Skocz do zawartości
B3T0N

Chce brac telefon na abonament - jaki wybrac ??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Simensa SL45i i nie jestem zadowolony bo jest strasznie woly. Tzn. wysylanie smsów może jeszcze być ale odbieranie to męczarnia. A jak masz jeszcze pełną skrzynkę odbiorczą to już lepiej iść sobie zrobić kawe :) taka prawda. Ta przypadłość SLi znika po wyjęciu karty 32MB. ale przeciez telefon bez tej karty to nie telefon, wszystkie plusy wtedy giną. nie masz programów, nie masz archiwum, nie masz spisu telefonu na karcie, czyli karta musi być i wtedy jest strasznie wolno.

same dzwonienei i odieranie połączeń telefonicznych jest OK. dyktafon, duzy wyswietlacz, program do czytania ksiazek w formacie .txt i wiele wiele innych plusów. Ja jednak majac kidyś Nokie 3310 8210 6110 musze stwierdzić ze Nokie sa bardziej ergonomiczne i łatwiejsze w obsłudze (proste menu itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam 6310i i mniej mi sie podoba od 6210. Czasami robi nieprzyjemny numer: cos jakby reset, wszystko gasnie (gubisz polaczenie) potem wstaje, nie trzeba wpisywac PIN. Po prostu mam mniejsze zaufanie do niego niz do poprzedniego.

 

SL45 mialem w reku - i fajny jest tylko z wygladu. Klawisze niby porzadne (WRESZCIE Siemens z plastikowymi przyciskami!) ale porownujac do Nokii ich dzialanie jest zenujace (jakis taki duzy skok, bujaja sie na boki). A nagranie 32MB mp3 na karte trwalo chyba ponad pol godziny. Nie polecam. Chociaz pozniej odtwarzacz i sluchaweczki graja calkiem przyjemnie :)

Wydaje sie byc gorzej wykonczony niz Nokia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ten telefonik mozna tasiemka podlaczyc do kompa jak HDD. Pewnie lepszy transfer niz COMem, albo USB :D

Cos ty ?!

To tasma do podpiecia wlasnego HDD z empeczami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Simensa SL45i i nie jestem zadowolony bo jest strasznie woly. Tzn. wysylanie smsów może jeszcze być ale odbieranie to męczarnia. A jak masz jeszcze pełną skrzynkę odbiorczą to już lepiej iść sobie zrobić kawe :) taka prawda. Ta przypadłość SLi znika po wyjęciu karty 32MB. ale przeciez telefon bez tej karty to nie telefon, wszystkie plusy wtedy giną. nie masz programów, nie masz archiwum, nie masz spisu telefonu na karcie, czyli karta musi być i wtedy jest strasznie wolno.

same dzwonienei i odieranie połączeń telefonicznych jest OK. dyktafon, duzy wyswietlacz, program do czytania ksiazek w formacie .txt i wiele wiele innych plusów. Ja jednak majac kidyś Nokie 3310 8210 6110 musze stwierdzić ze Nokie sa bardziej ergonomiczne i łatwiejsze w obsłudze (proste menu itd.)

Uzywam 6310i i mniej mi sie podoba od 6210. Czasami robi nieprzyjemny numer: cos jakby reset, wszystko gasnie (gubisz polaczenie) potem wstaje, nie trzeba wpisywac PIN. Po prostu mam mniejsze zaufanie do niego niz do poprzedniego. 

SL45 mialem w reku - i fajny jest tylko z wygladu. Klawisze niby porzadne (WRESZCIE Siemens z plastikowymi przyciskami!) ale porownujac do Nokii ich dzialanie jest zenujace (jakis taki duzy skok, bujaja sie na boki). A nagranie 32MB mp3 na karte trwalo chyba ponad pol godziny. Nie polecam. Chociaz pozniej odtwarzacz i sluchaweczki graja calkiem przyjemnie

Wydaje sie byc gorzej wykonczony niz Nokia.

 

widać że albo mieliście telefon "w ręce" albo wogóle go nie widzieliście i opieracie sie na opinin innych :evil: ponieważ wszystko co mówicie prócz tego ze mp3 rzeczywiście powoli wchodzą do fona to bujda 4x4 na resorach, jak koniecznie chceci nabić posty to przynajmnnnie nie kłamcie... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Fajnie ten telefonik mozna tasiemka podlaczyc do kompa jak HDD. Pewnie lepszy transfer niz COMem, albo USB :D

Cos ty ?!

