Skocz do zawartości
Chaos

Gigabyte Tweaking 2009 - 27.10 Paryż

Rekomendowane odpowiedzi

Małe streszczonko z Chaotycznego punktu widzenia ;]

Jak zapewne wiecie 27 października 2009 w hotelu Le Meridien, w Paryżu odbył sie GIGABYTE TweaKING 2009. Zaproszeni zostali ludzie z wielu krajów europy: Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Norwegia, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania oraz Ukraina. Cała impreza rozgrywała sie w hotelu. Polske reprezentowałem Ja i ryba.

 

Zasady konkursu były proste. Każdy dostał cały (calusieńki, ale o tym pozniej) sprzęt taki sam.

Na zestaw skladało sie:

-Intel Core i5 750 (s1156 2.66Ghz)

-Gigabyte GA-P55-UD6

-GV-n26SO-896I (GTX 260 Super Overclock)

-KHX2000C9D3T1K2/4GX DDR3-2000, 2X2GB Kit

-SNV25-S2/64GB SSD Drive

-Cooler F101 PWM (Glacial Tech

-HyperX Memory Cooler

-Zasilacz Enermax MODU82+ 625W

 

Pisząc calusieńki sprzet mam na myśli to ze nie można bylo używać niczego dodatkowo. Żadnych dodatkowych wiatraków, modów itp. Każdy używał tego samego coolera CPU i tej samej pasty termo (tej która była dołączona do coolera :D ). Dostarczono nam nawet śrubokret zeby skrecic cooler na CPU ;]

 

Całośc konkursu została podzielona na 2 cześci: SPI 32m i 3Dmarki 2k1 po 70minut każda. Miedzy nimi około godziny przerwy.

 

Chcąc zrównać poziom wszystkich ograniczono predkosc CPU do 4ghz. Miało to zapewnic te sama moc dla wszystkich a ewentualna wygrana miala byc jedynie rezultatem tweaków. Niestety roznica miedz 20x200 a 19x210 czy tez 18x222 jest jednak dośc spora. I zwyciestwo dla tych którzy osiągneli 18x222 było znacznie łatwiejsze. Nasz procek za nic nie chcial działac na bclk 222 więc zostalismy przy 19x210 (procek max robił bclk 215 ale to było za mało :/ ). Z takim prockiem nie mieliśmy zbyt dużego pola do popisu a z naszych 9min 12sek mogliśmy timingami jeszcze urwać max z 2-3sekundy jednak zrezygnowaliśmy. W 3dmarku było znaczenie lepiej. Grafika kreciła sie całkiem niezle 783/1620/1300 co zaskutkowało 80514pkt i dało to jakies 6 miejsce.

 

Generalnie o konkursie można niewiele napisać. Tak naprawde poza wiedza trzeba było mieć sporo szcześcia. Zabawa timingami pamieci i szukanie maxymalnych taktowan przypomina nieco to co każdy user robi podkrecajac nowa "nieznana" platforme. Ciekawy pomysł ale realizacje moznaby troche poprawic. Nie mniej jednak uważam ze impreza sama w sobie była dość ciekawa i chetnie wybiore sie na kolejna tego typu.

 

p.s: ryba walczył głównie w SPI, ja w 3dm2k1 widać kto tu jest debeściak ;)

 

Wyniki końcowe:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż że konkurs niedopracowany szkoda jak TWEAKing to powinno być ustalone max BCLK-a i max częstotliwość aby tweaki decydowały o wydajności końcowej w dużej mierze i ustawienie ramu. Pomysł dobry tylko diabeł tkwi w szczegolach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh, widać było trzeba walczyć o te 9:08 :angry:

 

Konkurs o tyle ciekawy, bo zupełnie inny od tego, co było do tej pory. Chociaż właśnie przez takie drobne braki w organizacji jak ustalenie maksymalnego taktowanie BLCK powodowało problemy. 210 mógł zrobić każdy procesor i pamięci, ale już 222 było poza zasięgiem połowy sprzętu. Organizacja eventu była naprawdę świetna. Chyba byliśmy zakwaterowani w jednym z najdroższych hoteli w Paryżu (w barze mały browar 0.33 kosztował 26euro!!). Z dodatkowych atrakcji byliśmy na kabarecie w Lido. Dla tych, co nie wiedzą co to jest, odsyłam na google i szukanie pań topless ;).

 

Co do konkursu: Wygrani? Nie do końca podobają mi się ich wyniki, no ale cóż, kłócić się nikomu nie chciało o to. Czasu na sam konkurs było zbyt mało i to mówił każdy uczestnik. Wolałbym mniej czasu z prezentacjami, które każdy uczestnik widział po kilka razy i mnie bezsensownego gadania o niczym (aspekty techniczne i wymuszone pytania na które nie za bardzo udzielali sensownych odpowiedzi) na rzecz dłuższego konkursu.

 

Takie turnieje to wielki zlepek umiejętności i farta. Cóż, tym razem tego drugiego mieliśmy trochę mniej niż inny. Ale podobnie jak wielcy ocerzy z innych krajów, też im nie poszło rewelacyjnie, a przed turniejem dużo gadali ;) Wrzucimy może tutaj jeszcze kilka zdjęć jak znajdę takowe.

 

Do usłyszenia następnym razem.

 

PS. Fotki z Yoto to tylko pic na wode fotomontarz w PS :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość manster

Takie turnieje to wielki zlepek umiejętności i farta. Cóż, tym razem tego drugiego mieliśmy trochę mniej niż inny. Ale podobnie jak wielcy ocerzy z innych krajów, też im nie poszło rewelacyjnie, a przed turniejem dużo gadali ;) Wrzucimy może tutaj jeszcze kilka zdjęć jak znajdę takowe.

Tym razem wam szczęścia troszkę zabrakło, ale zawsze macie kolejne ciekawe doświadczenie ;]

Na przyszłość - jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może umieć ztweakować system to nie typowy "ekstrim" ale to też trzeba umieć a jedyny dział, w którym się to nagminnie wykorzystuje to ekstremalne.

 

 

 

 

 

A poza tym dziwnie się czyta o takich imprezach na "oślej" ;)

Ale skoro Wam pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos na jednym ze zdjęć trzyma śrubokręt, czy to już nie jest ekstriiim?

 

 

:lol:

extreme to jak trzymam palnik albo siekiere ;]

 

 

@madness:

mysle ze byloby nieskromnym z mojej strony taki topic umiescic w extremalnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...