Skocz do zawartości
LukIT

Prośbę O Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o pomoc przy rozwiązaniu poniższego zadania.

 

Zdefiniuj klasę punkt Klasa powinna zawierać:

- Pola prywatne x,y typu całkowitego (współrzędne punktu)

- Konstruktor bezparametrowy inicjujący wartość początkowe pól(wybrać dowolne)

- Metodę publiczną dajX - zwracającą wsp. X

- Metodę publiczną dajY - zwracającą wsp. Y

Zdefiniuj funkcje porównaj - porównującą współrzędne dwóch punktów (czy punkty sie nakładają)

 

Jeśli ktoś był by tak uprzejmy to bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na forum są takie rygorystyczne zasady? Ja chętnie rozwiązał bym za kogoś jakiś problem jeżeli oczywiście był by z dziedziny którą potrafię... Jestem jeszcze na uczelni a tu nie mam kompilatora, jak będę w domu to coś wyklepie i umieszczę ale może ktoś w miedzy czasie coś by wymyślił. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci kompilator do tego? Kod programu można pisać na serwetce w restauracji.

 

Poczytaj jakiś kurs C# i spróbuj naskrobać przynajmniej ogólny zarys. Nikt nie każe Ci się bawić w #include itd. Sama budowa klasy to chyba prosta sprawa. 3 sekundy w Google i mam przykładową klasę dla C++:

class DereferencedEqual { public:   DereferencedEqual(const T* p) : p_(p) { }   bool operator() (const T* p2) const { return *p_ == *p2; } private:   const T* p_; };

W dobie Netu naprawdę każdy może szybko i łatwo nauczyć się praktycznie wszystkiego. Wystarczy odrobinę chęci.

Jeśli chcesz mieć dobre oceny, to zdecydowanie lepiej dość do rozwiązania samemu, niż czekać na gotowca. A nóż spodoba Ci się programowanie i za parę lat skrobniesz własną aplikację, na której zarobisz miliony... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz leniu wstretny

class Punkt	 {		 private int x=0;		 private int y=0;		 public static Punkt p = new Punkt();		 public int dajX()		 {				 Console.WriteLine("Podaj X");				 if (Int32.TryParse(Console.ReadLine(), out x))				 {					 return x;				 }				 else				 {					 Console.WriteLine("nie podales liczby?");					 dajX();				 }				 return x;		 }		 public int dajY()		 {			 Console.WriteLine("Podaj Y");			 if (Int32.TryParse(Console.ReadLine(), out y))			 {				 return y;			 }			 else			 {				 Console.WriteLine("nie podales liczby?");				 dajY();			 }			 return y;		 } 		 static void Main(string[] args)		 {			 			 porownaj(p.dajX(), p.dajY());			 Console.ReadKey();			 		 }		 static void porownaj(int _x, int _y)		 {			 if (_x == _y)			 {				 Console.WriteLine("porowano - nakladaja sie");			 }			 else			 {				 Console.WriteLine("nie nakladaja sie");			 }			 porownaj(p.dajX(), p.dajY());		 }	 }

pamietaj ze to consolowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...