Jump to content
Sign in to follow this  
erich

Amacrox Warrior Ax-450pnf - Piszczące Cewki

Recommended Posts

Zasilacz działa w kompie z sigu, przy poprzedniej konfiguracji z athlonem 4000+ i geforcem 7900gs działał łądnie i cichutko, teraz sie zawziął i piszczy: przy przewijaniu stron delikatnie, ale słyszalnie, przy obciążeniu procesora troszke głośniej, ale jeszcze znośnie, natomiast przy grafice 3d no to po prostu jakby go zarzynali, aż jego obudowa wpada w drgania...

Zasilacz ma zrobionego fanswapa na zefirka 120mm, ale to raczej nie ma znaczenia.

 

Przy mocnym obciążeniu wszystkich rdzeni obudowa zasilacza robi się ciepła, ale raczej nie uzyskuje on jakiś niebezpiecznych temperatur. Zresztą wydaje się, że generalnie daje radę, tylko troszkę przy tym jęczy.

Wydaje mi się, że teoretycznie powinien on wytrzymywać takie obciążenie.

 

No i teraz pytanie: czy to już pora na niego i trzeba kupić coś nowego, czy próbować zalać czymś tą piszczącą cewkę, czy może jeszcze jakiś inny sposób?

 

Dodam jeszcze, że płyta wymaga złącza 8pin +24pin, a ja mam tylko 4pin +24pin, ale myślę, że to też nie powinno mieć znaczenia.

Bez żadnego OC też piszczy dokładnie w identyczny sposób.

Edited by erich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszczące cewki wcale nie oznaczają że zasilacz zaczyna się sypać, miałem ModeComa MC-350, który podobno jest zbudowany tak samo jak amacrox warrior i miałem tą samą sytuacje, jakaś cewka piszczała przy przesuwaniu stron, przesuwaniu okien po pulpicie, czyli przy większym poborze prądu, sprzedałem go koledze i chodzi u niego do dziś.

Jedno wyjście - oddać na gwarancje, drugie- podłączyć otwarty zasilacz, obciążyć i pościskać w gumowych rękawiczkach cewki, jak już będziesz wiedzieć która to, to zalać silikonem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.