Skocz do zawartości
jonas

Fallout Online

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem o tym tematu, więc ośmieliłem się założyć nowy.

 

Wreszcie jest! Wprawdzie dopiero w wersji beta i ciągle trwają testy, ale grać można.

http://fonline2238.blogspot.com/ - blog z njusami na temat gry

http://www.fonline.ru/news.php - również njusy

http://fonline.scose.net/ - strona do sprawdzania statusu serwerów, jest też mapa świata gry (lokacje z F1 i F2!)

http://www.nma-fallout.com/forum/viewforum.php?f=67 - podforum NMA

Instalacja nie jest najłatwiejsza, ale nie powinna nastręczyć większych trudności. Proszę się nie bać rosyjskich domen - to Rosjanie wespół z garstką Białorusinów zaczęli to wszystko. Potem dołączyli Polacy, Niemcy, Czesi, bodajże Anglik. Zapewne ze względu na konieczność zassania pewnych plików z kacapskich stron nie spotyka się Jankesów (raz natknąłem się na Kanadyjczyka).

 

O samej grze - "wasteland is harsh", niesłychanie łatwo można zostać zabitym bez sensu, niesłychanie łatwo się zrazić po n-tym takim zgonie. Nie grałem, ale z opowiadań wiem, że diabelnie daleko tu do WoWa i takich tam. Ale jak już ten etap się pominie, nauczy kitrać swoje fanty w bezpiecznych miejscach, a także pozna proste w gruncie rzeczy zasady, rządzące falloutowym uniwersum oraz ludzi, chętnych do pomocy lub wspólnego polowania na karawany, brahminy czy raidersów, zabawa jest przednia. I wciągająca - dobrze, że studia mam na ukończeniu, bo jak nic bym się bezbłędnie wyłożył w najbliższej sesji.

 

Można mnie spotkać w grze w okolicach NCR, pod patriotycznie a buńczucznie brzmiącym nickiem. Mój "standardowy" był już zajęty, więc zaszalałem. Ułatwia to też komunikację oraz przeżycie - niektórzy, zanim strzelą, spytają chociaż "Polak?" :>

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde , myślałem że chodzi o MMO które jakoby miał Interplay tworzyć ; a tu się okazuje że to całkiem co innego .

 

Ze screena wynika że gra oparta jest o silnik F1/F2/FT ( w sumie podobne graficznie ) .

 

Wieczorem potestuję sobie grę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://whos.amung.us/stats/ogju9dnrzqx6/

Maksymalnie 8 osob naraz? MASSIVE!

Nie wiem co to za statystyka, ale nijak ma się do liczby użytkowników. Ilość graczy podawana jest w stosownych okienkach:

FOnline: 2238Server ONLINEPopulation: 96Cached: 4 sec(s) ago----FOnline: The Life AfterServer ONLINEPopulation: 362Cached: 6 sec(s) ago
Ten drugi serwer zawiera jakoby przeważającą ilość Rosjan, ale gram na pierwszym, więc nie mam pewności. W godzinach szczytu (20:00 do 24:00) jest na obu po około 300-400 osób.

Nice try :>

 

-mess- - ano widzisz, teraz jest "brzydka grafika". Skutecznie odstrasza to sporą część dzieciarni, choć niestety nie wszystkich i nadal można natknąć się na pryszczatych czubków, którzy nie odróżniają Fallouta od Quake i CSa.

 

Interplay już od dawna nie istnieje, prawa do nazwy przejęła Bethesda i prędzej wyjdzie Duke Nukem Forever, niż jakiś "firmowy" MMORPG oparty na starych Falloutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmo z taką grafiką już nie wyjdzie, fajne dla nerdów i oldschool'i, ale to ma też przyciągać wizualnie a nie odstraszać i przypominać zeszły wiek.

