Skocz do zawartości
buko666

Wysokie Temp.q9550 Na Lc

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

Jestem bardzo zmartwiony i w kur.....ny.Chodzi o to że mam tego quada 9550 (E0) i temperatura na idle zaczyna sie od 50 i rośnie do 70-80 stopni mino iż cpu ma szlif i pasta jest położona według mnie pro.Blok raczej jest dobrze zamontowany.

Konfig Lc

Pompa swiftech mpc 655

radiator thermochill v3.0

Blok cpu dtek fusion v 1.0

I tu pytanie czy blok jest nie odpowiedni do tego quada czy quad jest padnięty lub też czujnik temp albo coś jeszcze innego

post-176946-1257703309_thumb.jpg

Edytowane przez buko666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no raczej źle podpięty blok nie jest bo od pompy do wejscia(in) i odpływ(out)dalej... .Czyli blok wodny nie ma nic tutaj wspólnego czy to c2d czy quad.W bloku miałem odrobinę syfu wyczyściłem i to samo dalej.A np. rdzenie procesora mogą być uszkodzone że temp. rośnie w górę ?

Edytowane przez buko666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe żeby to była kwestia tego adaptera. Raczej bym stawiał na zwieszony czujnik. Z jakiego programu korzystasz? Dodatkowo powiem że quad by się automatycznie wyłączył przy ok 79 stopniach ;] Sprawdź organoleptycznie przy bloku albo po drugiej stronie mobo. Jak będziesz w stanie potrzymać palec dłużej niż 2 sekundy to znaczy że nie masz tam 80 stopni. Proponuje jeszcze update biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten adapter jest do d-tek v2 ja mam v1 ale też mam zamocowany adapter specjalny do tej wersji.Jeżeli chodzi o blok to jest chłodny.Mam dodatkowo czujniki termiczne które mogę podłączyć do płyty (asus striker II extreme) ale czy jest możliwość jakoś zamontować w pobliżu proca to nie wiem.Podłożenie pod proca to raczej głupota.Ale sprawdzę jeszcze jak jest z tyłu na mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z tyłu mobasa i jest ciepło.Poza tym odkręciłem blok i wstawiłem czujnik za Bp i co się okazuje po skręceniu do kupy wszystkiego,czujnik odczytuje mi że z tyłu mam 47 stopni,a procesor wskazuje 80 stopni,wszystkie odczyty brane są z biosu(bios jest aktualizowany) ,a w programie Ai suit pokazuje mi 45 stopni,a jak włącze orthosa to i nawet 99 stopni :lol2: :lol: Tak więc czujnik proca jest padnięty?.I co dalej?

Edytowane przez buko666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic :) O ile masz dobre oc to nie warto oddawć go na gwarancji. Jeszcze jedno pytanko. Patrzysz na czujnik ogólny czy każdego z corów ? Bo jak na ogólny to on zawsze jest dziabnięty ;] nawet w q6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z tyłu mobasa i jest ciepło.Poza tym odkręciłem blok i wstawiłem czujnik za Bp i co się okazuje po skręceniu do kupy wszystkiego,czujnik odczytuje mi że z tyłu mam 47 stopni,a procesor wskazuje 80 stopni,wszystkie odczyty brane są z biosu(bios jest aktualizowany) ,a w programie Ai suit pokazuje mi 45 stopni,a jak włącze orthosa to i nawet 99 stopni :lol2: :lol: Tak więc czujnik proca jest padnięty?.I co dalej?

Sprawdź jeszcze na boxie bo jest lekka różnica między 47ºC pod gniazdem a 99ºC pod IHS.

Szlif jest równiutki? Pasty naprawdę odrobinkę? No i nic nie napisałeś o napięciach które ustawiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czujnik tych proców nie ma ograniczenia 85*max? oznacza to, że jak jest nawet 99* to może być to 86 lub 87*, mi po przekroczeniu zakresu wskazywało -45*C :) Sprawdź na boxie albo na jakimś innym AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój blok cpu był spieprzony,później dołączę zdjęcia.Co dalej nie podam temperatur ponieważ komp mi się włączył pokazała mi się stronka startowa komunikat że nie jest podłączona klawiatura i to na tyle.Wyłączam zasilacz,włączam zasilacz komp mi się odpala od razu przez jakieś 2 sek i się wyłącza.Lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok szlifowany papierem 240 na sucho(te jaśniejsze miejsce to wgłębienia) .Później oczywiście 400,600,800,1500.

Proc jak to proc 400,600,800,1200,1500 woda,2000 na sucho i pasta polerska.

A komputer zaniosłem do naprawy ciekawe co siadło.

post-176946-1258044149_thumb.jpg

post-176946-1258044168_thumb.jpg

post-176946-1258044182_thumb.jpg

post-176946-1258044201_thumb.jpg

Edytowane przez buko666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...