Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

750 GB Samsunga mieści się w budżecie - wiem, po za godzinę jadę po takiego do sklepu. Tyle, że jest to seria F1 - oznaczenie HD753LJ.

aha wiec rozumiem ze w tej cenie będzie to najwydajniejszy dysk ?

 

http://allegro.pl/item789663889_hdd_samsun...32mb_salon.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również planuję zakup 500/640 hdd i podobnie utknąłem w martwym punkcie. Dużo dobrego słyszę o samsungach tyle, że ja mam samsunga 320 gb i wydajnościowo jest ładnie ale w kwestii głośności pracy jak to przeczytałem u jednej osoby w sygnaturze - pier****** grzechotnik z czym w pełni się zgadzam i właśnie to zatrzymuje mnie przed kupnem kolejnego samsunga. WD ponoć są ciche i wydajne, nie mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram sie dozbierac widze ze to jednak samsungi sa lepsze od wd ;o

Na jakiej podstawie?

 

Zdecydowanie wybrałbym WD6401AALS

 

Polecana wcześniej seria Green to rzeczywiście bardzo dobre dyski ale nie pod względem wydajności ;)

Samsungi tez nie są złe jednak WD mają lepsza kulture pracy.

 

@Ullisess - ta 750ka jest na 250GB talerzach i 68MB/s średni transfer linowy. Ogólnie mówiąc kiepski pomysł na kiepski dysk.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt liniowy to za mało by powiedzieć czy dany dysk jest wydajniejszy od drugiego. To że Samsung F3 ma trochę więcej MB/s nie znaczy że jest szybszy. Dyski WD sa szybsze w operacjach na małych plikach i mają większą ilość IOPS co jest o wiele ważniejsze dla systemu i różnych programów.

Ci którzy tego nie widza są co najmniej ignorantami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam kupowałem kilka dni temu dysk i wybrałem Seagate Barracuda 7200.12 500GB 16MB Cache, ale teraz wiem, że trochę się pośpieszyłem bo nieco wydajniejszy jest Samsung SpinPoint F3 - 500GB - więc jeśli nie potrzebujesz nic większego to śmiało bierz samsunga za 180 zł. Co do Seagate obawiałem się, że będzie głośny ale jak na razie jest cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przy kopiowaniu z 320GB od SG starych pofragmentowanych danych leciało średnio 70-71MB/s, więc nie ma tragedii.

A co powiesz na 80-90 w 3 talerzowym F1 i cos kolo 100 w 2 talerzowym F2, co powiesz na 90-100 w 640 AAKS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A co powiesz na to, że to dysk brata? Ja mam 320 od SG. ;]

Poza tym 750GB występuje tylko jako F1, więc...?

Cena ;) Cena, nie widze sensu brania czegos wolniejszego jesli rozmawiamy o 250 zl bo generalnie okolo 60 zl taniej i masz 640 AAKS, okolo 20 drozej i masz F3 1TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka bo muszę dać odpowiedź szybko, jeszcze dziś - WD WD6400AAKS 640GB sATA II 16MB - czy to jest dobry dysk? Sprzedaję mojego samsunga za 100 zł i dopłacę ~100 zł do tego myślę, że to najlepszy wybór biorąc pod uwagę, że samsungi jednak robią się głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dobry to pojecie wzgledne. Czesc osob narzeka na glosnosc - ja nie, a predkosc? Srednia 90-104 na nich.

 

Dobry to pojecie wzgledne. Czesc osob narzeka na glosnosc - ja nie, a predkosc? Srednia 90-104 na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

F1 zdecydowanie odradzam, często występuje w nich błąd B8, a wówczas dysk do wymiany.

Czesto - sledzilem temat, kilka osob na forum, tym jak i jednym zachodnim to naprawde malo by bajac o tym...a skoro na F1 jest tak i na F3 tez mozesz to samo dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ;) Cena, nie widze sensu brania czegos wolniejszego jesli rozmawiamy o 250 zl bo generalnie okolo 60 zl taniej i masz 640 AAKS, okolo 20 drozej i masz F3 1TB.

Do WD to byś mi musiał dopłacić, abym go wziął - mam zbyt duże uprzedzenie. ;] *

1TB jest o 45 PLN droższy. Idąc tym tropem, to okazuje się, że dorzucając proporcjonalnie więcej i więcej, dojdziemy do 2x2TB w raid. ;]

Chodziło o to, aby mieć dużo miejsca i wydać w miarę mało. A że ceny podskoczyły w ciągu 2 dni o 25 PLN, to wyszło ile wyszło. :/

 

* - ironicznie mam właśnie podpięty walnięty dysk bratanka i jest to SG serii 10, które nie są uważane za awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są wersje 500 gb ? bo 1 tb nie miesci mi się w budzecie :x

 

dysk nie musi byc duzy 200 - 500 gb

3.5 " to Western Digital WD6401AALS spełnia kryteria cenowe, jest szybki ale chyba za duży

i jak dla mnie za głośny.

Ostatnio kupiłem do komputera stacjonarnego coś takiego jak WD Scorpio Black WD1600BEKT

i jestem zadowolony z jakości (nie ma sektorów z czasem odczytu gorszym niż < 20 ms).

Nie jest to topowa wydajność (średni odczyt ok 65 MB/s) ale jest cichy,

jest super-green pomimo że black i ma pięć lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...