Skocz do zawartości
abuuuu

Uszkodzony Zasilacz ?jak Sprawdzic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Mój problem polega na tym iz pewnego dnia przy restarcie(naturalnie sam po aktualizacjach) komp mi padł na ładowaniu windowsa.Co ciekawe drugi windows z drugiego dysku padł w tym samym miejscu.Pomyslałem ze to jakis wirus zrobiłem recovery i działa.Jednak po pewnym czasie ponowiła sie sytuacja i stwierdziłem ze to płyta głowna a jako ze i tak miałem wymienic klocki to kupiłem nową płytke pod am3 razem z nowym prockiem i ramami.Zainstalowałem od nowa system i wsjo działa ale...No i własnie przed chwilą podkreciłem sobie minimalnie procka z 3 z na 3.3ghz(athlon 2 250) i co ??komp znow w tym samym momencie pada.Zostaje mi samo okno z znaczkiem windowsa i nic sie nie dzieje.Zatem czy moja zasiłka ma juz dośc ?idzie to jakos sprawdzic?Zasilacz to CORSAIR VX 550W

Bede wdzieczny za wszelakie sugestie

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymontuj zasilacz podlacz pod niego pod jedne molex cdrom i odpal na kablach zwierasz na stałe jakims druckiem zielony i czarny przewod w kostce tej co idze do mobo, w tym momecie wypadało by pomierzyc napiecia tak jak kolega ULLISSES juz pisal jesli bedzie wszystko ok to podłączasz jeszcze wieksze obiciazenie najfajnie by bylo to zrobic z żarówka samochodowa 12V/21W na wyjsci 5V i jak bedzie smigac to zasilacz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprawdzać zasilacz w naturalnym środowisku - bez odpinania od kompa. Podepnij się pod pierwszą wolną wtyczkę molex i gotowe - zmierz napięcia zarówno na linii 5V jak i 12V. Popracuj chwilę na kompie zerkając na miernik co jakiś czas - szczególnie, gdy komp jest obciążony (gra, pakowanie plików itp).

 

PS. Oczywiście podłączenie miernika lepiej przeprowadzić przy wyłączonym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi sobie wyobrazić coś groźnego biorąc pod uwagę miernik i moleksa. Ten zasilacz nie ma prawa mieć dość przy takiej konfiguracji. Co najwyżej się zepsuł. Też jestem za przyjrzeniem się dyskowi.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano. Zapomniałem z rozpędu o tym drobiazgu... B-)

 

Już sam start kompa dość go obciąża - próba wczytania systemu powinna dać odpowiednio duże skoki napięcia w przypadku winy zasilacza. No i jest jeszcze opcja uruchomienia Linuxa z livecd.

 

A tak poza tym to reset ustawień bios może załatwić sprawę. Do tego nie zaszkodzi sprawdzić pamięci przy pomocy GoldMemory - może im się taktowanie magistrali nie spodobało lub coś nie wyrabia bez podniesienia napięcia.

 

A dysk też pasuje sprawdzić -> SMART + ewentualne skanowanie powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk raczej odpada bo miałem dwa rozne systemy na dwóch roznych dyskac.Ramy tez wymieniłem przy okazji wymianie mobo.Z starych elementów został wlsanie zasilacz,grafa(ją juz sprawdzałem ) i karta muzyczna.Jak załatwie sobie miernik to dam znac co z tego wyszło.Niestety gwarancji na niego juz nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...