 

Btw jak kogoś interesuje mmo w klimatach fallouta i stalkera to można spróbować fallen earth, obecnie to męczę i fajnie się zapowiada, jest 14 dniowy trial, niedawno rozdawali klucze http://www.escapistmagazine.com/news/view/...s-Now-Available często są jakieś promocje, trzeba kukać na fallenearth.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmo z taką grafiką już nie wyjdzie, fajne dla nerdów i oldschool'i, ale to ma też przyciągać wizualnie a nie odstraszać i przypominać zeszły wiek.

Coś w tym jest, często spotykam w grze ludzi w wieku 25+ (łatwo wywnioskować po rozmowie - młodzież używa "loli", "iksde", "n00bów" i tak dalej, zawsze też można spytać), do których sam się zaliczam i którzy wychowali się na "starych" F.

Zaletą archaicznego silnika i wyglądu jest też to, że pójdzie praktycznie na wszystkim, co teraz w domach buczy i piszczy, a wymagania co do karty graficznej to zdaje się - "jest". No i gra się póki co za darmo, wystarczy mieć oryginalną płytkę z F2 (wymagane stamtąd dwa pliki do skopiowania, podobnie jest z OpenTTD).

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak, a może nie. Jeszcze nigdy nie skreśliłem gry z powodu grafiki. Dla mnie liczy się grywalność (dawniej zwana miodnością) a tęj F'y mają dużo więcej niż większość nowych gier z "wypas hiper realistyczna grafika".

OpenTTD jest dobrym przykładem, nadal posługuje się grafiką z gry wydanej 15 (:!:) lat temu i nawet dziś ma OGROMNĄ grywalność. Na dowód wystarczy to że nadal jest rozwijana i lada dzień ma wyjść wersja w zrobionymi od zera grafikami i dźwiękami która będzie już w pełni darmowa, nie będzie wymagać już tych dwóch oryginalnych plików z Transport Tycoon Deluxe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest jakiś klucz czy jak? Zainstalowałem, zrobiłem postać, zaktualizowałem, ale wywala mnie przy weryfikacji.

 

jonas, masz jakieś wskazówki, albo pomysł co może być nie tak?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest jakiś klucz czy jak? Zainstalowałem, zrobiłem postać, zaktualizowałem, ale wywala mnie przy weryfikacji.

 

jonas, masz jakieś wskazówki, albo pomysł co może być nie tak?

Może nick jest już zajęty? Albo serwer zdechł - sprawdź, link w pierwszym poście.

 

Coś było nie tak z Updaterem, zdaje się ściągał pliki które powodowały problemy. Na forum NMA, w odpowiednim dziale, można znaleźć pliki prawidłowe. Należało ściągnąć i podmienić te pliki i wtedy hulało. Wrzuć w wyszukiwarkę NMA formułkę, którą otrzymujesz, problem na pewno nie jest nierozwiązywalny. Na początku też miałem jakieś jazdy z weryfikacją, ale się udało.

Pamiętaj, że to ciągle beta testy, tyle że otwarte. Wiele rzeczy w grze nie działa, wiele lokacji jest ciągle pustych. Tylko entuzjazmu wszędzie pełno :>

 

Cały czas gram dla przyjemności (bo niby po co - dla sławy i zaszczytów?) i grafika rzadko, o ile w ogóle, miewa znaczenie. Ma być mniód i cycki z masłem, reszta to kwestia wyobraźni. W Settlersy 3 nadal lubię pyknąć od czasu do czasu, mimo że oglądanie tych samych sprite'ów od dziesięciu lat może być nudne i mimo że wyszły już jakieś nowe, coś z dziesięcioleciem w tytule chyba. Heroes of Might & Magic 3 zyskały duże uznanie na nocnych, mało obłożonych robotą zmianach, mimo że chyba są jeszcze starsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z ta grafika. To dla mnie spelnienie marzenia, ze wyszla gra Multi na engine F1 i F2 :P Jutro sie w to pobawie. Jak narazie to wszystkie gry, ktore uwazam za arcydziela, to gry z "prosta" (ale piekna) grafika. System Shock 2, DeusEx, Baldury itd. dlugo by wymieniac, dzisiaj grafa grom nie pomaga, instaluje sie, pogra i wywala.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonas chyba chodziło Ci o Settlersy 2. Też lubię sobie pograć :) A Settlersy 3 mają się do S1 i S2 jak Fallout3 do F1 i F2 :P Rocznicowe setlersy to chyba był jeszcze większy zawód niż S3, bo z definicji powinny być to S2 z poprawioną grafiką a niestety nie są.

