Skocz do zawartości
Sew

Pierwszy Ss

Rekomendowane odpowiedzi

chyba nie mam juz sil do tego agregatu. Wywalilem slhx, zmienilem kapilare, nawet dospawalem 3 zaworek (drugi nassanie, bo moze tam rura zbyt zagieta) i NIC. Wychodzi na to ze kompresor nie chce dzialac jak powinien. Dzis sprawdzalem i sam z siebie umie max 9-10 atmosfer w uklad nabic, nic wiecej. Po nabiciu pierwszym dnia dzisiejszego (bez zaworku dodatkowego) przy dummy 160W robil -13.7, przy 240W -7 okolo. Dospawalem zaworek, cisnienia identyczne jak wczesniej i teraz na 160W -2 oO w obu przypadkach na ssaniu 0,6-0,4 (nizej zejsc nie moge, nie wiem czemu. Nawet zrzut gazu czasem nie obniza ssania).

 

Czy jest jakikolwiek zwiazek, szansa ze moze to byc spowodowane zbyt duza iloscia oleju w kompresorze? Nie bylem pewny czy wchodzi do niego 330 czy 430ml i wlalem ta druga wartosc przy wymianie. Moze to byc to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze kompresor ma albo nieszczelne zawory albo cylinder rozjechany...

Nawet zrzut gazu czasem nie obniza ssania).

A powinno..

Bo non stop masz problemy z cisnieniami.

 

Z 2 strony R22 ma mniejsza objetosc par w stosunku do R290 R600.

I kompresor musi się niezle napracowac by nabić układ...

Twór komp :

Cylinder : 8.9cm2

Taki sam 1/3hp

kompresor na R134A : 13.60cm2 NE2121Z lub 15.30cm2 NE2130Z

 

Sprawdzałes ile sam kompresor daje podciśnienia ? i cisnienia ?

 

W załaczniku masz pełen wykaz kompresorów Aspery ...

comp_herm_aspera.pdf

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli dobrze pamietam to sam kompresor cisnienia w okolicach 8 bar, podcisnienie 0.6-0.8?

Najciekawsze to ze przy pierwszym nabiuciu 15 atmosfer na tloczeniu i 0.2 na ssaniu to nie byl problem, jak widac w pierwszych postach. Rozlutowanie ukladu i zlutowanie go na nowo (wtedy byla tylko wymiana filtra na nowy) i klocki sie zaczely. Uklad musi wstac do czwartku najpozniej, planuje zrobic tak:

-zmiana kompresora

-zmiana filtra na kolejny 40g

-przedmuchanie skraplacza i parownika (tylko azot czy np. cos innego tez moze byc?)

Edytowane przez Sew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.8bara ? czy -0.8 ?

8 bar na wysokim to śmiech na sali ....

 

Wracając do odpowiedzi dodam, że niektóre sprężarki "lodówkowe" które z ciekawości sprawdzałem manometrem dawały prawie 4.0 MPa

Znalezione na innym forum

P.s Przy takim cisnieniu to wysadza agregat...

 

Tu masz z naszego forum wykres skraplania dla propanu :

Dołączona grafika

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ofc -0.6 albo -0.8, dokladnie nie pamietam. Na Wysokim sam z siebie robi tylko tyle niestety.

 

Moze ktos ma jakis kompresor do sprzedania na juz ?

 

//wielkie dzieki Kwazor za zainteresowanie.

Edytowane przez Sew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bym mial fr 11 g tylko teraz robie mu pimp malowanko, daj znac pm ile za niego dasz, to moze go odstąpie ;) (mialem plany z nim związane)

pozdr

 

edit. jednak plany pozostają ;)

Edytowane przez kub3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denfos nl11f na pokladzie, uklad polutowany( +nowy filtr 40g) na nowo. Dzieje sie to samo co wczesniej oO Kompresor na bank sprawny. Ide walczyc dalej.