To tasma do podpiecia wlasnego HDD z empeczami :lol:

Ciekawe czy Divxy tez odtwarza? Zastanawie mnie tylko jak zasilanie do HDeka podlaczyc. Myslisz, ze jest w tym mobilnym aparacie 5 i 12V?

Ktos wie czy pokrowce i zestawy sluchawkowe stereo sa do tego produkowane? :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sl'ki, nie mam ale kumepl z grupy cos takiego sobie sprawil, narzeka na wolne przegrywanie mp3 (nie wiem co to znaczy wolne dla jednego to minuta dla innego 10 minut) pozatym telefon sie zawieszal... bawilem sie przegladam co ma.. a on bach i ni rusz, wyjmujemy baterie pin znowu sie bawie i znowu (przypadek ze zdarzylo mi sie to dokladnie 2 razy pod rzad jednak kumepl mowil ze ona tak ma - moze ogolniemial felerny egzemplarz), pozatym telefon ladny i przyjemny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Simensa SL45i i nie jestem zadowolony bo jest strasznie woly. Tzn. wysylanie smsów może jeszcze być ale odbieranie to męczarnia. A jak masz jeszcze pełną skrzynkę odbiorczą to już lepiej iść sobie zrobić kawe :) taka prawda. Ta przypadłość SLi znika po wyjęciu karty 32MB. ale przeciez telefon bez tej karty to nie telefon, wszystkie plusy wtedy giną. nie masz programów, nie masz archiwum, nie masz spisu telefonu na karcie, czyli karta musi być i wtedy jest strasznie wolno.

same dzwonienei i odieranie połączeń telefonicznych jest OK. dyktafon, duzy wyswietlacz, program do czytania ksiazek w formacie .txt i wiele wiele innych plusów. Ja jednak majac kidyś Nokie 3310 8210 6110 musze stwierdzić ze Nokie sa bardziej ergonomiczne i łatwiejsze w obsłudze (proste menu itd.)

Uzywam 6310i i mniej mi sie podoba od 6210. Czasami robi nieprzyjemny numer: cos jakby reset, wszystko gasnie (gubisz polaczenie) potem wstaje, nie trzeba wpisywac PIN. Po prostu mam mniejsze zaufanie do niego niz do poprzedniego. 

SL45 mialem w reku - i fajny jest tylko z wygladu. Klawisze niby porzadne (WRESZCIE Siemens z plastikowymi przyciskami!) ale porownujac do Nokii ich dzialanie jest zenujace (jakis taki duzy skok, bujaja sie na boki). A nagranie 32MB mp3 na karte trwalo chyba ponad pol godziny. Nie polecam. Chociaz pozniej odtwarzacz i sluchaweczki graja calkiem przyjemnie

Wydaje sie byc gorzej wykonczony niz Nokia.

 

widać że albo mieliście telefon "w ręce" albo wogóle go nie widzieliście i opieracie sie na opinin innych :evil: ponieważ wszystko co mówicie prócz tego ze mp3 rzeczywiście powoli wchodzą do fona to bujda 4x4 na resorach, jak koniecznie chceci nabić posty to przynajmnnnie nie kłamcie... :evil:

nie chciałem tego komentować ale po chwili namysłu stwierdziłem, że musze. Sam mówisz nieprawde, czyli Ty kłamiesz, nie my? Mógłbyś rozszerzyć wypowiedź a nie tylko jak ty to mówisz "nabijać posty". po co liczba postów, liczy sie sens wypowiedzi. a tego ci brak! eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sl'ki bez problemu mozesz sobie kupic dodatkowe karty MMC po 16, 32, 64, 128 MB wkladasz taka karte np. 128 w miejsce standardowych 32 i juz. jak potrzebujesz jakis danych z tej 32 to wkladasz ja i tez nie ma problemu.

 

Telefoniki faktycznie sie czesto czasami wieszaly ale to gownie te od plusa i ze starym oprogramowaniem. teraz jak kupisz to bedzesz i mial najnowszy soft (v56) to bedze dobrze. telefon nie zawesil mi sie odkad go mam a jak bawilem sie starsza sl'ka to fakt zaliczyl malego zwisa.

