Skocz do zawartości
Gregor1230

Ati Radeon Hd 5970

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam MSI 5970 i podczas smarków - konkretnie 3dM06 drugi GPU ma 0% aktywności. Czy trzeba włączyć CrossFireX żeby zaczął pracować? Nigdzie w CCC nie mam opcji wyświetlania menu Crossfirex, i nic nie wyskakuje :-/ Nie da sie włączyć czy co? Catalysty 10.1

 

 

Myśle, że to jest powód kopiastego wyniku w tym 2006 - miałem 22700pktów przy procku Core i5 @ 2 core@ 4,9GHz, 4GB RAM @ 2000MHz CL7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy, mam pewien problem z nowym potworem (chyba:)). Konkretnie chodzi o włączanie komputera, po włączeniu przechodzi kolejne testy po czym pojawia się jeden sygnał długi i 3 krótkie, wg opisu (bios jest AMI) jest to "Memory test failure" "A fault has been detected in memory above 64KB", wcześniej miałem GTX280 i tego problemu nie było, jedyne co zrobiłem po wymianie karty to zdemontowanie starej i zwodowanie nowej, ponadto na karcie graficznej gdy komp nie startuje zapala się czerwona dioda. Komp startuje ale z reguły za drugim, trzecim razem. Zaktualizowałem BIOS do najnowszego ale to pomogło na parę dni, teraz jest tak za każdym razem, z kartą po uruchomieniu nie ma problemów, zero artefaktów nawet po podkręceniu, pmięci też sprawdzałem, jedynie procek podkręcony do 4GHz. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wydaje mi się, widziałem już w sieci testy na zasilaczu 650W, 750W, 850W i nie było problemów, wiem że sprawność sprawnością ale powinno wszystko spokojnie chodzić, poza tym jak mi się tak dzieje to karta jest na ustawieniach default'owych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, puściłem procka na domyślnych, pierwsze uruchomienie i to samo co zawsze, przechodzi kolejne testy, jeden długi sygnał, trzy krótkie i koniec. restart i wtedy rusza. Po tym jednym razie nie było już problemów. Potem przestawiłem z powrotem procka do 4GHz i też było ok. Następnie podkręciłem go do 4.4GHz, 1.50V, wpiąłem dodatkowy wentylator i ruszył bez problemu. Zauważyłem że problem pojawia się zawsze następnego dnia przy pierwszym uruchomieniu kompa, jak się zawiesza na posterze mam "VGA Bios" zapalają się 2 diody czerwone na karcie graf. i te sygnały, nie wiem już czy to zasilacz czy co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyłączasz kompa na noc od prądu? może bateria na mobo coś nie teges i dlatego takie jajca, ja tak miałem podobnie kiedyś ale z celkiem 1ghz i mobo chyba asusa, winne okazały się kondzioly na płycie, 2 były spuchnięte i nie zawsze startowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...