Skocz do zawartości
Gość Ludovic

Pomysł Na Pieniądze.

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze ja przyszedłem dorzucić swoje 2 grosze nt. pilota wycieczek.

Moja matka ma ten papier i sporo znajomych mojej dziewczyny ze studiów.

Biura podróży (szczególnie te większe) niechętnie zatrudniają młodych. Z kolei małe biura często mają już swojego zaufanego opiekuna, a młodego pilota biorą w celu dopełnienia formalności - aby mieć kogoś z odpowiednią licencją. Przy czym trzeba pamiętać, że to on w rzeczywistości bierze na swoją klate całą odpowiedzialność.

 

Dla młodych z małym doświadczeniem zarobki są niskie. Czasem tak niskie, że pokrywa się koszt pobytu na zagranicznym turnusie i zdoła przywieźć kilka groszy. A są i tacy co jeszcze do interesu dokładają :lol: Rzeczywiście, możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc jest niewątpliwym plusem. Jednak w życiu nie zdecydowałbym się wziąć pod opiekę dużą grupę ludzi (najczęściej dzieci/młodzież) nie mając za to odpowiedniego wynagrodzenia. Dla mnie to proszenie się o kłopoty.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz na czymś zarabiać to musisz być w tym dobry, obracać się w temacie itd. Mam 18 lat, nigdy nie pracowałem u kogoś, zawsze wszystko sam organizowałem i jak dotąd się udaje. Kupiłem kiedyś karton myszy Logitech na allegro (poserwisowe) - w zawrotnej cenie 80 zł, a może z 50 ich tam było. Część zepsuta, część w ogóle nie używana (niektórzy nie umieli podłączyć i skonfigurować myszy bezprzewodowej, sprzęt szedł na gwarancje i do złomowania). Po dokupieniu brakujących odbiorników i sprzedaniu całości byłem na tym 700 zł na czysto (ogólnie włożyłem w to 300zł). Było to 2 lata temu dokładnie. Oprócz tego kupowałem też silniki do motoroweru Simson (może niektórzy z Was pamiętają :) ), po dokupieniu części i zrobieniu remontu chodziły na allegro po 900 zł - niecały miesiąc pracy w domu po lekcjach i 400-500 zł wpadało. Zrobiłem w sumie dwa silniki, dwa i trzy lata temu. A teraz... jak ktoś z Was wchodzi do działu Chlodzenie Freonem/DI/LN to pewnie się orientuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybciej to zarobisz jak po galeriach się przejdziesz i sponsor(-kę) poszukasz...

A to nie byłoby głupie.  :lol: Gdzie takie znaleźć ?  :lol:

 

BTW, na poważnie, kobietom łatwo znaleźć sponsora, ze sponsorkami dla facetów chyba już tak kolorowo nie jest ? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem (jeszcze? :lol: ) ale słyszałem że wystarczy dobrze się zakręcić a później pójdzie jak domino. Choć taka praca na pewno również wymaga poświęcenia (same weekendy raczej nie wystarczą - za duża konkurencja) więc nie wiem czy nie będzie to kolidować z 2gim kierunkiem studiów :lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz na czymś zarabiać to musisz być w tym dobry, obracać się w temacie itd. Mam 18 lat, nigdy nie pracowałem u kogoś, zawsze wszystko sam organizowałem i jak dotąd się udaje. Kupiłem kiedyś karton myszy Logitech na allegro (poserwisowe) - w zawrotnej cenie 80 zł, a może z 50 ich tam było. Część zepsuta, część w ogóle nie używana (niektórzy nie umieli podłączyć i skonfigurować myszy bezprzewodowej, sprzęt szedł na gwarancje i do złomowania). Po dokupieniu brakujących odbiorników i sprzedaniu całości byłem na tym 700 zł na czysto (ogólnie włożyłem w to 300zł). Było to 2 lata temu dokładnie. Oprócz tego kupowałem też silniki do motoroweru Simson (może niektórzy z Was pamiętają :) ), po dokupieniu części i zrobieniu remontu chodziły na allegro po 900 zł - niecały miesiąc pracy w domu po lekcjach i 400-500 zł wpadało. Zrobiłem w sumie dwa silniki, dwa i trzy lata temu. A teraz... jak ktoś z Was wchodzi do działu Chlodzenie Freonem/DI/LN to pewnie się orientuje :)

Pogratulowac podejscia, i życzyć rozwijania pasji do tego stopnia abys mogl kiedys za to sam sie utrzymac i wyzywic rodzine...bo taka dlubanina dobra jest jak sie siedzi z rodzicami i ma sie duzo czasu, gorzej jak trzeba pieniadze na chleb czy rachunki przyniesc;)

A wracajac do autora tematu za 2k wejdz na kokos.pl pozyc ludziom i módl sie o zwrot:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs na wozki widlowe moim zdaniem nie oplacalny (mam to wiem).

Nie wiem na czym sie znasz i co umiesz robic, ale cos z allegro bys moze wymyslil (szukac uszkodzonych tel w niskich cenach, podrobic i sprzedac, kupic cos hurtowo, a sprzedawac na sztuki itp.)

Znasz sie na autach? Z 2 tys zaczynalbys od trupow, ale da sie (tym bardziej ze przy granicy mieszkasz).

Ja zaczynalem handel autami od kredytu na 2,5tys zł w kwietniu (kredyt na rok), obecnie mam auto warte ok 4000 + 2000 gotowki, a z kredytu zostalo do splaty juz tylko 1000zł (ktos powie 'i to ma byc zarobek przez pol roku?' ale trzeba zwrocic uwage, ze pracy to ja mialem na kilka dni w miesiacu, a oprocz tego mialem przerwe w handlu 2 miesiace). Poczatek byl najtrudniejszy wiadomo, trzeba bylo kupic 1 trupa w dobrej cenie, podrobic i sprzedac drozej. Im dalej tym latwiej.

 

Jak nie czujesz sie na silach brac za handel autami, ani handel na allegro to zostaje ten wyzej wymieniony kokos.pl, tam masz zysk roczny conajmniej 40% (bo tyle wychodzi rrso), ale za to masz spore ryzyko, ze ktos zacznie nie splacac. Musialbys wyszukiwac jedynie wyplacalnych ludzi, bez innych zadluzen, z kilkoma gwiazdkami i dobra historia.

 

Powodzenia cokolwiek wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłącze się do tematu. Mam do zainwestowania 7tys zł. Myślałam by dać je na lokatę lub fundusz inwestycyjny. Chciałam "zamrozić" pieniądze na okres pół roku. Co w tym wypadku się bardziej opłaca? Póki co nie chce grać na giełdzie, gdyż nie mam w ogóle doświadczenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...