodniona naukowo" przeprowadziłem mały wywiad środowiskowy i nie jest za dobrze (o czym większość z was na forum też na pewno wie) w, wolał bym się nie zastanawiać ile jeszcze karta mi pochodzi, zazwyczaj kupowałem solidne sprawdzone modele z którymi nigdy nie miałem problemów

 

ps. @Visage, jaki model kupiłeś?

 

Palita Sonic 4850 zamieniłem na Palita Sonic 4870:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palita Sonic 4850 zamieniłem na Palita Sonic 4870:)

 

też słyszałem że ten model (Sonic Dual Edition tak?) to dobre karty, tylko nigdzie ich nie ma, czy odczułeś dużą różnice po przesiadce z 4850? (tylko szczerze, nie kupie od Ciebie 4850 :) po coś jednak go zmieniłeś)

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu zrozumcie, że on po prostu jest zakochany w nvidi! (tak samo jak ja ;) Woli ją i nie potrzebuje być przekonywany.

 

Wszyscy pomijacie pytanie na temat tego, która marka w przypadku 250 gt będzie najlepsza?

 

Edit: napięć mierzonych programem nie bierz pod uwagę, są bardzo niedokładne. Właściwie każdy ma takie odchylenia. Rzetelnym sposobem do sprawdzania napięć jest miernik. Jeżeli koledzy zapewniają, że karta będzie pracować na twoim chieftecu to z pewnością nie chcą Ciebie okłamać ;). Możesz być o zasilacz spokojny.

Z tego sie wyrasta wiec nie martw sie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą awaryjnością to jest różnie, miałem Geforca 7900gs i sie przegrzewał, sypał artami, generalnie same problemy od samego początku, mimo, że generalnie był kartą polecaną.

Może rozważ jeszcze radka 4770 - niższy proces technologiczny, niższe temperatury, czyli ciszej, mały pobór prądu i generalnie mniej problemu, ewentualnie dopłać do HD4870, jeśli zależy ci na wydajności. Jeśli masz wybierać między 4850 a gts250 to to jest praktycznie obojętne co weźmiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no normalna wina użytkownika np:

-nie umiejętne podkręcanie

-super zasilacz z super markietu

-zaśmiecony system/nie wyczyszczone stare sterowniki/windows mx itd

-kłaki kurzu

-i wiele wiele więcej, ludzka głupota nie ma granic :-) [dla przykładu mój kolega położył monete na karcie graficznej żeby dociążyć wiatrak , bo coś mu zawadzał i zwarcie na miejscu]

 

a do 10% to jakiś rodzynek/ uszkodzenie podczas przesyłki. Karty graficzne przed włożeniem do pudełka, napewno są testowane przez producenta...

 

Ja ci podałem konkretny model , jaki posiadam i mogę polecić ;p Uważam, że ze względu na tę pamięci to jeden z najszybszych radków 4850.

 

Pozatym jest jeszcze coś takiego jak gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą awaryjnością to jest różnie, miałem Geforca 7900gs i sie przegrzewał, sypał artami, generalnie same problemy od samego początku, mimo, że generalnie był kartą polecaną.

Może rozważ jeszcze radka 4770 - niższy proces technologiczny, niższe temperatury, czyli ciszej, mały pobór prądu i generalnie mniej problemu, ewentualnie dopłać do HD4870, jeśli zależy ci na wydajności. Jeśli masz wybierać między 4850 a gts250 to to jest praktycznie obojętne co weźmiesz.

rozumiem, dzięki (też miałem 7900GS, od razu chłodzenie było do wymiany na zalmana i po tym skała)

 

czyli jeżeli nie znajdę dobrego 4870 to pomiędzy 4850 a gts 250 np MSI, ZOTAC lub XFX nie będzie większej różnicy?

 

i czy jest coś konkurencyjnego dla tego Palita Sonic?

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie żaden z kolegów nie uprzedził autora tematu - który to napisał, że gra w Batmana - o tym, że bez sporego kombinowania przy AA na AMD/ATI z tą opcją w tą grę sobie nie pogra :)

Także zastanów się ponownie.

 

Co do:

 

The Way It's Meant To Be Played - NVIDIA

 

- częściej jest to po prostu reklama aniżeli producencka optymalizacja pod nv. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest pewna ilość gier, która jest celowo optymalizowana pod zielonych a jeszcze inne nie mają nawet znaku TWIMTBP a chodzą DUŻO lepiej na nVidii niż na Ati. Przykładem jest NFS:Shift w którym mój 4850 dostaje BATY od mojego 8800GT w wersji OC. Ba.. 4850 jest na konfiguracji z silniejszym procesorem.

