Skocz do zawartości
Krajesu

Gaming Pc !

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie kwestionuje tego ze ten hd5850 jest gorszy, tylko zamówilem zestaw ktorego juz zmienic nie moge, zostalo mi 750 zl na karte, i chcialem sie dowiedziec ktora jest lepsza, troche dla odmiany gtx 260 ma lepsze osiagi / badz rowne od hd4890 ktory jest drozszy :)

 

Tylko ciekawi mnie ten producent twintech, czy jest to marka godna polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 260 jest troche choć niewiele słabszy od hd4890. Porównywanie tego GTX z hd5850 to tak jakbyś porównywał GTS250 z hd4890. To nie ma żadnego sensu, te karty dzieli przepaść, do hd5850 możesz porównywać GTX285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przeciez ten HD4890 nie jestem pewny ale chyba nie ma zlacz HDMI, zalezy mi na ogladaniu filmow w fullhd 1080 w najlepszej rozdzielczosci, dvi nie umozliwi mi tego. spojrzcie troche obiektywnie, gdyby faktycznie bylo tak ze 4890 bije na glowe porywnywalne i w dodatku drozsze grafiki nvidi to przeciez ta firma by zbankurtowala.

 

BTW jaki producentów serii gtx200 unikac a jakich kupowac ? i dlaczego ?

 

Oj, maja hdmi :)

Edytowane przez Krajesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spojrzcie troche obiektywnie, gdyby faktycznie bylo tak ze 4890 bije na glowe porywnywalne i w dodatku drozsze grafiki nvidi to przeciez ta firma by zbankurtowala.

1. GTX były szybciej niż HD4890.

2. Są fanboye, czyli ludzie którzy dają się ruchać na kasę i przepłacają za słabszy produkt, aby tylko mieć produkt ulubionej firmy.

3. HD4890 jest porównywalny do GTX 275.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zapartym tchem czytam ten wątek i nie mogę się nadziwić, że w dzisiejszych czasach są ludzie, który uważają, że "ATI jest feeee, nVidia ma lepsze to tamto siamto".

 

Krajesu - wchodzisz na jedno z lepszych forum poświęcone tematyce komputerowej, nie na gry.onet.pl. Komputery są dla nas jak pelargonie dla pań z balkonami obładowanymi podłużnymi doniczkami, wiemy co jest trendy, jazzy I CO SIĘ OPŁACA.

 

Powinieneś kolegom serdecznie dziękować za to, że usilnie starają się wyprowadzić Cię z błędu jakim będzie przepłacenie za nVidie - jeśli wszedłeś na forum to albo stosuj się do rad dużo bardziej doświadczonych komputerowiczów albo wcale nie pytaj.

 

Teoria, że nVidia już dawno by zbankrutowała przy takiej wydajności kart ATI po prostu rozbawiła mnie do łez.

 

 

wybralem nvidie tak jak kolega napisal, mniejszy problem ze sterownikami, i ogolnie mysle ze w przecwieństwie do wydajnosci gdzie ATI>Nvidie mysle ze stabilnosc oraz bezproblemowość Nvidii>ATI ( na czym mi bardziej zalezalo)

Gaming PC ponoć składasz ... Mnie jako gracza interesuje ilość FPS, nie kolor naklejki na obudowie. Reszta to jakieś chore pozostałości okresu komputerowej dziczy, hardwareowo-softłerowych legend i pseudo fachowej wiedzy przekazywanej przez "gimnazjalnych znawców" z klasy do klasy.

Edytowane przez Visage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, Vsiage ty chyba jako pierwszy sklaniasz mnie do kupna radeona =] chociaz nie powiem, ze mam ogromne obawy co do nich... Najbardziej irytuja mnie komenatrze typu:

 

"Witam i musze powiedzieć że bardzo się zawiodłem na wydajności GTA IV ledwo na średnich daję radę... Spodziewałem się lepszej wydajności a przesiadłem się z 4850... jakieś przeskoki w grach z obrazem jedyny plus to chłodzenie ale nic po za tym..."

 

Lub

 

"Lipa z tym Radkiem bardzo się zawiodłem z wydajnością... jest tylko troszeczke lepszy od 4850 bo właśnie z niego się przesiadłem a sterowniki to porażka niekompatybilność z grami skaczący ekran i dużo by tu wymieniać."

 

Skad oni maja problemy z tym radeonem ? (4890)

 

Wiem, ze zabrzmi to banalnie ale czy mam pewnosc ze dostane stabilny i bezawaryjny produkt ?

 

http://allegro.pl/item893719553_his_hd_489..._hdmi_wawa.html

 

Czy ten model bedzie odpowiedni pod zestaw:

HIS HD 4890 1GB GDDR5 iCooler x4 Native-HDMI

AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300)

Cooler Master ELITE 330K czarna

Kingston DDR3 2048MB 1333MHz CL9 BOX

OCZ Modxstream Pro 600W Modular

LG GH22NS40RBBB czarny OEM

Arctic Silver 5 - Pasta termoprzewodząca

 

Wydaje mi sie najbardziej uniwersalny, bo przez jakis czas bede uzywal starego monitora gdzie jest podlaczenie pod D-Sub, a z tego co widze to jest, acha i co oznacza ta opcja HDMI "Native" ?

 

Rozwiejcie prosze moje rozmyslania. To jest strasznie duzo pieniedzy a mam szacunek do nich wiec chce kupic dobry produkt.

 

Jeszcze taka znalazlem

http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._X_LiteBOX.html

Edytowane przez Krajesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad oni maja problemy z tym radeonem ? (4890)

 

Wiem, ze zabrzmi to banalnie ale czy mam pewnosc ze dostane stabilny i bezawaryjny produkt ?

 

 

Rozwiejcie prosze moje rozmyslania. To jest strasznie duzo pieniedzy a mam szacunek do nich wiec chce kupic dobry produkt.

Większość "tego typu problemów" to nie wina kiepskiej jakości karty graficznej ale samego użytkownika, który:

 

1. ma syf w obudowie

2. ma syf w systemie

3. ma syf w konfiguracji sprzętowej

 

i w ogóle ma pomieszane w głowie

 

wydaje Ci się, że wśród milionów użytkowników kart graficznych bardziej liczą się testy profesjonalnych redakcji, użytkowników czy "jakieś tam opinie" rodem z wspomnianego wcześniej gry.onet.pl

 

Prawidłowo dobrana i skonfigurowana platforma zapewni Ci maksimum frajdy i stabilności, o ile będzie dobrze prowadzona. Tyczy się to zarówno nVidii jak i Ati. Rozbijamy się więc tylko i wyłącznie o stosunek wydajność/cena, w którym wygrywają czerwoni. Nie ma czegoś takiego jak "masowy problem ze stabilnością" - każdy taki przypadek to sprawa indywidualnej konfiguracji i podejścia jegomościa, który albo oczekiwał miliarda fps z żałośnie zoptymalizowanego GTA4, albo ma system, tak niezoptymalizowany, że woła o pomstę do nieba.

 

Pomyśl - nikt nie polacałby Ci czegoś, co w ogólnej wiadomości uznane byłoby za wielce awaryjne i problemowe - sprzęt sam w sobie odpowiada za to W MINIMALNYM STOPNIU. zrozum to w końcu i porzuć średniowieczne przekonanie, że jak od czerwonych to feeeeeeeeeeeeeeeeeee.

 

koniec kropka finito

Edytowane przez Visage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...