Skocz do zawartości
Prolog

[i8000] Omnia 2 - Problemy I Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na tym ze to moj pierwszy dotyk i pierwszy WM xD Z dotykiem nie ma problemu, z windowsem za to spore. Ale nie bede pisal nic czego nie wiem itd Zadam tylko pytania i prosze o odpowiedz ;] Mysle ze w wielu jest identycznie. Omnia z Orange wiec wm 6.5

1. Jakies nakladki ktore polecacie ? Ogolnie nie jest zle, ale w opcjach jade na rysiku jednak.

2. Aplikacja to pamieci, procesora itp

3. Mam 5 trybow wprowadzania tekstu. 3 pomine bo to rozpoznawanie tekstu, ja pisze jak kura pazurem a on nie rozpoznaje nic, wiec jestesmy siebie warci ;] Klawiatura windowsa sie nie obraca ;/ Samsunga tak, ale no wlasnie... Spacja jest miedzy "C" a "V" i troche mnie to wkurza. Sa jakies qwerty normalne ?

4. Ogolnie mam cos flashowac etc i wgrywac nowsze ? Nie mam o tym pojecia, ale nie ma problemu by to zrobic, poczytam i ok. Tylko nie mam pojecia co mam wgrywac.

5. Ukrywanie numeru Temat troche nizej mi w ogole nie pomogl ;/ u mnie tego po prostu nie ma.

6. Formatowac baterie ? To litowo-jonowy (LiIon) akumulator, wiec jak ? Szczerze przyznam ze nie pamietam ktorych nie nalezy a osob ktore truja ze zawsze trzeba to juz mam dosc.

7. Odtwarza filmy divx i xvid bez instalacji czego kolwiek tak ? A jak z rmvb kodowanymi w divx ? JAk wm sobie radzi z tym, tj avi, rmvb ?

8. Ok sprawdzilem dwa jakies filmy. Jeden nie poszedl, drugi ok ale bez dzwieku xD I mam pytanie od razu, mam windows media player i jakis inny odtwarzacz ktory podoba mi sie bardziej tak ogolnie. Ale chodzi mi o to ze media player sie nie obraca, tj nie obraca obrazu tak jak tamten... moge filmy ogladac tylko w pionie ?

 

 

ps. prosze o odpowiedz na ktorekolwiek z pytan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

1.Nakładka - SPB MobileShell 3.5.1 ( jest w PL )

2.Dokładniej sprecyzuj co ma robić ta aplikacja.

3.Klawiatór jest multum do WM ... poszukaj na forach HTC lub Omni.

4.To co warto na pewno wgrać to Rescofileexploer2008 7.05 - moim zdaniem najlepszy ( poprzez niego nasz dostęp do otoczenia sieciowego przez WiFI ) do tego ma opcję edycji rejestrów windy.

Z navigacji to to co wolisz AM , iGO8 , IGO Amigo ... zresztą chodzą wszystkie. pod WM 6.5 też.

Polukaj na forach np: eomnia.pl ...

5.nakładka załatwi wszystko ...

6.Nic nie trzeba formatować ( jedyna uwaga nie dopuszczać do pełnego rozładowania , jak system ostrzega doładować ) bateria po jakimś czasie uzyska pełną wydajność.

7.Ściągnij inny odtw. filmów z kodekami np TCMP lub CorePlayer albo same kodeki .

8.Nie będziesz mógł oglądać filmy w poziomie odpalając opcję fullscrin , rombie wszystko nawet zwykła Omnia i nie ma przycinek.

Ogólnie polecam wejść na forum Omni tam się wszystkiego dowiesz , również też o romie i innych bzdetach.

 

do WM6,5 szybko się przekonasz i połapiesz do dotyku też .

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media Player smierdzi ;) Samsungowy Touch Player jest duzo lepszy, mozesz tez Touch Playera zainstalowac.

 

Ja z kolei, zamiast odpowiedzi, zadam pytania o ten tel. z Orange:

1. Czy Orange zaklada na nie simlocka, ew. czy zdejmuja bez problemu?

2. Czy soft jest brandowany przez Orange, czy to normalny soft Samsunga?

 

Czaje sie na ten telefon, ale numer mam w Erze i przenosic nie mam zamiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją Omnię na Omnię 2 tez mam zamiar zmienić ale poczekam jeszcze z 4- 5 miechów jak ceny spadną do 1200 .

Za swoją staruszkę dałem 2 tyg po premierze 1600 w Awansie ale nie żałuję.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie troche martwi info o slabej czytelnosci wyswietlacza na zewnatrz, podobniez jakis mleczny (?) sie robi...

