Skocz do zawartości
Adamo12x

Windows Server 2003 I Konfiguracja Active Directory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ma pytanko w sprawie windy serw 2003, a w szczególności Active directory, tak wieć, skonfigurowałem active directory na serwerze, nazwa domeny to contoso.com, adres ip serwa wpisałęm 192.168.0.1, dałem maske podsieci, zrezygnowałem z dns-ów :lol: na kliencie (xp) ustawiłem ip 192.168.0.2, maske podsieci wiadomo-255.255.255.0 w momencie jak na kliencie próbuję dodac go do domeny contoso.com , po chwili wyskakuje komunikat: nie można skontaktowac się z kontrolerem domeny, itp, w czym tkwi błąd??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma pytanko w sprawie windy serw 2003, a w szczególności Active directory, tak wieć, skonfigurowałem active directory na serwerze, nazwa domeny to contoso.com, adres ip serwa wpisałęm 192.168.0.1, dałem maske podsieci, zrezygnowałem z dns-ów :lol: na kliencie (xp) ustawiłem ip 192.168.0.2, maske podsieci wiadomo-255.255.255.0 w momencie jak na kliencie próbuję dodac go do domeny contoso.com , po chwili wyskakuje komunikat: nie można skontaktowac się z kontrolerem domeny, itp, w czym tkwi błąd??? :blink:

Moze w tym? Dodajac kompa do domeny contoso.com wysylane jest zapytanie do DNS o tresci "wtf is contoso.com?" i oczekiwana odpowiedz to adres IP, jesli nie masz DNS skonfigurowanego to nikt nie odpowie na wyslane zapytanie. Moge sie mylic, ale chyba tak to dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Błędem jest używanie domeny contoso.com, powinno być np. contoso.local itp.

2. Na kontrolerze domeny musi być skonfigurowany lokalny DNS.

3. Na klientach musi być podany adres DNSa (czyli w tym wypadku kontrolera domeny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanko, w momencie jak już łączy się z domeną, wyskakuje okienko zeby wpisac nazwę kompa i hasło, hasłem będzie hasło do servera a nazwą kompa po prostu nazwa klienta?? dobra mam już, zapomniałem ze trzeba dodać najpierw do serva jakiegos klienta <_<

Edytowane przez Adamo12x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...