Skocz do zawartości
mikaelus

Obudowa Htpc (desktop) Na Full Atx Oraz...

Rekomendowane odpowiedzi

1. Dość dawno tu nie zaglądałem, ale tak się składa, że akurat będę budował sobie nowego kompa (sprzęt do grafiki) i postanowiłem zadbać także o estetyczną stronę (do tej pory moje komputery wyglądały raczej jak stelaż ze śmietnika z dziwnymi płytkami i kabelkami w środku).

 

Podobają mi się budy desktopowe, HTPC, ale niestety większość jest koszmarnie wprost droga.

 

Moją uwagę przykuła obudowa Nox Media Black: http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._zasilacza.html

 

Za 300zł, mogę dokupić zasiłkę i zrobić sobie całkiem ładny zestaw.

Generalnie rzecz biorąc na ten cel, czyli obudowa + zasilacz mogę przeznaczyć jakieś 500zł.

 

Oczywiście buda musi być na pełny wymiar ATX, tak żebym nie miał problemów ani z płytą główną, ani z grafiką i innymi rzeczami. Nie kupuję jakiegoś mikro zestawu do HTPC tylko pełnego kompa.

 

Czy ktoś może powiedzieć mi coś o tym Noxie? Czy wszystko wchodzi bez problemów? A może jakieś inne rady??

 

2. OK, rzecz druga - skoro obudowa to i zasilacz. Niestety już dawno przestałem się orientować ile co prądu żre i prawdę powiedziawszy nie za bardzo wiem co kupić, może wspomożecie mnie w ocenie poboru mocy mojego zestawu i wskażecie jakąś zasiłkę w ramach moich wydatków na ten cel :)

 

Zestaw prezentuje się następująco:

 

- Procesor: AMD Phenom X4 955 BE

- Płyta główna: MSI 790FX-GD70

- RAM: 2x Kingston 4GB DDR3 1333Mhz (łącznie 8GB)

- Grafika: Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X 1GB

- HDD: Western Digital Caviar 640GB 32MB

 

Z góry dziękuję:)

Edytowane przez mikaelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się dowiedz czy mozna tam włożyć zasiłkę ATX. Bo ja kupiłem podobną obudowę do której można wstawić tylko zasiłki mATX co powoduje niezły piecyk+ głosne chłodzenie wentylem 80mm

Edit: z tego co widzę, to nie ma tam możliwości wstawienia normalnego zasilacza = daruj ją sobie

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...