Skocz do zawartości
mtknspl

Problem Ze Wspólpracą Kilku Komponentów Pc!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam trochę skomplikowany problem, zacznę od początku. Posiadam:

 

Kartę TV: LEADTEK WinFast TV2000 XP Expert

 

Kartę dzwiękową: CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY SE 5.1 7.1

 

Słuchawki na USB: Logitech ClearChat Pro z mikrofonem

 

Głośniki (2.1) noname: wejście jack

 

Oprogramowanie: Creative

 

Win XP SP3

 

Wszystko jest fajnie: nagrywanie TV, dźwięki czyste, wszystko jak najbardziej ok. Ale mam mały problem z dostosowaniem powyższych komponentów! Może przedstawię najpierw fakty, a później wyjaśnię problem:

 

- w opcjach XP-ka ustawiony dźwięk mam na moje słuchawki

- słuchawki podłączone są do wejścia USB, a nie bezpośrednio do karty dźwiękowej

- karta TV z kartą dźwiękową podłączona jest złączem wewnątrz komputera

 

 

I mój problem polega na tym że włączając telewizję, dźwięk jest na głośnikach, a nie na słuchawkach tak jak jest to odgórnie ustawione w XP ( wszędzie dźwięk jest na słuchawkach oprócz właśnie TV ), ale gdy próbuję w opcjach TV ustawić dźwięk na słuchawki to całkiem nie ma dźwięku :/ Próbowałem już najróżniejszych konfiguracji i nadal nie działa. Poniżej przedstawiam jakie są opcje do wyboru może ktoś ma jakiś logiczny pomysł jak to poustawiać.

 

screen opcji TV ( karta dźwiękowa ):

 

Dołączona grafika

 

screen opcji TV ( słuchawki ):

 

Dołączona grafika

 

opcje oprogramowania creative:

 

Dołączona grafika

 

screena opcji dźwieku w widnows nie zamieszczam bo wiadomo jak wyglada :P

 

Już próbowałem różnych kombinacji ale nadal nie udaje mi się ustawić dźwięku z TV by było go słychać tylko w słuchawkach. Słychac albo w głównym głosniku albo w ogólę :(

Edytowane przez mtknspl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że tuner podłączony jest do karty dźwiękowej, więc raczej nie potrafi wysyłać dźwięku do "Logitech USB heatset", mimo iż widzi go jako urządzenie odtwarzające.

 

Niezależnie od ustawień, dźwięk z tunera trafia do karty dźwiękowej. O tym, co dzieje się z nim dalej, decydują ustawienie systemu.

 

Ustaw więc tuner, aby wysyłał dźwięk na "głośniki" czyli do karty, a w ustawieniach systemu przestaw wyjście z głośników na słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że tuner podłączony jest do karty dźwiękowej, więc raczej nie potrafi wysyłać dźwięku do "Logitech USB heatset", mimo iż widzi go jako urządzenie odtwarzające.

 

Niezależnie od ustawień, dźwięk z tunera trafia do karty dźwiękowej. O tym, co dzieje się z nim dalej, decydują ustawienie systemu.

 

Ustaw więc tuner, aby wysyłał dźwięk na "głośniki" czyli do karty, a w ustawieniach systemu przestaw wyjście z głośników na słuchawki.

 

No właśnie tak ustawiałem od samego początku, ale nic to nie dało. Chyba że coś źle ustawiałem w systemie. Byłbym wdzięczny za "poprowadzenie za rączkę" jak to ustawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej konfiguracji nie uda Ci się wysłać dźwięku do słuchawek USB, ponieważ Twoja karta TV jest podłączona kabelkiem audio do karty sound blaster do wejscia AUX. Dalej to idzie przez procesor karty SB i na wyjście tej karty. Słuchawki USB to tak naprawdę druga karta dźwiękowa, która nie ma możliwości podłączenia źródła analogowego do niej (przecież nie ma żadnych wejść). IMHO takie wynalazki jak słuchawki USB nadają się tylko do skypa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...