 

IMHO 4-5 miechow czekac nie bedziesz musial, bo juz mozna trafic ponizej 1400 w Kup Teraz. Oczywiscie z Orange...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm miałem ją w łapkach ale w pomieszczeniu jasnym nie w słońcu i powiem Ci że jakość LCD powala , kolory są naprawdę super a biel biała , kąty widzenia też ok ... w porównaniu ze starą Omnią czy HTC HD wypada rewelka .Czerń jest boska mając obok HTC HD to obraz na HD był straszny .....

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9. Ok a jak co kolwiek instalowac ? Jezeli tak jak na zwyklej omnii to ok mam poradnik juz ;]

10. Mozna prosic link do SPB i jakies instruckje ? :rolleyes: Tak jak pisalem jestem ciemna masa w sumie.

11. Jakas polecana klawiatura ? I jak to dziala, dodaje mi ja do tej piatki opcji po prostu ?

12. Kodeki sa na eomnia ? Moze po rejestracji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak na zwykłej omni :) czyli tak jak pod WM.

Na eomnia po 5 postach po rejestracji uzyskasz dostęp do downoladu .

Klawiatórki po instalacji dodadzą się do listy ...

dla WM pliki instalacyjne mają rozsz. .cab ... i odpalasz je na fonie ... poprostu wgraj na pamięć i odpal .

tutaj masz linka do SPB mobile ... zassaj sobie triala 15 dni ....

http://www.spbsoftwarehouse.com/

....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9. Ok a jak co kolwiek instalowac ? Jezeli tak jak na zwyklej omnii to ok mam poradnik juz ;]

10. Mozna prosic link do SPB i jakies instruckje ? :rolleyes: Tak jak pisalem jestem ciemna masa w sumie.

11. Jakas polecana klawiatura ? I jak to dziala, dodaje mi ja do tej piatki opcji po prostu ?

12. Kodeki sa na eomnia ? Moze po rejestracji..

eomnia.net (nowy adres eomnia.pl)

SPB z dodatkami ciekawy jw na forum.

Finger Keyboard jest imo genialna (mi się pisze dobrze nawet w pionie)

Zainstaluj Core Player i będzie ci czytał wszystko, nawet bez konwersji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to od kiedy xda jest poświęcone tylko HTC ? o.O

 

A na iPmart jest też duuuży dział poświęcony PDA z WM (czyt. Omnia II)

 

Na razie do Omni II nie ma customów, bo nie ma narzędzi do gotowania romow. Jak się coś pojawi to się pojawią romy na eomnia.net / iomnia.pl.

 

No i ostatnia sprawa - pod Omnia 2 chodzi WSZYSTKO napisane pod WM. Programy pod HTC z WVGA też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.To co warto na pewno wgrać to Rescofileexploer2008 7.05 - moim zdaniem najlepszy ( poprzez niego nasz dostęp do otoczenia sieciowego przez WiFI ) do tego ma opcję edycji rejestrów windy.

Edytor rejestru i otoczenie ma tez TotalComander a przy tym... no własnie to TotalCommander.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytor rejestru i otoczenie ma tez TotalComander a przy tym... no własnie to TotalCommander.

Ma ... ale mi osobiście resco lepiej pasuje , do tego pod WM6,5 w TC jest problem z zamykaniem a resco pod WM6,5 śmiga super. Polecilem go do Omni II gdzie siedzi właśnie 6,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam swoja Omnie II :)

 

Duzo na razie nie napisze, bo kupier przyjechal wczoraj poznym popoludniem i nie mialem za duzo czasu na zabawe.

 

Po pierwsze: telefon jest po prostu piekny i swietnie lezy mi w dloni. Obudowa jest bardzo dobrze spasowania, przyciski sluchawek maja przyjemna fakture, przypominajaca szczotkowane aluminium. Ekran jest ogromny, w pozytywnym sensie tego slowa, w porownaniu z Omnia i900 roznica jest, przynajmniej dla mnie, powalajaca. Nie jest jednak na tyle duzy, zeby utrudniac obsluge telefonu jedna reka.

Po wlaczeniu, na dzien dobry wita nas straszny color banding na ekranie startowym - dziekujemy ci, Microsoft, za pozostawanie w kwestii kolorow wyswietlacza, w glebokim sredniowieczu <_< Na szczescie dalej jest juz tylko lepiej - wyswietlacz i8000 jest przepiekny. Kolory sa zywe, obraz jest wyrazny, kontrastowy, czern jest naprawde czarna, nie ma problemow z katami widzenia. Wspominalem juz, ze kolory sa zywe i nasycone? Wspomniany przed chwila problem color bandingu nie wystepuje - nie wiem, na ile jest to zasluga sprytnego doboru tapet przez Samsunga, ale fakt pozostaje.

