Skocz do zawartości
yodacki

Karta "sama" Zmienia Mac Adres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dziwny problem.
Otóż od kilku dni moja karta sieciowa sama z siebie, (prawie) bez mojej ingerencji zmienia mac adres.
Pisze prawie, ponieważ za pierwszym razem, gdy to się stało (2 dni temu), zmieniłem adres mac na taki jaki powinien być.
Niestety po reboocie maszyny adres mac znowu uległ zmianie.

Prawidłowy mac to 00-1D-7D-D9-88-61 wskazujący na GIGA-BYTE TECHNOLOGY CO.,LTD. i tak faktycznie jest. Karta zmienia go na 00-00-7D-D9-88-61 który wskazuje na Sun Microsystems.

Czy ktoś z Was jest w stanie mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje ?
I czy da się temu jakoś zaradzić ?
Pierwszy raz sie z czymś takim spotykam.
System operacyjny: Windows 7 Home - oryginal.

Wymiany matryc dokonujemy wyłącznie w serwisie, nie prowadzimy sprzadaży matryc bez montażu. Wykonujemy naprawy pogwarancyjne wszystkich marek monitorów LCD oraz LED. Od strony technicznej zajmujemy się naprawą oraz modernizacją komputerów. Do naszych usług należą także konfiguracja internetu, instalacja systemu, skanowanie antywirusowe oraz zabezpieczenie systemu. Naprawiamy sprzęt audio-video m.in amplitunery, odtwarzacze DVD, Blu-Ray, kina domowe.   Wykonujemy usługi wyjazdowe na terenie okolic (do 10 km), zapewniamy transport w przypadku naprawy w serwisie. Na wykonane usługi udzielamy gwarancji 3 miesięcy na naprawę telewizora oraz 6 miesięcy na wymianę matrycy LCD. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych matrycy lub uszkodzeń dokonanych z winy użytkownika. Aby dostarczyć do nas telewizor mogą Państwo zrobić to osobiście dostarczając telewizor bezpośrednio do serwisu lub do punktu przyjęć sprzętu. Mogą Państwo także skorzystać z firmy kurierskiej - telewizor powinien być zapakowany w oryginalny karton lub opakowanie zastępcze.  Ekspertyza jest bezpłatna w ramach wykonanej usługi. W przypadku rezygnacji z usługi klient ponosi koszty ekspertyzy sprzętu, Jeżeli posiadasz zepsuty telewizor LCD, LED lub Plazma, który nie nadaje się do naprawy lub koszt naprawy przekracza jego wartość skontaktuj się z nami, a my ocenimy jego wartość oraz zaproponujemy cenę skupu. Na terenie Wrocławia możemy odebrać zepsuty sprzęt osobiście, zapewnimy transport oraz po kontakcie telefonicznym dogodny termin odbioru. Serwis LCD oferuje recykling uszkodzonych telewizorów LCD, LED, Plazma, monitorów LCD, LED, nie przyjmujemy telewizorów kineskopowych oraz monitorów CRT.

Pozdrawiam
Jacek

Edytowane przez yodacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odpowiedź zawarta jest w pytaniu. Odpowiedzialna za zmianę numeru MAC może być Java od Sun Microsystems, lub jakaś aplikacja działająca pod jej kontrolą. Instalowałeś może jakieś oprogramowanie sieciowe (P2P, firewall itp) oparte o język Java?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...