Skocz do zawartości
Bulizzor

A4 Tech X7 I Podwójne Kliknięcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Coś się z moją myszką ostatnio zepsuło, bo czasami jak kliknę na jakiś obiekt działa to jedno kliknięcie jak podwójne, więc troche mi to miesza w komputerze otwierając pliki, foldery, których nie miałem zamiaru otwierać, a jedynie powiedzmy przesunąć. Macie jakiś pomysł jak wyeliminować ten błąd? Czy to oprogramowanie czy wada techniczna? Oprogramowania specjalnie dla myszki nie instalowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem takiego robaka, oczywiście nie w myszce... Otwierał okna oddzielnie, z tą myszką robił podobnie. Zmiana na inna nie pomogła i wtedy wpisałem objawy w google i wyskoczył mi temat o robaku. A od strony technicznej, to może być zużycie materiału albo zabrudzenie. Jak długo jej używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszki używam z 1,5 roku działa elegancko tzn klik jest świetny (brud wykluczam), w opcjach folderów mam tak jak na obrazku tzn domyślne - podwójne klikniecie otwiera... no ale właśnie działa tak jakby pojedyncze otwierało - lecz tak jak pisałem czasem tzn 2/10 razy mi otworzy zamiast zaznaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś się z moją myszką ostatnio zepsuło, bo czasami jak kliknę na jakiś obiekt działa to jedno kliknięcie jak podwójne, więc troche mi to miesza w komputerze otwierając pliki, foldery, których nie miałem zamiaru otwierać, a jedynie powiedzmy przesunąć. Macie jakiś pomysł jak wyeliminować ten błąd? Czy to oprogramowanie czy wada techniczna? Oprogramowania specjalnie dla myszki nie instalowałem.

Daj dłuższy czas reakcji klawisza (ponownie zaprogramuj mysz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dłuższy czas reakcji klawisza nic nie dał. Na drugim systemie (windows 7) też źle chodzi więc sterowniki wykluczam, zresztą odinstalowywalem na xp stery ściągnąłem dodatkowe stery do myszki od a4techa i nic. Na bank ten mikrostyk... gdzie to dostać by nie kupować przez allegro (wysyłka pewnie 5razy droższa od urządzenia). W komputerowym? a może w elektronicznym sklepie? Ten mikrostyk jest taki sam dla wszystkich myszek? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dłuższy czas reakcji klawisza nic nie dał. Na drugim systemie (windows 7) też źle chodzi więc sterowniki wykluczam,

W myszach oscar nie ma jako takich sterowników tylko program który wprowadzasz do wewn. pamięci myszy. Przełączenie myszy z windows 7/XP/2000/95 na UNIX/Linux nic nie zmieni jeśli mysz jest źle zaprogramowana.

 

Ale u Ciebie całkiem możliwe że to mikrostyk do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie podlaczyc pod temat :D Wlasnie zakupilem myszke X-748 Extra Fire (tak pisze na myszce a na aukcji byla opisana jako X-748k). Czy do jej poprawnego fukcjonowania sa potrzebne jakies sterowniki? Zainstlowalem z dolaczonego cd oprogramowanie OSCAR. Tyle ze w menadzerze urzadzen pisze - "Mysz zgodna z HID" i sterownik jest standardowy z windowsa. Czy tak powinno byc ? Posiadam winows XP SP3 PRO. Ewentualnie co jeszcze zainstalowac ?

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie podlaczyc pod temat :D Wlasnie zakupilem myszke X-748 Extra Fire (tak pisze na myszce a na aukcji byla opisana jako X-748k). Czy do jej poprawnego fukcjonowania sa potrzebne jakies sterowniki? Zainstlowalem z dolaczonego cd oprogramowanie OSCAR. Tyle ze w menadzerze urzadzen pisze - "Mysz zgodna z HID" i sterownik jest standardowy z windowsa. Czy tak powinno byc ? Posiadam winows XP SP3 PRO. Ewentualnie co jeszcze zainstalowac ?

Nic nie trzeba instalować. Jedynie jednokrotnie programator OSCAR jeśli chcesz ją zaprogramować ... później można oprogramowanie usunąć i nigdy nie instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już nie trochę po czasie ale najwyżej kolejnym odwiedzającym ten temat się to przyda ;) Mianowicie odnoście problemów z mikrostykami to nie trzeba ich od razu wymieniać. Wystarczy rozebrać taki padający mikrostyk i podrapać styki czymś ostrym np. śrubokrętem, by znowu zaczął działać jak nowy. Ja w mojej 4 letniej A4Tech RP-653 już 2 razy w ten sposób naprawiałem LBM, i działa do dziś.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam ze polecam X-748k - super myszor :D Swoja droga z supportu napisali cos takiego

 

"Witam,

 

Oprócz edytora Oscar, można jeszcze zainstalować standardowe sterowniki do myszek X7:

 

http://www.x7.cn/en/driver/X-7XX.zip

 

Pozdrawiam"

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz edytora Oscar, można jeszcze zainstalować standardowe sterowniki do myszek X7:

 

http://www.x7.cn/en/driver/X-7XX.zip

Można ale ... po co ? ;) Zwykle w innych myszach instalowałem stery jak chciałem przypisać jakiemuś klawiszowi daną funkcję (choćby double click) ... ale w programowalnych Oscar po prostu wprowadzam "skrypt" do wewn. pamięci i sprawa załatwiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem w końcu myszkę by się przyjrzeć temu mikrostykowi... i wpadałem na pomysł otóż po co kupować mikrostyk jak można go podmienić na nieużywany (środkowy czerwony przycisk - 3xfire). Wylotowałem, zamieniłem miejscami mikrostyki i działa idealnie :D

 

Dzieki za porady!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...