Skocz do zawartości
Damundo

Dysk Twardy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Obecnie posiadam 3 dyski: 320GB sata + 80GB IDE jako magazyny oraz 80GB IDE pod system.

Dyski IDE podłączone są przez przejściówkę na SATA, jednak wydajnościowo czuję dość spory dyskomfort ;)

 

Postanowiłem zakupić jeden pojemny dysk (1TB) i podzielić go na partycje (np. 200GB na system i 800GB jako magazyn).

Stara 320'ka zostanie oprawiona i wykorzystywana jako magazyn filmów podłączony do TV.

 

Czy takie rozwiązanie dla dysku 1TB byłoby wydajne?

 

 

No i właściwe pytanie skłaniające mnie do pisania w tym dziale:

 

Który dysk wybrać?

 

Czytałem kilka wątków i zainteresowały mnie Samsungi F3 oraz WD (Black/Green).

Który z nich byłby optymalny zarówno pod system jak i magazyn?

Czy różnica wydajności między seriami Green a Black jest warta dopłaty?

 

Chciałbym zmieścić się w granicy 300-350zł.

 

Pozdrawiam i czekam na opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się czy warto, a przede wszystkim czy mi się chce bawić w RAID, kolejna sprawa to czy warto dopłacać i kupować 2x500 zamiast 1x1000.

Mam wrażenie, iż 1 dysk byłby mniej upierdliwy w połączeniu, ustawieniu, podzieleniu i zarządzaniu ;)

Jak już mówiłem mam zamiar podzielić go +- 1:4 na system i dane. Do tej pory dość często przychodziło mi reinstalować system (gdy zwalniał, wolałem zastosować format niż bawić się w oczyszczanie go ze śmieci), jednak chętnie bym to ograniczył ;)

 

No nic, poczekam na odrobinę więcej opinii na ten temat.

No i jak na razie powtarza się Samsung F3, nie ma nikt nic do powiedzenia na temat WD Black? :> Słyszałem o nim wiele dobrych opinii, jednak na przykładowe porównanie WD Balck z F3 nie natrafiłem.

Do tej pory te 3 dyski które posiadam są WD i mam dość spore zaufanie do tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, iż 1 dysk byłby mniej upierdliwy w połączeniu, ustawieniu, podzieleniu i zarządzaniu ;)

Ja dzisiaj robiłem raid0. Zmienić 1 opcję w biosie, ustawić raid0 i przy instalacji wgrać sterownik. Chwila zabawy.

System wykrywa 2 dyski jako jeden więc tak samo się dzieli na partycje jak jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...