Skocz do zawartości
Gregor1230

Ati Radeon Hd 5970

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam dodatkowego nawiewu ale blok przykrywa układy odpowiedzialne za regulację napięcia. Back cover jest lekko ciepły w części przykrytej i dość chłodne w tej niepokrytej blokiem.

Nie widzę w sterownikach opcji wyłączenia jednego rdzenia.

Mam monitor 26" 1920x1200 16:10 i mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wodowanie zacząłem od osadzenia bloku:

 

 

Dalej blok już w budzie. Jest jakieś 2 cm luzu do koszyków hd:

 

 

Tutaj screen z Vantage 27 171 pkt na taktach 950/1250 napięcie na rdzeniu 1,137 V:

 

 

Nie ma żadnego świerszczenia, artów itd. Sekcja zasilania wyczuwalnie ciepła. Ogólnie jestem zadowolony z karciochy.

osobiście też bym od razu sadzał to coś na WC, problem raczej tkwi w moim systemie i na całe szczęście grafa tylko pożyczona ;)

i naprawdę powala wydajnością beż żadnej ściemy

p.s.

miałem też zonk-a tego typu że po uruchomieniu visty po okolo 1 min. komp zamierał i wywalało komunikat że sterownik graf. przestał działać itp., itd. ? (nieważne)

grafa na dniach wyląduje ponoć z jakimś AMD 965 6GHz UP więc zobaczymy co potrafi

;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dodatkowego nawiewu ale blok przykrywa układy odpowiedzialne za regulację napięcia. Back cover jest lekko ciepły w części przykrytej i dość chłodne w tej niepokrytej blokiem.

Nie widzę w sterownikach opcji wyłączenia jednego rdzenia.

Mam monitor 26" 1920x1200 16:10 i mi wystarcza.

 

Dzięki za info. A mam jeszcze pytanko. Czy idzie ściągnąć tą plastikową obudowę z góry, ale tak żeby radiatory były nadal przykręcone? Czy to może jest jako całość i ściągając plastik nie da się skręcić radiatorka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że podnoszenie zegarów ponad 965/1200 niewiele już daje.

 

3DMark 2006 - 30 193 pkt

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=12971942

3D Mark Vantage - 27 276 pkt

http://service.futuremark.com/compare?3dmv=1795056

 

Zobaczymy jak będzie po upgrade mojego LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy jedną rzecz, bo nie kumam. Jak można dać kupę siana za rzekomo najwydajniejszą grafikę, która od 3 generacji ma cały czas ten sam problem - spadające jak grom z jasnego nieba przycinki.

 

I jeszcze jedno. Kumpel ma i5 @ 3,8GHz i Radka 5850. Podbił procka do 4,0Ghz i uzyskał dodatkowe FPSy w grach, tj. proc ten w dalszym ciagu blokuje kartę. Jaki proc w takim razie trzeba mieć do 5970, żeby w pełni korzystać z jej mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma i5 @ 3,8GHz i Radka 5850. Podbił procka do 4,0Ghz i uzyskał dodatkowe FPSy w grach, tj. proc ten w dalszym ciagu blokuje kartę. Jaki proc w takim razie trzeba mieć do 5970, żeby w pełni korzystać z jej mocy?

Na takiej zasadzie to każdy procesor będzie ograniczał HD5850... Ograniczanie (choć to głupie określenie... ale popularne) występuje wtedy, gdy po podkręceniu procesora następuje duży przyrost klatek. Potem przyrosty są coraz mniejsze... Nie można więc określić jasno, gdzie jest granica ograniczania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej zasadzie to każdy procesor będzie ograniczał HD5850... Ograniczanie (choć to głupie określenie... ale popularne) występuje wtedy, gdy po podkręceniu procesora następuje duży przyrost klatek. Potem przyrosty są coraz mniejsze... Nie można więc określić jasno, gdzie jest granica ograniczania.

Zgoda, dużo też zależy od konkretnej aplikacji - niektóre są bardziej wymagające jeśli chodzi o CPU a niektóre mniej... Sterownik też nie pozostaje bez wpływu, oraz zastosowany tryb graficzny (AA i Anizo) i rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] dużo też zależy od konkretnej aplikacji - niektóre są bardziej wymagające jeśli chodzi o CPU a niektóre mniej... Sterownik też nie pozostaje bez wpływu, oraz zastosowany tryb graficzny (AA i Anizo) i rozdzielczość.

