Skocz do zawartości
themeler

Krzaki W Niektórych Grach / Radeon Hd 3430 @ Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w niektórych grach gra wykrzacza się (screen ze Spore w załączniku, podobny problem miałem w Call of Juarez 2, jedynka działała bez problemu).

 

Zmiana rozdzielczości ani jakichkolwiek opcji grafiki, zmiana wszelkich opcji 3D w Ati Control Center nic nie zmieniają, odpalanie z parametrem -dx9 także. Zmieniłem sterowniki na najnowsze ze strony producenta (dedykowane do tego lapka, z końca października br.), bez zmian.

 

Sprzęt to HP 6830s, z Radeonem HD3430 na pokładzie, nic nie jest podkręcane, sama gra działa płynnie, nie zawiesza się, natomiast te krzaki...

System Windows Vista Home Basic.

 

Da się coś z tym zrobić?

 

Pozdrawiam

post-108251-1258994052_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przydaloby sie troszke przedmuchac laptop (otwory wentylacyjne) odkurzyc wylot z którego dmucha cieple powietrze, i dla próby uniesc tył laptopa o 3cm na podstawkach typu książka, to powinno sporo obnizyc temp bebechów

sprawdz rowniez tempy karty graficznej atitoolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop jest dość czysty, a te artefakty są niezależnie od tego czy jest nagrzany czy zimny - ledwo włączony.

Poza tym w innych grach, np. Painkiller, GR: Advanced Warfighter 2, które bardziej dają w tyłek karcie (co widać jak się czasem przymula, Spore chodzi bez zająknięcia na niskich detalach) nie ma takich krzaczorów.

 

Może obniżenie taktowania coś da? W panelu CCC nie ma takiej opcji, w Ati Tray Tools niby jest, ale mogę tylko zwiększyć częstotliwości na zegarach, w drugą stronę nie da rady :/ Jakim programem mogę to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...