Co do interfejsu - jest fajnie i niefajnie. Zacznijmy od wad, a wlasciwie glownej wady, czyli ekranu glownego (czy tam Today, mniejsza o nazwe). Tu idea nie zmienila sie od czasow Omnii, moze poza tym ze mamy 3 pulpity, dostepne przez przesuniecie lewo/prawo. Nadal caly system opiera sie na widzetach wyciaganych na ekran z chowanego menu po lewej stronie i nadal jest taka sama bieda jak w poprzedniej Omnii (milym dodatkiem jest jedynie panel ze skrotami do aplikacji, standardowo wyciagniety na ekran). Do SPB MobileShell czy interfejsu z HTC nawet nie ma to startu.

Na szczescie w tym miejscu istotne wady sie koncza i po zajrzeniu glebiej jest juz tylko lepiej. Samsung "oskinowal" praktycznie caly Windows, grzebiac po ssytemie nie udalo mi sie ani razu natknac na "gole" menu Windowsa - dopiero w zaawansowanych ustawieniach Bluetootha udalo mi sie natknac na typowe dla WinMo zakladki i listy wyboru, ale i to mialo kolorystyke dopasowana do reszty systemu. Natomiast calosc interfejsu jest dostosowana do obslugi kciukiem (czy innym palcem) i sprawdza sie to naprawde swietnie - ani razu nie odczulem potrzeby skorzystania z rysika. Wyglad tego interfejsu mozna obejrzec na masie dostepnych na youtube filmikow i w recenzjach w sieci, wiec pozwole sobie nie rozpisywac sie nad tym nadmiernie. Zadbano nawet o taka drobnostke, jak powiekszenie ikon od polaczen bezprzewodowych i baterii po "kliknieciu" w nie.

Klawiatura ekranowa Samsunga jest sympatyczna i pisze sie na niej bardzo dobrze, choc pliterki sa IMHO zbyt trudno dostepne, albo ja nie odkrylem jeszcze wszystkich trikow.

Ogolnie rzecz biorac, jakby ekran glowny byl zrobiony porzadnie, to interfejs ten bylby genialny, a tak jest po prostu bardzo dobry.

 

W pudelku jest ladowarka, sluchawki + przedluzka z mikrofonem, plyta z softem, papiery, rysik, kabel USB i gumowe etui, ktore IMHO jest troche przyciasne. Fakt, ze telefon sam sie z niego nie wysunie, nawet jak sie to obroci do gory nogami, ale boje sie, ze w zimnie wyciagniece telefonu moze byc problematyczne.

Folia fabrycznie naklejona na ekran bylaby nawet znosna (szczegolnie, ze nie ma zadnych odstajacych "ogonkow"), gdyby byla przyklejona jak trzeba. U mnie niestety nie przylega dobrze z prawej strony, a do tego na srodku ekranu pod folie zlapal sie jakis paproch.

 

A propos czytelnosci wyswietlacza w dzien, na co w kilku recenzjach zwracano uwage: patrzac na zdjecia w tym porownaniu troche sie uspokoilem, ze moze nie bedzie tak zle (tylko prosilbym nie zaczynac wojny HTC vs Samsung, nie o to mi chodzilo podajac tego linka ;) ).

 

Na koniec pare uwag, ktore rzucily mi sie w oczy:

- gdzie do diabla sa opcje do regulacji akcelerometru? Przewalilem cale menu i nie znalazlem (jest jedynie opcja do kalibracji czujnika polozenia)... Do tego rotacja dziala tylko w wybranych aplikacjach. Odnosze wrazenie, ze jedno i drugie to "ficzer" WinMo6.5, bo jakies takie narzekania mignely mi podczas grzebania w necie, ale jak ktos ma jakies bardziej konkretne info, to bym prosil.

- czasami lekko sie zmula przy wybudzaniu i mija sekunda czy dwie miedzy nacisnieciem przycisku a pokazaniem sie ekranu odblokowania

- wydaje mi sie, ze nawet przy podlaczonych sluchawkach dzwieki "klawiszy" leca z glosnika telefonu, ale musialbym jeszcze sie upewnic

- w radiu przydalaby sie mozliwosc edycji nazwy zapamietanego programu; obecnie jest ona pobierana z RDS (tzn. zapamietywane jest to, co aktualnie RDS pokazuje), przez co przy zapamietywaniu stacji trzeba sie dobrze wstrzelic, zeby nie zapamietalo jakiegos bezsensu

 

To chyba tyle wrazen "na szybko".

