Skocz do zawartości
percio

Asus Rampage 2 Ex Nie Zyje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Synek wrócił ze szkoły i zaczął sie bawic nie do konca złożonym komputerem (stal nie poskrecany na srodku pokoju) konfiguracja taka:

i7 975, Good RamPro 2000Mhz

Asus Rampage 2 Extreme http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=W7i5W...&templete=2

Enermax Revolution85+ 1050W http://www.enermax.pl/produkty/zasilacze/revolution85.html

 

Wiec tak najpierw na właczonym kompie syn odłaczył wentylator gniazda 3pin z MB - Opt fan2

pozniej zaczął sie bawic tweeterem (dla niego taki fajny joystick na tej płycie) i innymi przyciskami start, reset, toogle, confirm tutaj jest zdj. http://www.maximumpc.com/files/verdict-ima...xtremelargo.jpg ciezko powiedziec co nacisnal i ile razy. Dodam ze ramu nie było w slotach ani grafiki. Co by nie było komp jeszcze chodził. Pozniej cos go tchneło wyłączył i właczyl z tyłu zasilacz (moze za szybko to zrobil), komp nie rusza no bo jest jeszcze wyłacznik z przodu na panelu. Dalej włacza kompa z przodu i przez sekunde dwie włacza sie normalnie i nagla smierc. Zerka na tył a na zasilaczu dioda zrobila sie czerwona i pozniej koniec. Zasilacz nie reaguje jak ma diode czterokolorowa do sygnalizowania co sie dzieje tak teraz zadnego koloru - po prostu zero znaku zycia.Podlaczylem zasilacz do starszego kompa tez dead.

Pytanie 1. Co jeszcze moze byc nie tak ?? Pewnie płyta jak i moze procesor - czy tak, czy niekoniecznie ??

Pytanie 2 Jest sens wysylać zasilacz na gwarancji do serwisu?? Jezeli tak to co mówić ??

Czy jest uszkodzony?? Nie ma zadnego bezpiecznika. Tam gdzie moglby byc bezpiecznik jest plomba gwarancyjna.

I na tym walka sie skonczyla ...a teraz dluuugooo długo nic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zasilacz na innym komputerze też nie rusza no to wygląda na to że jest uszkodzony. Zanim można stwierdzić że coś innego ma usterkę, koniecznie musisz dostać inny markowy zasilacz i sprawdzić czy komputer ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własne wróciłem od jakiegoś magika, płyta ruszyła ale nic do konca nie wiadomo poniewaz ów magik nie mial konkretnego zasilacza, podłaczył mi do tej płyty 24pin i zamiast 8pin tylko 4piny do cpu, płyta ruszyła tzn zapaliła sie, a ze jeszcze nie mam ramu i kart grafiki ciezko cokolwiek stwierdzic. Zasilacz walniety na 100% sprawdzany testerem. Pytanie czy Enermax bedzie chcial go naprawic czy wymienia mi na nowy. I jeszcze jedno czy ktos słyszał ze od takiego szybkiego off/on mozna załatwic zasilacz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie slyszalem. i dziwie sie ze od czegos takiego mogl sie uszkodzic. jesli w ogole to mozliwe. skad wiesz, ze syn zrobil tylko te wymienione przez ciebie czynnosci? dzisiejsze zasilacze nie padają po zwarciu na przewodach. wiec to nierealne, aby od wylaczania zdechl. chyba, ze enermax nie jest tak dobry jak sie mowi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz syn mial taka jazde, ze chyba do wszytskiego sie przyznał i nic innego nie narobił.

W sumie ten zasilacz pracował 10min bez ramu grafiki bez zadnego obciazenia.

Wszystko w swoim czasie sie okaze. Ten sprzet tani nie jest, a kupujac go mialem nadzieje ze troche posłuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

I jeszcze jedno czy ktos słyszał ze od takiego szybkiego off/on mozna załatwic zasilacz ??

ja nie slyszalem. i dziwie sie ze od czegos takiego mogl sie uszkodzic.

...

Ja się nie dziwię. Zasilacz przy "rozruchu" czy podawaniu na niego napięcia zasilającego pobiera prąd do 100A. Spróbuj pod listwę, pod którą masz podpięty komputer podłączyć żarówkę. W momencie włączania zasilacza zauważysz, że żarówka przygasa. Prąd ten płynie przez ułamek sekundy. Jeśli ktoś takie uderzenie prądowe zafunduje zasilaczowi kilka razy w ciągu paru sekund, coś ma prawo paść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...