Skocz do zawartości
Dieg0

Czarny Ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od samego początku. W wakacje złożyłem nowego kompa. Tydzień po tym kupiłem nowy monitor no i zaraz po podłączeniu go zaczęły się problemy. Najpierw po włączeniu kompa był czarny ekran pomyślałem ze monitor pewnie nie działa podłączyłem stary to wszystko było w porządku wiedz sprawdziłem nowy monitor na innym komputerze. Oczywiście się zdziwiłem bo działał, no wiedz ponownie podłączyłem monitor do swojego kompa. Działało przez jakąś godzinę :blink: po tym czasie ekran stał się czarny, zresetowałem kompa nic to nie dało. Pomyślałem że karta graficzna walnęła wiedz podłączyłem gniazdo karty zintegrowanej i do dziś męczę się na zintegrowanym szajsie(karta graficzna była oddana na gwarancje jednak nadal nie działa, płyta główna została oddana na gwarancje także nie działa, został wymieniony zasilacz na mocniejszy także nie działa) Jeśli mi ktoś pomorze będę bardzo wdzięczny bo męczę się z tym kompem już z 4 miechy :angry: . Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to jak najszybciej więc tak wyszło.

 

2gb ram w jednej kości "GOOD RAM"

plyta główna Asus M3N-H/HDMI

Karta graficzna (którą chce podłączyć) Palit Geforce 9500gt super

Dysk Samsunga 500GB

Procek AMD Athlon 64 x2 7750

Zasilacz Carbon 500W(karta na samym początku ćisneła na jakimś zasilaczu 350W O.o) z tej aukcji kupiony http://allegro.pl/item799683957_zasilacz_c...owy_z_gwar.html

Edytowane przez Dieg0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ten zasilacz to nie zasilacz. Pożycz od kogoś porządny zasilacz. Porządny zasilacz 500W nie kosztuje 70 PLN, leczy 2-3 razy tyle.

2. Jeśli na zwykłym monitorze wszystko jest OK, to winne jest złącze DVI/HDMI w karcie.

3. Gdy Ci się kolejny raz zrobi czarny ekran, podłącz zwykły monitor, aby sprawdzić czy komp wisi, czy działa.

4. Można też podłączyć 2 monitory na raz i patrzeć, co się stanie na zwykłym, gdy LCD się wyłączy.

5. Oczywiście zakładam, że wszystkie kable od zasilacza są prawidłowo podłączone.

6. Podłącz inną kartę graficzną u siebie i próbuj na niej. Obstawiam, że problem zniknie.

7. Zresetuj ustawienia bios przy pomocy zworki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pytanie to czemu wczesniej wszystko działało na 350W?

2. Niestety na zwykłym dzieje się to samo.

3. Komp się normalnie uruchamia bo słyszę ze dysk pracuje tylko po prostu jest ciągle czarny ekran.

4. Później to sprawdzę.

5. No raczej :D

6. Karta graficzna była sprawdzana w sklepie komputerowym i działa.

7. Chyba z trylion razy to robiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc są 2 opcje:

1. Zasilacz nie wyrabia - podłącz jakiś inny.

2. Karta jest walnięta.

 

Dla pewności można:

1. Przetestować kartę w innym kompie.

2. Przetestować monitor na innym kompie.

3. Przetestować jedno i drugie razem na innym kompie.

 

Gdy 3 powyższe przejdą pomyślnie, to zostaje zasilacz lub płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Przecie pisałem że karta i plyta były oddane na gwarancje wiec raczej walnięte nie są :blink:

Po 2. Pisałem karta była sprawdzana.

Po 3. Monitor działa bez problemu na innym kompie.

Po 4. Czemu zasilacz ma nie wyrabiać skoro gorszy zasilacz wyrabiał?

Edytowane przez Dieg0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj fakty:

Na zintegrowanej działa ok - zakładając, że używasz złącza HDMI, to podejrzenie: złącze DVI/HDMI w karcie oraz zasilacz.

Na innym kompie monitor działa ok - kolejny raz wykluczamy winę monitora i jego złącza/kabla.

Zostaje więc złącze DVI/HDMI na karcie (jak wolisz: sama karta) lub zasilacz.

 

Czemu na starym zasilaczu działało? Nie wiem, bo nie podałeś jego nazwy i modelu. Jeśli to był Chieftec 350W, to nic dziwnego, że działało. Druga sprawa, że mogłeś trafić na wadę fabryczną lub regenerowany egzemplarz - sam przyznaj, że 80 PLN za 500W to podejrzana cena. A o marce pierwszy raz słyszę, więc Mercedes wśród zasilaczy to nie jest.

 

Do głowy przyszło mi jeszcze jedno - problem z kartą zintegrowaną. Spróbuj wyłączyć w bios kartę zintegrowaną lub zmienić kolejność ich włączania - zależy od biosu. Być może integra źle reaguje na kartę w PCIE.

 

Spróbuj też podłączyć inną kartę graficzną, bo może źle reaguje tylko na ten konkretny model/egzemplarz.

No i podłącz w końcu jakiś porządny zasilacz.

 

PS.

Można też popatrzeć na stronę producenta płyty i poczytać FAQ, opis przy nowszych biosach oraz poczytać temat o płycie.

Wgranie nowszego biosu do płyty też nie powinno zaszkodzić. Wcześniej jednak koniecznie inna karta/inny zasilacz/ustawienia bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też coś tu śmierdzi uszkodzonym złączem DVI na karcie. To że odesłałeś ją na gwarancje to nie znaczy że rozwiązali tam problem. Mianowicie chodzi mi oto że, nie zdiagnozowali tej usterki, bądź akurat w momencie testowania wszystko im działało bo przecież zapewne karta oprócz tego jest sprawna. Także proponuje odesłać karte jeszcze raz z DOKŁADNYM opisem problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ustalmy kilka rzeczy.

1. Zakładam, że na płycie korzystasz z tego HDMI w nazwie.

2. Ile wyjść ma karta i jakie?

3. Ile wejść i jakie ma monitor?

4. Przez co podłączasz do integry, przez co do karty, a przez co podczas testowania na innym kompie?

 

Bo jak nie karta, to może przejściówka/kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...