 

Żebym zaraz piorunami nie oberwał to dodam, że są też oczywiście gry, które lepiej chodzą na Ati ;)

 

Rozdziałka 1920x1200

 

Crysis Warhead - GTS250 szybszy

Far Cry 2 - 4850 szybszy

Left 4 Dead - 4850 szybszy o 0.7fps

Fallout 3 - GTS250 szybszy

Mirror's Edge - GTS 250 szybszy

Call of Duty: World at War - GTS 250 szybszy

 

( z vr zone )

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze zostaje Batman + przytoczone powyżej testy z vr. Także jeśli znajdziesz tanio 4870 no to oczywiście go bierz. W pojedynku 4850 vs gts250 wybierz te drugie. Zwątpić można jak się czyta "gts 250 i 4850 sa niemal identyczne wydajnosciowo z lekkim plusem dla radka" ...że dla kogo?

 

+ PhysX

+ CUDA

+ Linux

 

ten ostatni przydałby się autorowi zapewne dopiero jak urzeczywistniłby się szum anty-piracki :lol2:

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati już poprawiła sterowniki pod Linuxa, nie stwierdziłem żadnych problemów na kartach ati, m.in. na integrze mandriva chodziła bardzo dobrze, to samo ubuntu. Więc lepsza obsługa Linuxa przestaje być zaletą kart nv.

 

PhysX? No ok, w tych kilku grach się przyda.

 

CUDA? Jak na razie nie widzę zastosowania w domowym* komputerze.

 

*domowym w sensie gry, filmy, net itp.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za udział w dyskusji, problem jest o tyle poważny ze chciał bym się z tą kartą związać na rok dwa, do puki nie przejdę na platformę wyżej (i7 ddr3) i chciał bym wybrać naprawdę optymalnie

 

 

Ciekawie się robi, nie spodziewałem się aż tylu aspektów na razie przez to wszystko przebija się jedno albo hd4870 w dobrej cenie albo mocny gts 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok, a dwa lata to dosyć znaczna różnica wg mnie - jeśli 2 lata to szukaj tanio tego 4870 choć 400 zł to i tak nie wyjdzie choćbyś wiesz co zrobił.. ;) A jak na rok to jakiś tańszy GTS250 i potem coś wydajniejszego do tego i7, prawdopodobnie Fermi ;)

 

@Neomagnet

 

to nadal wychodzi na nV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli znajdzeiesz 4870 w dobrej venie to nie masz co sie zastanawiac ;) oraz jezeli podkerac grafe to te oczywistem wyboem staje sie 4850 a jezeli nie podkrecasz to bez roznicy czy wezmiesz 4850 czy gts250 bo sa posobnej wydajnosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity, a na oc 4850 sie za mocno nie nastrajaj bo na standardowym chlodzeniu to raczej bida.

ok, z tego co zdążyłem wywnioskować będę polował raczej na 4870 lub na mocna 250tke, w zależności od ceny

 

@erich

 

jak Ci się sprawuje Twój sprzęt, robiłeś jakieś testy np 3d06?

 

z tym 4870 miał bym pewnie podobny config do Twojego

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem zjechany po bandzie ;). Sory za przypisywanie opinii.

 

Jeżeli decydujesz się na kupno karty na dłuższy okres czasu to może się wstrzymaj na miesiąc? Ceny sprzętu rosną w górę. Ktoś ostatnio wspominał, że listopad/grudzień to najgorszy moment na kupowanie sprzętu. Ktoś wspominał o premierze gt 300 - to też ma się odbić na cenach.

 

Ja mam odłożone grosza w Twoim przedziale cenowym. Mam zamiar uderzać w podobny pułap sprzętowy - ja się przesiadam z 9600gt. Na bieżąco monitoruje allegro, i wszystko wskazuje, że warto poczekać.

 

Przy jakich grach/aplikacjach 8800 niedomaga ? :)

 

a i jak lubisz grzebać w statystykach to zapraszam : http://benchit.pl/karty+graficzne/testy

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moją 8800 było wszystko ok, większość tytułów dawała rade na "maksie" ale po prostu uznałem że może być lepiej, mam wydajniejsze resztę sprzętu niż kartę i mogę poszukać czegoś bardziej "dopasowanego" lepiej razem ze sobą współpracującego bo jak wiadomo legenda oraz możliwości tych kart powoli przemijają, za bardzo nie mogę czekać bo już sprzedałem GTS'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubis

Na fermi nie ma co czekać , w związku z dużym odpadem przy produkcji nie ma co liczyć na wejście nV z nowymi kartami w tym roku i raczej przed marcem 2010 się nie pozbierają. Ati też informuje o problemach z produkcją , podnosi ceny i raczej ich nie obniży przed premierą kart nV.

 

@lipaaa

Chcesz kupić grafę to albo już albo czekaj do lutego , kiedy to ceny zwykle spadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI podnosi ceny bo ma bezkonkurencyjne produkty, które będą się równie dobrze sprzedawać w cenach 10% wyższych. Teksty o problemach z produkcją są tylko po to, żeby sie ludzie nie wściekali na ATI, tylko na TSMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...