Skocz do zawartości
Camper1992

Router Z Print Server Czy Bez?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W niedalekiej przyszłości zamierzam zakupić jakiś router do sieci domowej, i tu jest problem... Mam drukarkę z kartą sieciową, na której są wejścia Local Talk, RJ-45 i BNC. Nie wiem co mam zrobić, bo widziałem routery z print server, ale tylko z wyjściem USB na drukarkę... Chciałbym prosić o radę. Dodam, że w tej sieci byłyby 2 komputery stacjonarne i ewentualnie laptop, a chciałbym móc drukować bez potrzeby ciągłego przełączania drukarki z jednego komputera do drugiego... Proszę więc o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły router da radę. Print serwer jest potrzebny jak ma się drukarkę nie sieciową.

 

Dlaczego? Otóż jeżeli chcemy używać drukarki na kilku komputerach mamy co najmniej 3 opcje:

-zwykły router/switch + drukarka sieciowa = wtedy drukarka pełni rolę print serwera i wszyscy są happy

-router z print serwerem + drukarka która łączy się z komputerem kablem USB (w tym wypadku drukarkę łączymy kablem USB z routerem) = wtedy router pełni funkcję drukarki sieciowej

-zwykły router/switch + obojętnie jaka drukarka + komputer do którego jest podłączona drukarka = udostępniamy drukarkę na tym komputerze, komputer pełni funkcję ,,print serwera" ,lecz żeby inni drukowali komputer udostępniający musi być wlączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...