Skocz do zawartości
Malefisto

Zmiana Platformy Z Lga775 Na Am3 Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad przejsciem na platformę am3 i pamieci ddr3 czy warto dokonać takiej zmiany moja obecna konfiguracja

 

proc: e7200

mobo p5w dh deluxe

ram : 4x1 gb hyperx 800mhz

psu: 580 W hiper

gpu: 8800 GT evga 512mb

monitor 22 cale full hd

 

dyski obudowa monitor itd posiadam wiec musiał bym zmienić płytę procka i ram

 

co do procka to raczej jakiś dwurdzeniowy np. x2 250 amd, nie wykorzystam 4 rdzeni a zawsze później można wymienić

sprzętu raczej nie podkręcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podkręcasz to będziesz miał na tym procu bardzo niewielki, albo żaden zysk wydajności. Czy się opłaca to sobie sam dopowiedz.

 

Skoro nie podkręcasz to po co Ci taka płyta główna? Marnujesz jej potencjał.

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp z marketu? IMO się nie opłaca wystarczy Q6600 dokupić albo Q9400 lepszą grafę i już.

Z żadnego marketu nigdy w życiu nie kupiłem i nie kupie kompa w markecie. Zresztą pokaż mi market w którym składali kompy na p5w

Miałem wiele płyt zostąłem rpzy tej ze wzgledu na dobre wyposażenie które mi się osobiście przydaje.

 

Zmiana na q6600 odpada to była by w tym momencie głupota wolał bym zmienic na e8400 ale nie o to pytam poprostu interesuje mnie alternatywna platforma bo już na lga 775 przeszedłem większość konfiguracji sprzętowych także z procesorami 4 rdzeniowymi.

 

Myślałem też o amd x3

Edytowane przez Malefisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też zmiana na ddr3 mnie trochę kusi gdyż włąśnie stoje przed dylematem zakupu pamięci do obecnej platformy i zastanawiam się czy nie kupić odrazu dd3 i dalej jak w temacie.

 

Chyba ze zakupić ddrII i pobawić się w oc, chłodzenie jakie mam to asus silent square to pewnie przy zakupie dobrych pamięci procek by poszedł ładnie kiedyś podkręcałem go dla testu poszedł na 3,6 i skonczyły się pamięci,

 

Mam jeszcze alternatywne mobo dfi blood iron p35 ale zostane raczej przy tym asusie bo mi się podoba.

Edytowane przez Malefisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad przejsciem na platformę am3 i pamieci ddr3 czy warto dokonać takiej zmiany moja obecna konfiguracja

 

proc: e7200

mobo p5w dh deluxe

ram : 4x1 gb hyperx 800mhz

psu: 580 W hiper

gpu: 8800 GT evga 512mb

monitor 22 cale full hd

 

dyski obudowa monitor itd posiadam wiec musiał bym zmienić płytę procka i ram

 

co do procka to raczej jakiś dwurdzeniowy np. x2 250 amd, nie wykorzystam 4 rdzeni a zawsze później można wymienić

sprzętu raczej nie podkręcam.

Zamiana bezsensowna - bedziesz mial ddr3 i slabszy procesor, czyli zapłacisz za niższą wydajność. Masz jakis konkretny powod do zmiany, czy chcesz gdzies upchnac kilka setek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiana bezsensowna - bedziesz mial ddr3 i slabszy procesor, czyli zapłacisz za niższą wydajność. Masz jakis konkretny powod do zmiany, czy chcesz gdzies upchnac kilka setek?

No nie powiedziałbym, że słabszy, może w niektórych zastosowaniach. X3 byłby lepszy nawet. Ale też uważam że zmiana nie ma sensu, lepiej podkręcić obecny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiana bezsensowna - bedziesz mial ddr3 i slabszy procesor, czyli zapłacisz za niższą wydajność. Masz jakis konkretny powod do zmiany, czy chcesz gdzies upchnac kilka setek?

Chce odświeżyć kompa wszystkie moje częsci już są po gwarancji i dlatego pomyslałem o nowych a chce takze kupić na dniach pamięci wiec jak bym zmienaił platforme to brał bym ddr3 , ale skoro nie ma sensu to zakupie poprostu jakieś dobre ddrII goodramy pro 1000mhz chyba ze poelcicie cos lepszego , i podkręce obecny sprzęt

Edytowane przez Malefisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...