Skocz do zawartości
Confi

Problem Z Odpaleniem Systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

 

Zmienilem komputer a dokladnie plyte, ram oraz procka na to co mam w sygnaturce. Na gieldzie koles mi wymienial sprzet i chyba cos zle podlaczyl albo mam problem w ustawieniach w biosie. Gdy wlaczylem 1wszy raz kompa odrazu pojawily sie problemy z Biosem ale po upd biosu wszystko poszlo dalej do momentu:

 

Najpierw pojawia sie to:

 

http://www.satfilm.net.pl/~amber/1.jpg

 

nastepnie to:

 

http://www.satfilm.net.pl/~amber/2.jpg

 

 

Za 10tym resetem kompa i wejsciem do biosu - w sumie tylko wylaczam dyski i wlaczam ponownie - w koncu wchodzi system i pojawia sie:

 

http://www.satfilm.net.pl/~amber/3.jpg

 

 

Robie reset i wtedy smiga wszystko bez zarzutu, jesli wylacze komputer i wlacze go po jakis np 24h wtedy problem pojawia sie na nowo...

 

co jest wtf grane?? czy ktos mi powie?????

 

 

mało tego.....

 

 

jak juz jestem w windzie, grzebie po dysku i uruchomie cokolwiek z dysku nr2 to wczytuje i chwilowa ma zawieszke tak jakby brakowalo jakis sterow ?? cos z zasilaniem?? zanim zmienilem w/w czesci nie mialem kompletnie zadnych problemow z dyskami

 

kopiowanie z jednego dysku na drugi tez zajmuje wiecznosc

 

 

totalna zalamka :/ prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy screen mówi wszystko. Płyta ma stary bios i z tego powodu nie do końca radzi sobie z procesorem. Nawet sama sugeruje aktualizację biosu.

 

Gorzej jak podczas aktualizacji bios coś się sypnie z powodu problemów z procesorem. Dobrze więc by było wyłączyć wcześniej wszystkie zaawansowane opcje związane z prockiem.

 

Wcześniej odłącz pena czy co tam masz podłączone pod USB, bo też może powodować problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałeś wersję 0915?

Odłączyłeś USB?

Dalej pojawia się informacja o aktualizacji biosu?

 

Na liście zgodności procesorów nie ma i5 750 - jest tylko 760.

 

Zresetuj ustawienia BIOS przy pomocy zworki.

Windows (zakładam, że to XP) ma zintegrowany Service Pack 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po update wciąż jest screen o problemie z procesorem? To może płyta jest uszkodzona.

 

Odłącz na próbe dyski. Czy wtedy bios przechodzi normalnie? Jesli to coś zmienia spróbuj pojedynczo odłączyć dyski.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak znalazlem problem...

 

 

wyjalem procka i zalozylem go na nowo, byl chyba zle wlozony i 2 rdzenie z 4 cos nie tak śmigały bo mi prime95 pokazywal i wywalal test na samym poczatku.. ale jeszcze sprawe czy to napewno to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...