Skocz do zawartości
sid86

Jak Sformatować? Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam staram się przeprowadzić format komputera który nie pozwala się uruchomić, próbowałem już różnych metod ale

 

-> jakkomputer uruchamiany jest normalnie rozchodzi się do momentu w którym wybieramy "uruchom system normalnie,awaryjnie ,z obsługą sieci" alenie da się niczmienic tylko pozostaje na uruchom system normalnie i nastepuje restet i od nowa

-> jak dysk ustawiony na master to wogóle nie reaguje klawiatura a co za tym idzie nie można dokonać rozruchu z płyty cd

-> jak dysk ustawiony jako slave to po wstępnej fazie instalacji pojawia się komunikat "nie znaleziono dysku naciśnij f3 aby zakończyć"

 

zdobyłem już drugi dysk na którym chciałem wstępnie zainstalować windows a następnie usunąć go z mojego dysku głównego ale po komunikacie "dowolny klawisz spowoduje rozruch z cd" nastepuje komunikat "naciśnij zeby usunąć dysk, lub nacisnij aby anulować" i klawiatura przestaje działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek był sprawdził samą klawiaturę albo jej port - może któreś jest uszkodzone .

 

W biosie płyty ustaw kontroler SATA na emulacje ATA i dopiero instaluj XP , wtedy dysk powinien być widoczny .

 

klawiatura jest na usb zarówno ona jak i port są ok (kilka razy już przepinałem)

a co do kontrolera sata to .... nie mam nic takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiaturą na usb dużo nie zrobisz... ja bym pożyczył od kogoś klawiaturę na PS/2:) sam mam taką gdzieś w szafie i zawszę w takich sytuacjach zdaje egzamin:)

 

Możesz spróbować z przejściówką USB->PS/2 ale one raczej nie działają - mialem 2, żadna nie pomogła;/

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiaturą na usb dużo nie zrobisz... ja bym pożyczył od kogoś klawiaturę na PS/2:) sam mam taką gdzieś w szafie i zawszę w takich sytuacjach zdaje egzamin:)

 

Możesz spróbować z przejściówką USB->PS/2 ale one raczej nie działają - mialem 2, żadna nie pomogła;/

 

:lol2: byłem u sąsiada i znalazł taką na ps2 :) jak na razie jestem w trakcie instalacji i pomyśleć ze tyle nerwów można przelać przez głupią klawiaturę

 

dzięki panowie wielkie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło wejść do BIOSu i zmienić jedną opcję...

 

tak dobrze mówić tylko co jeśli jej niema w biosie..... są różne wersje tego ustrojstwa, a wszystkim innym dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę o SATA tylko o klawiaturze. Zakładając, że formatowałeś dysk w swoim komputerze (płyta Abit NF7-S) to ta opcja zwie się USB Keyboard Support via i znajduje się w Integrated Peripherals --> OnChip PCI Device, a jeśli to była inna płyta to pewnie w innym miejscu ;)

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...