Skocz do zawartości
hersheys50

Polaczenie Lan I Wan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow mam takowa sytuacje:

Mam router przewodowy i bezprzewodowy do przewodowego mam podlaczony komputer co udostepniam mnostwo rzeczy a netbooka mam co laczy sie bezrzewodowo tylko ze niemama dostepu do tych plikow bo to inne polaczenie.Wiec polaczylem swoj glowny komputer dodatkowo bezprzewodowo tylko poto by netbook mial dostep do udostepnionych rzeczy. Czyli moj komputer glowny jest teraz w sieci przewod. i bezprzewod. Ale zauwazylem ze jesli lacze sie 2 drogami to mam zdecydowany spadek lacza, szczegolnie widac to w BitComecie z 1000kb/p na 50kb/p. Co mama zrobic zebym mial tak samo szybkie lacze jak na samym kablu i dodatkowo byl polaczony bezprzewodowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer stacjonarny ktory jest podlaczony kablem(D LINK) i dodatkowo bezprzewodowo(Linsys).Tylko kiedy lacze sie tymi dwiema drogami to internet mi zwalnia a jak samymy kablem (D Link) to chopdzi normalnie. Lacze komputer kablem do ( D Linka ) bo ma GigaBitowe porty a duzo przesylalam i z tego wzgledu nielacze sie do wolnego (Linksys) kablem tylko bezprzewodowo tylko poto zebym mial udostepnione rzeczy z stacjonarnego na netbooku co laczy sie do (Linksys)

Najlepiej bylo by kupic gigabitowy wireless router ale to sporawy wydatek

Wic co mam zrobic zeby komputer byl podlaczony do 2 routerow i mial szybkie lacze ?

(jest to troche skomplikowane ale chyba troche rozjasnilem )

bardzo bym byl wdzieczny o pomoc

 

EDIT:zaraz a jesli bym podlaczyl APKa do D Linka to mialbym wszystkie komputery w przewodowe i bezprzewodowe w jednej sieci ?

Edytowane przez hersheys50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonfiguruj na Linksysie bezprzewodówkę, wyłącz profilaktycznie DHCP i zepnij LANami z pierwszym routerem. Linksys będzie działał tylko jako AP i problem 2 routerów przestanie istnieć :]...

 

Reszty problemu szybkiego i wolnego netu oraz przesyłania danych nadal nie załapałem, ale moze to tylko dlatego ze piatek wieczor ;).

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Jest Ciekawe wyjscie co mi napisales i jak to zrobie bedzie bania :D Aleee co sie dzieje jesli podlacze komputer kablowo i przez wireless jednoczesnie juz niewazne czy do 2 routerow czy jednego i mam wolne lacze a jak a jak wylacze wireless to mam znowu szybki.

To tak jakby przy polaczeniu dwiema drogami komputer juz niewidzial juz polaczenia kablowego i laczyl sie przez zwykly G Wireless.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows jest na tyle głupi, że powinien mieć tylko jedną bramę domyślną w systemie. Uruchomienie dwóch połączeń na zewnątrz jednocześnie może spowodować takie efekty... Niedawno zaobserwowałem podobny objaw u kolegi w pracy - przez przypadek podłączył się do naszej sieci przez wifi i lan - połowa pingów po prostu ginęła. Rozwiązaniem powinno być usunięcie bramy z jednego z połączeń...

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...