Skocz do zawartości
Prolog

[i8000] Omnia 2 - Problemy I Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem u siebie rom 'LEO2 FUSION' - klapa na całej linii. Chodzi tragicznie wolno i jeszcze sporo funkcji nie działa w ogóle (choćby wideorozmowy). Nie wiem jak mogłem wcześniej nie zauważyć, ale w temacie są wyszczególnione wszystkie problemy :D. Z powodu frustracji tym badziewiem przyjrzałem się uważniej tematom na MoDaCo i...

Wyszedł jakiś nowy ROM z cywilizowanym wyglądem i w dodatku mający chodzić szybciej od oryginału Samsungu:

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=78432

http://translate.google.com/translate?js=y...=auto&tl=pl

Za chwilę powinien się ściągnąć i mam nadzieję, że tym razem się nie zawiodę.

 

//

 

ROM jest świetny. Chodzi wyraźnie szybciej i ładniej wygląda.

Miałem tylko problem ze skonfigurowaniem pogody - w razie czego lista miejscowości wraz z kodami do wpisania:

http://forum.xda-developers.com/attachment...mp;d=1237962161

Edytowane przez d0nMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wrzucilem sobie najnowszy oficjalny IL5, z CSC w wersji XEO, czyli bez nadmiaru dodatkowych smieci. Chodzi zauwazalnie szybciej od poprzedniego, dotyk jakby bardziej czuly. Do tego zmienili uklad menu z opcjami na moim zdaniem duzo lepszy, oraz kolorystyke klawiatury na moim zdaniem gorsza (jest w odcieniach jasnej szarosci, wolalem czarna szczerze mowiac).

Do tego zapodalem sobie ten ekran Today: http://www.modaco.com/content/i8000-verizo.../samsung-today/ - chodzi pieknie, szybki, funkcjonalny i ladnie wyglada. Jedyne minusy to brak pogody (ale jakos i tak z tego nie korzystam) i upierdliwa zmiana tapety (trzeba edytowac dll'ke).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten oryginalny ROM z WM 6.5 to tragedia. Bede niedlugo zmienial na jakis z WM 6.1. Poki co, moeze ktos wie gdzie wylaczyc widgety? Przynajmniej schowac ten panel. Wczesnie mialem Toshibe G900 i mimo wolniejszego procesora tam wszystko dzialalo bardzo szybko. O2 napewno lepiej odtwarza mi filmy, ale to pewnie wkestia kodekow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten oryginalny ROM z WM 6.5 to tragedia. Bede niedlugo zmienial na jakis z WM 6.1. Poki co, moeze ktos wie gdzie wylaczyc widgety? Przynajmniej schowac ten panel. Wczesnie mialem Toshibe G900 i mimo wolniejszego procesora tam wszystko dzialalo bardzo szybko. O2 napewno lepiej odtwarza mi filmy, ale to pewnie wkestia kodekow.

Wrzuć sobie M2D (interface znany z HTC), albo SPB Mobile Shell i odkryjesz zupełnie nowego WM :)

 

A widgety tak jak napisał costi można bez problemu wyłączyć, nie trzeba do tego romu zmieniać -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc, z obu tych nakladek korzystalem na poprzednim telefonie. Docelowo bedzie SPB MS. Wczesniej mialem wersje 3.0 i zawsze mnie denerwowal dolny panel tej nakladki. Od strony wizualnej. W nowej wersji chyba go nieco zmienili. Natomiast WM 6.1, bo nie ma wyciekow pamieci i jest jej wiecej. Dlatego tez, ze jest duzo ciekawych ROmow z 6.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki Omnia kupiona za 1k z dystrubucji Orange. Jak zaczalem sie tym bawic to az sie zalamalem jakie to jest wolne. No ale nic poczytalem powalczylem, szybciutko i bezproblemowo zapodalem JA5 najnowszy soft z konca stycznia w wersji XEO bez brandowanego shitu orangutana. Po wgraniu az sie i usmiechnalem i zezlilem. Usmiechnalem bo telefon zaczal fruwac, zezlilem na sama mysl jak mocno orange skrzywdzil ten telefon. Naprawde wspolczuje ludziom ktorzy beda to uzywali w weresji "wyjetej z pudelka" operatora.

 

No ale idzmy dalej. Nakladka SPB Mobile shell PL. Kolejny szok. jakie to wszystko zrobilo sie intuicyjne. Samsung powinien zwolnic wszystkich piszacych soft i zatrudnic paru ruskich wyjdzie taniej i lepiej.

Wiadomo sa jakies niedorobki jeszcze i czasami cos zirytuje ale zaczyna mi sie podabac idea winMo. To moj pierwszy fon na tym sofcie. Najbardziej rzucilo mi sie w oczu multum aplikacji od prostych blokad ekranu do prawdziwych kombajnow co tylko kawy nie robia.

Automapa bardzo ladnie smiga no moze nie poraza szybkim lapaniem fixa ale idzie wytrzymac ja navi uzywam od swieta.

 

Takze po kilku dniach obcowania z tym fonem czas podzielbym na sredniowiecze z softem orange i wieki opzniejsze po wymianie softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorry, jeżeli coś źle pisze. Jestem na forum pierwszy raz.

Mam omnię II i mam problem z połączeniem sięz zestawem głośno mówiącym w radiu clarion 309

Tzn. łączy się, moge rozmawiać, ale nie moge wybierać nr tel przez radio (z innych telefonów mogę) i nie wiem dlaczego ale połączenie telefoniczne się rozłącza po 5 minutach. Bez znaczenia czy ktoś do mnie dzwoni czy ja dzwonię.Mija 5 min i się rozłącza. Może mi ktoś pomoże?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...