 

dla ciebie telefon jest wolny ?? no fakt programy w javie mogly by sie troche szybciej ladowac ale to zupelnie inna sprawa. moze miales cos rozwalonego w tamtym telefonie, bo jak mam prawie pelna skrzynke i dziala bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Fajnie ten telefonik mozna tasiemka podlaczyc do kompa jak HDD. Pewnie lepszy transfer niz COMem, albo USB :D

Cos ty ?!

To tasma do podpiecia wlasnego HDD z empeczami :lol:

Ciekawe czy Divxy tez odtwarza? Zastanawie mnie tylko jak zasilanie do HDeka podlaczyc. Myslisz, ze jest w tym mobilnym aparacie 5 i 12V?

Ktos wie czy pokrowce i zestawy sluchawkowe stereo sa do tego produkowane? :D

Pozdrawiam

Jasne ze odtwarza, nie zauwazyles tego "ogromnego" LCD ? :lol:

Aparacik posiada wbudowane zasilanie (ogniwa paliwowe)

Pokrowce ponoc na razie tylko na zamowienie, bo z krokodylej skorki robia, ale zestawy sluchawkowe sa, i to w technologii Greentoth :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sl'ki bez problemu mozesz sobie kupic dodatkowe karty MMC po 16, 32, 64, 128 MB wkladasz taka karte np. 128 w miejsce standardowych 32 i juz. jak potrzebujesz jakis danych z tej 32 to wkladasz ja i tez nie ma problemu.

 

Telefoniki faktycznie sie czesto czasami wieszaly ale to gownie te od plusa i ze starym oprogramowaniem. teraz jak kupisz to bedzesz i mial najnowszy soft (v56) to bedze dobrze. telefon nie zawesil mi sie odkad go mam a jak bawilem sie starsza sl'ka to fakt zaliczyl malego zwisa.

 

dla ciebie telefon jest wolny ?? no fakt programy w javie mogly by sie troche szybciej ladowac ale to zupelnie inna sprawa. moze miales cos rozwalonego w tamtym telefonie, bo jak mam prawie pelna skrzynke i dziala bardzo dobrze

Mam telefon SL45i z najnowszym softem w PLUSie. Czyli soft jest chyba dobry tylko PLUS coś nie tak ma chyba z kartą SIM.

Jaką masz karte? ja mam PLUS MEGA (pierwsze wydanie, data kupienia karty - około 2001)

Mi działa wolno. Może sprawdze z inna kartą SIM i wymienie karte poprostu jak ona jest winna.

Wiem ze nie jestem sam z tak wolno dzialajaca SL45i, na różnych forach czasami narzekaja właśnie na wolność SLki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Uzywam 6310i i mniej mi sie podoba od 6210. Czasami robi nieprzyjemny numer: cos jakby reset, wszystko gasnie (gubisz polaczenie) potem wstaje, nie trzeba wpisywac PIN. Po prostu mam mniejsze zaufanie do niego niz do poprzedniego. 

SL45 mialem w reku - i fajny jest tylko z wygladu. Klawisze niby porzadne (WRESZCIE Siemens z plastikowymi przyciskami!) ale porownujac do Nokii ich dzialanie jest zenujace (jakis taki duzy skok, bujaja sie na boki). A nagranie 32MB mp3 na karte trwalo chyba ponad pol godziny. Nie polecam. Chociaz pozniej odtwarzacz i sluchaweczki graja calkiem przyjemnie

Wydaje sie byc gorzej wykonczony niz Nokia.

 

widać że albo mieliście telefon "w ręce" albo wogóle go nie widzieliście i opieracie sie na opinin innych :evil: ponieważ wszystko co mówicie prócz tego ze mp3 rzeczywiście powoli wchodzą do fona to bujda 4x4 na resorach, jak koniecznie chceci nabić posty to przynajmnnnie nie kłamcie... :evil:

[censored !] :!: :x :evil: SL45 moge sie pobawic codziennie, kiedy zechce (po pracy). Kiedy dziewczyna dostala go w pracy to z mojego laptopa przez dlugie minuty wgrywalem na niego Fear Of The Dark.

