Skocz do zawartości
Gregor1230

Ati Radeon Hd 5970

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup HD 5970 jednak zastanawia mnie kilka spraw jakie mam nadzieje użytkownicy tej karty mi rozjaśnią.

Głównie interesuje mnie kwestia mikroprzycięć, często się zdarzają?

Jeżeli tak to w jakich tytułach je zaobserwowaliście.

I czy są jakieś ewentualnie inne problemy z tymi grafami.

Zasilacz też przy niej wymieniać czy ten mój 560 pociągnie?

Wiem że testy to testy ale chodzi mi o realne i sprawdzone sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Zakupiłem właśnie nówkę HIS 5970.

Mam problem z nią następujący:

System widzi GPU0 jako nieaktywny - disabled.

Podłączyłem 2 monitory do grafiki - mimo to GPU0 dalej jest nieaktywny.

W Furmarku zaznaczyłem opcję use multiGPU - dalej korzysta z GPU1, a GPU0 jest nieaktywny.

No i najważniejsze - BOINC widzi tylko jedno GPU i nie potrafię zmusić go do wykorzystania 2`giego GPU.

Ktoś ma jakiś pomysł ??

 

Sys - w7 64bit.

stery - CAT. 10.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne... A Catalyst A.I. jest jak ustawione? Bo jak na Disabled, to CF jest wyłączone, no ale pewnie o tym wiesz...

 

Oprócz zmiany sterowników nic mi do głowy nie przychodzi. Co najwyżej wymiana karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem solved...

Wina byla po stronie plyty glownej.

PCIe do ktorego byla grafika wsunieta, jest PCIex1, co 4870x2 nie robilo zadnej roznicy, moze nie do konca zadnej, ale do obliczen byla ok.

Teraz mam wiekszy klopot...po wsunieciu do portu PCIex16, zaslania mi grafika wiekszosc radiatora NB, co sprawia ze plyta jest bardzo niestabilna - z deszczu pod rynne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko , przymierzam się do Powercolor 5970 LCS i mam gdzieś jeszcze gts8800 :) uciągnie to wszystko BQDark Power 750 ? w sumie proca mam chyba nieprądożernego :) za to ATI będzie pewnie podkręcona do 900. (i przyokazji się też przymierzam do zawodowania tego wszystkiego :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan 700W przy sprzęcie jak z sygnaturki podejrzanie skwierczał. Na mocno kręconą kartę-potwora z platformą trzeba założyć jakieś 450-500W. Druga karta nvidia + podkręcony proc to raczej wszystko razem pociągnie 800-850W.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że sama grafika podkręcona do 900 zabierze około 300W. 8800GTS też raczej energooszczędny nie jest.

Uważałbym...

 

@atomel

samo skwierczenie to nic, może akurat miał swój złoty środek i miło mu było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup HD 5970 jednak zastanawia mnie kilka spraw jakie mam nadzieje użytkownicy tej karty mi rozjaśnią.

Głównie interesuje mnie kwestia mikroprzycięć, często się zdarzają?

Jeżeli tak to w jakich tytułach je zaobserwowaliście.

I czy są jakieś ewentualnie inne problemy z tymi grafami.

Zasilacz też przy niej wymieniać czy ten mój 560 pociągnie?

Wiem że testy to testy ale chodzi mi o realne i sprawdzone sytuacje.

 

Ja też chce kupić i tu prośba do właścicieli tej karty jak z mikroprzycięciami na nowych sterach AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę cały czas na 10.4. Na tych sterach nie zauważam mikro przycięć. Gram teraz rzadko więc moja opinia nie jest specjalnie wiążąca.

Nowych sterów nie instaluję bo widzę z dyskusji, że ludzie mają problemy powyżej 10.5 także na jedno rdzeniowych kartach.

Ja jestem zadowolony ze swojej. W rozdzielczości 1920x1200 mogę ustawić w każdej obecnej grze opcje na maxa bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem trochę procka dla 3dMark Vantage i karta też zareagowała wzrostem.

Uzyskany wynik to 33 576 pkt.

Temperatura na układach zasilania to 61*C a max rdzenia to 47*C przy temperaturze otoczenia 21*C.

 

ORB - Compare

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie potrzebuję pomocy bo nie wiem czy to co mi wyświetla w GPU-Z jest prawdą czy nie. Na pierwszej zakładce rdzenia pokazuje mi gpu clock 725 Mhz i memory 1000Mhz a na drugiej gpu clock 400 a pamięć to samo 1000mhz. Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego dwa rdzenie nie chodzą na takiej samej szybkości. Dodam że karta wyświetla tylko na jednym złączu DVI drugie nie odpala monitora. Proszę o pomoc bo nie wiem co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2D (pulpit) karta przechodzi w tryb oszczędności energii stąd takie liczby mogą być widoczne.

Najlepiej odpalić Afterburner a następnie jakiś test/grę 3D na kilka minut. Następnie wyjść do pulpitu i zobaczyć taktowanie rdzeni na wykresach Afterburner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...