Potwierdzam. Na przykład w jednej grze Core i5 750 bez OC wystarczy, a w innej już potrzeba co najmniej 3.6GHz, a w jeszcze innej najlepiej 4GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem sobie ostatnio nowego potwora ATI HD5970, wcześniej Nvidia GTX280, komp jak w sygnaturce, odinstalowałem stare sterowniki, zainstalowałem najnowsze do ati i niby wszystko jest ok ale.... Odpaliłem 3DMarka Vantage, testy przechodzi ok, 3DMarka '06 ok żadnych problemów, jednak problem pojawia się w grach, w Crysisie bez patchy migają mi niektóre obiekty daleko na horyzoncie np. zarys drzewa, mam przycinki w Batmanie Arkham Asylum i nowym Stalkerze, największy problem mam z GTAIV (oryginał), na starej karcie przeszedłem 30% gry, na nowej gra ładuje się, pojawia się menu, przechodzi bez problemu test wydajności jednak po odpaleniu gry z save'a Belic pojawia się bez głowy, telefon bez obrysu a jak wyjdę na ulicę to już w ogóle katastrofa, dźwięk ok ale obraz robi się szary, nic nie widać w oddali, widać tylko niewyraźny zarys Belica, mapa w kwadracie, ruszę się kawałek chociaż nic nie widać i zwiecha, jak odpalę grę od nowa, słyszę muzykę i początek ale ekran jest czarny, reinstal gry nie pomaga, patch 1.0.0.4 wgrany a i tak zawsze po uruchomieniu Windows Live robi update, czekam 5min. aż się zrobi po czym patrzę w status i widzę że jestem wylogowany, loguję się i WL chce znowu robić update. Przyznać że reinstalowałem grę ale nie odinstalowałem ani Windows Live ani Rockstar Social Club tylko samą grę. Reinstalu systemu (Windows Vista SP2 oryg., DX11, aktualizacje na bieżąco) nie robiłem, chociaż wydaje mi się że jest trochę zaśmiecony (ma ponad rok). Temperatury karty w normie, niepodkręcana.

 

ps. Zapomniałem, na początku miałem problem w 3DMark Vantage z pierwszym testem graficznym niby karta go przechodziła i 3DMark się nie wysypywał ale obraz na ekranie podobnie jak w GTAIV robił się szary, migał, w niektórych fragmentach testu było ok. Wyjąłem kartę ze slotu włożyłem z powrotem i w 3DMarku nie było już potem problemu, a potem to już tak jak opisałem wyżej.

 

Z góry dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników HD5970,

Zakupiłem sobie ostatnio nowego potwora ATI HD5970, wcześniej Nvidia GTX280, komp jak w sygnaturce, odinstalowałem stare sterowniki, zainstalowałem najnowsze do ati i niby wszystko jest ok ale.... Odpaliłem 3DMarka Vantage, testy przechodzi ok, 3DMarka '06 ok żadnych problemów, jednak problem pojawia się w grach, w Crysisie bez patchy migają mi niektóre obiekty daleko na horyzoncie np. zarys drzewa, mam przycinki w Batmanie Arkham Asylum i nowym Stalkerze, największy problem mam z GTAIV (oryginał), na starej karcie przeszedłem 30% gry, na nowej gra ładuje się, pojawia się menu, przechodzi bez problemu test wydajności jednak po odpaleniu gry z save'a Belic pojawia się bez głowy, telefon bez obrysu a jak wyjdę na ulicę to już w ogóle katastrofa, dźwięk ok ale obraz robi się szary, nic nie widać w oddali, widać tylko niewyraźny zarys Belica, mapa w kwadracie, ruszę się kawałek chociaż nic nie widać i zwiecha, jak odpalę grę od nowa, słyszę muzykę i początek ale ekran jest czarny, reinstal gry nie pomaga, patch 1.0.0.4 wgrany a i tak zawsze po uruchomieniu Windows Live robi update, czekam 5min. aż się zrobi po czym patrzę w status i widzę że jestem wylogowany, loguję się i WL chce znowu robić update. Przyznać że reinstalowałem grę ale nie odinstalowałem ani Windows Live ani Rockstar Social Club tylko samą grę. Reinstalu systemu (Windows Vista SP2 oryg., DX11, aktualizacje na bieżąco) nie robiłem, chociaż wydaje mi się że jest trochę zaśmiecony (ma ponad rok). Temperatury karty w normie, niepodkręcana.

 

ps. Zapomniałem, na początku miałem problem w 3DMark Vantage z pierwszym testem graficznym niby karta go przechodziła i 3DMark się nie wysypywał ale obraz na ekranie podobnie jak w GTAIV robił się szary, migał, w niektórych fragmentach testu było ok. Wyjąłem kartę ze slotu włożyłem z powrotem i w 3DMarku nie było już potem problemu, a potem to już tak jak opisałem wyżej.

 

Z góry dzięki za rady.

Edytowane przez pgrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki przeinstalowałem, wszytko ok ale w GTAIV kicha, podajcie mi może jakie macie ustawienia u siebie i na jakiej rozdziałce, bo ja ustawiłem 1900x1200 wszystko na high, v-sync wyłączone i wyskakuje mi "fatal error out of memory video card", próbowałem z "popularnym" commandline ale nic z tego, raz udało mi się odpalić i wszystko było ok ale jak dałem połowę ustawień na low, wiem że z tą drą są problemy ale portale testują tą grę na tej karcie i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...