Edytowane przez Sew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.6m o srednicy 0.8

 

//E1 nie ma ktos odsprzedac termometru chy700 lub innego nadajacego sie w podobnej lub nizszej cenie? Ewentualnie wie czy gdzies jest taniej niz na http://manometry.net/ (135zl+przesylka)?

 

//E2 najbardziej mnie zastanawia dlaczego do jasnej cholery desup jest minimalnie letni tylko, przy dummy 160W (tak ze jak trzymam na nim reke to go chyba jeszcze ogrzewam), a skraplacz to zadnej pracy nie wykonuje. Za malo gazu? Minimalnie wiecej i momentalnie zalany kompresor. Moze sprzedali mi jakies gowno, a nie r290? Desup jest duzo cieplejszy zaraz po wlaczeniu agregatu, wtedy temp spada drastycznie na parowniku i desup jest lekko goracawy, jak i "gora" skraplacza zwieksza swoja temp. Pozniej dochodzi do pewnej temp parownik i [gluteus maximus].

Edytowane przez Sew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszedl termometr, zamowilem CHY700 wiec juz jest czemu wierzyc.

Uklad bez loadu daje -34 stopnie z zaizolowana elastyczna i parownikiem. Przypominam ze to propanem jest nabite, wiec troche wysokie temperatury. Jednak znow cisnienia po stronie wysokiej 9 bar, po niskiej 0.0 - 0.2 Wiecej nie da rady, zalewa kompa. Teraz jak to sie sprawuje przy loadzie:

120W -21

160W -15.7

240 -9

 

Tragedi nie ma. Narazie nie mam czasu na zmiane kapialry, jutro musze przeprowadzic pomiary przy pomocy tego dummy i generatora na uczelni. Mysle ze skracajac kapilare uda mi sie uzyskac troche nizsze temperatury przy wyzszym obiciazeniu (240W). W kazdym przypadku nie zalewa mi kompresora, jest szronik na granicy spawu. Cisnienia caly czas mnie martwia, ale nie mam zielonego pojecia dlaczego sa takie niskie (znaczy sie cisnienie pos tronie wysokiej)

Edytowane przez Sew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, odgrzejmy troche ;]

Uklad sam z siebie sie ogarnal. Postal niecaly tydzien i juz zaczal rozmawiac ze mna. Bez loadu -45, na loadzie 160W -22 bez wiekszej kalibracji ( nie mialem w czasie odpalania butli). Jednak i tak mnie to nie zadowala, w ukladzie jest kapa o,8 o dlugosci 2,6-2,7m. Sprobuje skrocic do 2.5 i zobaczymy co sie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, odgrzejmy troche ;]

Uklad sam z siebie sie ogarnal. Postal niecaly tydzien i juz zaczal rozmawiac ze mna. Bez loadu -45, na loadzie 160W -22 bez wiekszej kalibracji ( nie mialem w czasie odpalania butli). Jednak i tak mnie to nie zadowala, w ukladzie jest kapa o,8 o dlugosci 2,6-2,7m. Sprobuje skrocic do 2.5 i zobaczymy co sie stanie.

wg mnie powinienes skrocic do 2.2m albo nawet 2.1m (jesli chcesz by to dobrze trzymalo ponad 200W) .

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapa w okolicach 2,5m i tempy

240W - -16,2

160W - -22

 

Zrobie jak radzisz piotres.

jak na load 160W temperatury do [gluteus maximus]

Edytowane przez Sew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dam rady juz tego poprawic, a szkoda bo zostala zmiana kapy (skrocenie) tylko ;/

 

jezeli ktos chetny to sprzedam to FC, mysle ze po rozsadnej cenie. Jak cos to pw lub gg (praktycznie zawsze niewidoczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On chce raczej sprzedać swoje, a nie kupić drugie? :blink:

 

O przyzwoitości układu powiem tylko tyle, że te 20 bar na tłoczeniu @ load wykończy tą sprężarkę bardzo szybko. A byle jaki Quad zagotuje układ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...