 

edit: Zna ktos jakis sposob na bezbolesny transfer kontaktow z SE k770i na Omnie II? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezboleśnie będzie trudno i do kitu.

dlatego że :

W WM mamy , piękny podział kateegorie ....

Najlepiej sobie na spokojnie wszystkie kontakty napisac w Outlooku 2007 , przydzielić do odpowiednich kategorii i dokonac synchronizacji .... wtedy już nigdy nie bedzie problemów .

Po kolejnym HR czy zmianie romu synchronizacja z outlookiem i po sprawie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powedzcie mi czy te telefony z orange to oprocz simlocka maja duzo brandowanego mulastego softu? Bo tak sie sklada ze ja mam karte w orange i sam simlock mi nie przeszkadza natomiast wgranie pierdul z orange nikomu niepotrzebnych juz troszke. I sam nie wiem czy kupic z lockiem czy suzkac bez z dystrybucji Samsunga polska.

Dzieki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą gwarancją nie jest tak tragicznie .... wgrać można sobie rom oryginalny samsunga albo jakiś inny , przed odddaniem na gwarancję zawsze można ponownie wgrać ten śmietnik od Orange .

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Ale pewnie w najbliższym czasie ktoś wykombinuje jak ściągnąć simlock'a kodem, podobnie było z Omnią I ;)

 

@konio68

Niby racja, ale jak telefon padnie totalnie, to już nie będziesz miał możliwości zmiany romu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak goscie od softu Samsunga to jacys skonczeni debile :mur:

 

W romie WM6.1 byl fajny ekran odbierania polaczen, w ktorym jedym przyciskiem mozna bylo odrzucic polaczenie i wyslac dzwoniacemu SMSa o wybranej tresci. W romie z WM6.5 tego nie ma (jest standardowe powiadomienie WIndowsa, ktore ssie totalnie), za to jest ladny ekran odbierania polaczen przy zablokowanym telefonie, ale co z tego, skoro tam tez nie ma tej funkcji.

W jednym romie po zablokowaniu telefonu sa na ekranie dostepone przyciski od Touch Playera, w innym nie ma...

No i dlaczego do ciezkiej cholery w WM6.5 autorotacja dziala tylko w wybranych aplikacjach? :mur:

 

Dla ciekawskich, moja wersja romu:

PDA: I8000NXXIJ3

CSC: I8000XEOIJ4

TEL: I8000XXIJ1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak goscie od softu Samsunga to jacys skonczeni debile :mur:

 

W romie WM6.1 byl fajny ekran odbierania polaczen, w ktorym jedym przyciskiem mozna bylo odrzucic polaczenie i wyslac dzwoniacemu SMSa o wybranej tresci. W romie z WM6.5 tego nie ma (jest standardowe powiadomienie WIndowsa, ktore ssie totalnie), za to jest ladny ekran odbierania polaczen przy zablokowanym telefonie, ale co z tego, skoro tam tez nie ma tej funkcji.

W jednym romie po zablokowaniu telefonu sa na ekranie dostepone przyciski od Touch Playera, w innym nie ma...

No i dlaczego do ciezkiej cholery w WM6.5 autorotacja dziala tylko w wybranych aplikacjach? :mur:

 

Dla ciekawskich, moja wersja romu:

PDA: I8000NXXIJ3

CSC: I8000XEOIJ4

TEL: I8000XXIJ1

Co do blokowania to polecam S2U2 :) Fakt, że nie ma tej opcji, ale ładnie to to wygląda (zdjęcie dzwoniącej osoby na pełnym ekranie) i działa płynniej od standardowego blokowania WM 6.5. No i można je dostosować pod siebie - skiny itd.

 

Nikt jeszcze nie próbowałem ROM-u HD2?

http://www.modaco.com/content/i8000-omnia-...-feel-in-i8000/

Średnio opłacalny interes, podobno działa to nie za ciekawie - za wolny CPU i brak obsługi odpowiednich bibliotek, które posiada hardware HD2 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak? zmieniło sie coś z simlock`iem? na alledrogo już sie pojawiły takie "usługi"

 

Chłopaki, jak możecie podzielcie sie jakimiś poglądowymi fotkami swoich cegiełek ;) interesuje mnie to czy telefon bardzo sie brudzi (widzę ze jak na razie omnia II dostępna jest tylko z czarną połyskującą obudową) choć fotką cool pulpitu też nie wzgardzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...