Skocz do zawartości
Gregor1230

Ati Radeon Hd 5970

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie fakt braku topiku o tej karcie graficznej. Z całą pewnością niebawem znajdzie się kilku userów, którzy wejdą w posiadanie tego monstrum. Niemniej jednak w sieci troszkę mało testów, a bez nich kupować tak drogą kartę to czyste szaleństwo.

Teścik

http://nvision.pl/RADEON-HD-5970-test-najs...7-ndetails.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta ma kosztować 599.99$. Gdybyśmy przeliczyli to według dzisiejszego kursu (2,74zł), to otrzymalibyśmy cenę 1644zł.

 

 

Taka mala ciekawostka: w tym momencie na alledrogo ceny hd 5870 dochodza do 1700 zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, iż HD5950 nigdy nie ujrzy światła dziennego. Chyba, że któraś z firm pokusi się o wypuszczenie tego tak jak to było z HD4850x2. Może ujrzymy HD5890/5950 na wiosnę na premierę fermiego.

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to niemiałbyć HD5950?

Ile ten HD5970 żre prądu? :D 300W?

Mniej od GTX295 - czyli zapewne około ~190-200W.

Po o/c i podbiciu napięcia oczywiście leci ostro w górę. ;)

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.overclockers.co.uk/productlist....&subid=1577

 

W Polsce celuję, że będzie 2,3k i wyżej :wink: pzdr

 

EDIT

Wygląda na powrót do przeszłości :lol: Ktoś chętny http://www.karen.pl/index.php/product/8560...(PCI-E)_OC.html

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Mieszkam w Wielkiej Brytani i udalo mi sie kupic trzy karty PowerColora z novatech ( http://www.novatech.co.uk/novatech/prods/C.../H597F2GDG.html ).

W sumie zaplacilem £1725 i modle sie zeby zona mi nie sprawdzila rachunku bankowego :)

 

Tak czy inaczej, mam dwie sztuki na sprzedaz. Moge je dostarczyc DHLem, oplata paypal albo przelew na konto.

Cena £630 za jedna, czyli mniejwiecej 2835zl biorac pod uwage obecny kurs funta.

Dlaczego tyle? Przesylka £25, prowizja z paypal 3.5% plus maly margines zysku dla mnie.

 

Jutro z samego rana bede mial prawidzwie zdjecia.

Ah i gdyby ktos chcial to moge wystawic na allegro ale cena rosnie o prowizje, czyli pewnie jakies 3000zl.

 

Jak cos to lapcie mnie na GG: 3956390.

 

Pozdrawiam.

SoboL

Edytowane przez misobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Polecam teścik na pclab, uzupełnili o filmiki z mikro przycięciami.

Ciekawa rzecz, tylko czy mi sie zdaje, czy 5870 w CF oraz GTX295 dawaly "caial"? 5970 i 5870 lecialy poprawnie, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz, tylko czy mi sie zdaje, czy 5870 w CF oraz GTX295 dawaly "caial"? 5970 i 5870 lecialy poprawnie, nie?

Ogólnie tak, ale w CoD:WaW w momencie jak jest ten wybuch ( 29 sekunda i potem 1m 09s ) i kamera zaczyna latać po ekranie we wszystkie strony to na multi gpu jest skakanie a na 5870 płynnie się to odbywa. Tragicznie to wygląda. Resztę to pobieżnie przejrzałem. :wink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, mam dwie sztuki na sprzedaz. Moge je dostarczyc DHLem, oplata paypal albo przelew na konto.

Cena £630 za jedna, czyli mniejwiecej 2835zl biorac pod uwage obecny kurs funta.

Dlaczego tyle? Przesylka £25, prowizja z paypal 3.5% plus maly margines zysku dla mnie.

Zona chyba powinna sprawdzic rachunek i Ci zrobic niezla bure, bo raczej wtopiles po kilkaset zlotych na jednej ;) I watpie zeby Ci sie je udalo sprzedac w rozsadnej cenie w pl... moze jakis angol z zasobnym portfelem w razie braku dostepnosci sie skusi ;) Imho chcac zarobic 200 zl stracisz pod tysiaka ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, to ja zapodam test real life...

 

W sterownikach AA na nad-próbkowanie... oraz Anizox16 - reszta pod kontrola aplikacji.

 

Vantage + W7Wynik

 

X11764, GPU 11659, CPU 14192. W trakcie testu - kopiowanie plików w tle - tak dla urozmaicenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ha, to ja zapodam test real life...

 

W sterownikach AA na nad-próbkowanie... oraz Anizox16 - reszta pod kontrola aplikacji.

 

Vantage + W7Wynik

 

X11764, GPU 11659, CPU 14192. W trakcie testu - kopiowanie plików w tle - tak dla urozmaicenia :)

I pewnie po Vantage jestes w stanie ocenic czy...anizo w ogole dzialalo, a AA byl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie po Vantage jestes w stanie ocenic czy...anizo w ogole dzialalo, a AA byl.

Nie po Vantage a w Vantage. Czy był i działał w Vantage - to mogę ocenić - mam oczy i mózg do interpretacji oraz HD5970 - a ty?

 

Ciekawostka wyniki bez kopiowania plików w tle...

 

Vantage: X11655, GPU: 11545, CPU: 14537. Mała rozbieżność pomiarowa...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie po Vantage a w Vantage. Czy był i działał w Vantage - to mogę ocenić - mam oczy i mózg do interpretacji oraz HD5970 - a ty?

Jestem ciekaw jak zobaczysz anizotropy w Vantage...ale to temat na inna bajke. Oczami mowisz? Jasne - obraz w ruchu bez miejsca, gdzie mozna zwrocic uwage na filtrowanie bo wszedzie praktycznie "ciemnosc", a ta w ruchu.

 

Ps - wiesz o tym, ze AF praktycznie mocnym kartom nie szkodzi (na moim GTX AF16 vd AF0 to srednio 3FPSy w grach), wiec po czym bedzie ta interpretacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...