Ja niewiem skąd to się bierze, twórcom wyczerpało się poczucie humoru? Dlaczego kontynuacje gier które były "z jajem" stają się ponure czy jak kto woli "realistyczne"? Czy to dlatego że przestała to być pasja a zaczęła praca zarobkowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie odpaliłem. Nie mam pojęcia gdzie jestem. W każdym razie nick ten co na forum.

EDIT: Dobra, właśnie ktoś mnie ubił z miniguna. Leże sobie obok kasyna. Co teraz? :D Ahh. cmentarz... Istotnie można zginąć bezsensownie ;)

Jestem w The Den.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciekaj na południe - NCR, Junktown, Hub, Adytum - to są bezpieczne miasta. Najlepiej od razu do NCR, to nieoficjalne centrum świata, gdzie spotyka się najwięcej ludzi, najłatwiej znaleźć kogoś chętnego do pomocy czy udzielania wyjaśnień. No i ze względu na dużą ilość strażników najtrudniej zginąć, choć też się da - wystarczy jeden narwaniec, który zaopatrzy się jedynie w naładowanego miniguna. Wprawdzie po oddaniu serii zginie od razu, zatłuczony przez straże, ale co ubije graczy to ubije. Cóż, są i tacy, co wolą owce nad dziewczęta.

 

Północ, czyli New Reno, Den, Redding, a zwłaszcza Modoc, opanowali Player Killerzy i Rosjanie, co zresztą wychodzi na jedno. Jest tam kilka questów, ale ciężko je wykonać ze względu na miłośników miniguniarstwa stosowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagane są dwa pliki: master.dat i critter.dat z Fallouta 2, oryginalnego czy nie (choć piraty miały coś tam powycinane/zmodyfikowane, więc nie zawsze wszystko działało). Wersje oryginalne na pewno mają te pliki w porządku, choć trzeba liczyć się z tym, że kopiując ze spolszczonej wersji w kilku miejscach pojawią się polskie napisy (nazwy miast na przykład). Wprawdzie piszą, żeby zainstalować grę, a potem FOnline, ale to bulszit - tak naprawdę trzeba tylko skopiować wymienione pliki do katalogu z FOnline.

 

Aha, serwery są świeżo po wipe (wyczyszczeniu), więc przez kilka dni, zanim no-life'y i gangi wyexpią się na tyle, by srać sprzętem gdzie popadnie, będzie ciężko dostać coś za frajer. Najważniejsza sprawa to uzbierać dziesięć skór brahminów na namiot, w którym można bezpiecznie kitrać fanty. Chyba że coś się po wipie zmieniło, np. ilość potrzebnych skór.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonas, możesz krótko opisać pierwsze kroki w FOnline? Właśnie z tym namiotem itp. Co powinno się zrobić po utworzeniu postaci? Jaka postać będzie najlepsza dla początkujących. Takie tam mało istotne sprawy ;)

Interesuje mnie też czy jest coś takiego jak friends, gdzie mogę sobie kogoś dodać i widzieć czy jest online czy napisać do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mogli byś Cię mi pomóc w odpaleniu FOnline.

Zassałem klienta,odpaliłem FOconfig.exe i wskazałem mu dwa pliki z zainstalowanego Fallouta 2.Odpaliłem gierę i kliknąłem na Registration.Zrobiłem postać,wpisałem nick i hasło i dałem OK.W FOnline.exe też wpisałem hasło i nick i gdy włączę grę to po lewej jest napisane na zielono:

"Error while opening cfg file:spawnnpc.cfg"

a poniżej na czerwono:

"Connecting to server."

"Connection established,authentication..."

Czy możecie powiedzieć co jest nie tak?Nie czaje zbytnio bo nie jestem obeznany w językach obcych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...