Poza tym zarzucajac mi, ze "wszystko co mówicie prócz tego ze mp3 rzeczywiście powoli wchodzą do fona to bujda" twierdzisz, ze odtwarzacz gra slabo - ja to pochwalilem. :roll:

 

Do autora tematu: jeszcze raz potwierdzam wszystko, co napisalem o OBU aparatach. :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sl'ki bez problemu mozesz sobie kupic dodatkowe karty MMC po 16, 32, 64, 128 MB wkladasz taka karte np. 128 w miejsce standardowych 32 i juz. jak potrzebujesz jakis danych z tej 32 to wkladasz ja i tez nie ma problemu.

 

Telefoniki faktycznie sie czesto czasami wieszaly ale to gownie te od plusa i ze starym oprogramowaniem. teraz jak kupisz to bedzesz i mial najnowszy soft (v56) to bedze dobrze. telefon nie zawesil mi sie odkad go mam a jak bawilem sie starsza sl'ka to fakt zaliczyl malego zwisa.

 

dla ciebie telefon jest wolny ?? no fakt programy w javie mogly by sie troche szybciej ladowac ale to zupelnie inna sprawa. moze miales cos rozwalonego w tamtym telefonie, bo jak mam prawie pelna skrzynke i dziala bardzo dobrze

Mam telefon SL45i z najnowszym softem w PLUSie. Czyli soft jest chyba dobry tylko PLUS coś nie tak ma chyba z kartą SIM.

Jaką masz karte? ja mam PLUS MEGA (pierwsze wydanie, data kupienia karty - około 2001)

Mi działa wolno. Może sprawdze z inna kartą SIM i wymienie karte poprostu jak ona jest winna.

Wiem ze nie jestem sam z tak wolno dzialajaca SL45i, na różnych forach czasami narzekaja właśnie na wolność SLki.

 

tak jak ci mówie, empeczy wchodzą powoli, ale mnie telefon nawet załadowana po brzegi mmc i sim działa idealnie, może masz cosik nie tak z fonem, odtwarezcz gra z.ajebiście adrian masz racje

 

IMHO przecież już powiedziałem że empeczy powoli wchodzą do fona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sl'ki bez problemu mozesz sobie kupic dodatkowe karty MMC po 16, 32, 64, 128 MB wkladasz taka karte np. 128 w miejsce standardowych 32 i juz. jak potrzebujesz jakis danych z tej 32 to wkladasz ja i tez nie ma problemu.

 

Telefoniki faktycznie sie czesto czasami wieszaly ale to gownie te od plusa i ze starym oprogramowaniem. teraz jak kupisz to bedzesz i mial najnowszy soft (v56) to bedze dobrze. telefon nie zawesil mi sie odkad go mam a jak bawilem sie starsza sl'ka to fakt zaliczyl malego zwisa.

 

dla ciebie telefon jest wolny ?? no fakt programy w javie mogly by sie troche szybciej ladowac ale to zupelnie inna sprawa. moze miales cos rozwalonego w tamtym telefonie, bo jak mam prawie pelna skrzynke i dziala bardzo dobrze

raczej nie....

 

toooo w koncu jak to jest ??? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna bez problemu kupic sobie karte np. 128 (256 nie wiedzialem ale mozliwe ze tez pasuja) wkladasz zamiast standardowej 32 i jush masz pamiec rozszezona

 

tu masz kilka dobrych stronek o sl'ce;

 

http://sl45.fks.pl/

http://www.siemenssl45i.prv.pl/

http://sulej.vip.interia.pl/sl45/

 

tam bedziesz mial dokladny opis itp a na ostatniej w dziale programy jest emulator to mozesz sobie zobaczyc jak to dziala, mozna nawet gierki jva z teta uruchamiac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby nie bylo jush zadnych watpliwosci :

 

Nie sposób nie przyjrzeć się bliżej również karcie pamięci o której kilkakrotnie wspominałem w teście. Telefon standardowo wyposażony jest w multimedialną kartę MMC firmy SanDisk o pojemności 32MB. Właśnie na tej karcie, wsuwanej z boku telefonu, mieszczą się wszystkie pliki multimedialne jak np. MP3, dzwonki (standardowo 42 + setki innych które możemy sobie wgrać), bitmapy itd. Oczywiście istnieje możliwość dokupienia karty o większej pojemności tzn. 64MB a nawet 128MB co w znaczny sposób zwiększy i tak ogromną funkcjonalność telefonu. Karta może służyć również do przenoszenia danych - komputer widzi ją jako kolejny dysk o odpowiedniej pojemności.

ze stronki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...