Skocz do zawartości
JaCube

Podłączanie Drugiej Nagrywarki Dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Do tej pory miałem jedna nagrywarkę DVD Pioneer i do niego jest podłączona wtyczka zakreślona czerownym kółkiem, natomiast chcę teraz podłączyć LG ze starego kompa co potrzebuje wtyczki z czterema grubymi pinami(czarne kółko) Niestety nie wiem jak mam to połączyć do kupy.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czego tu nie rozumieć...Są dwa wtyki zasilające jeden (molex) gruby a drugi zasilania sata (wąski). Jak nagrywarka ma sata to podłączasz sata a jak ma molex to podłączasz molex. Co tu więcej do rozumienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czego tu nie rozumieć...Są dwa wtyki zasilające jeden (molex) gruby a drugi zasilania sata (wąski). Jak nagrywarka ma sata to podłączasz sata a jak ma molex to podłączasz molex. Co tu więcej do rozumienia?

Tylko że ten kabel sata idzie od zasilacza, potem są 3 wtyczki do sata(z czego jedna jest podpięta do Pioneera) i tyle, wraca spowrotem do zasilacza. Od molex idzie osobny kabel od zasilacza również z 3 złączami i na końcu jest mała końcówka na 4 małe piny. I chyba muszę je podłączyć je gdzieś do płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modłączasz jeden molex do napędu, reszta cię nie interesuje, byke nie pałętała się po obudowie. Do płyty musisz podłączyć przewód sygnałowy: sata lub pata (ata33 lub 66).

Tak, podłączyłem, wszystko elegancko działa, tylko że podłączyłem przejściówkę i obydwa dyski są podłączone do tego kabla z wejściami molex(a Pioneer ma przejściówkę z molex na sata). W BIOSie wykrywa Pioneera jako sata a LG jako IDE Primary Slave. Czy to dobrze, czy przestawić żeby LG był master?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz złącza sata w zasilaczu to używanie przejściówek mija się z celem, chyba że stosowanie przejściówki umożliwia lepszą organizację przewodów.

Aby napęd pracował jako primary master, musisz go podpiąć na końcu taśmy oraz zworką na napędzie ustawić master.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz złącza sata w zasilaczu to używanie przejściówek mija się z celem, chyba że stosowanie przejściówki umożliwia lepszą organizację przewodów.

Aby napęd pracował jako primary master, musisz go podpiąć na końcu taśmy oraz zworką na napędzie ustawić master.

Teraz mam praktycznie bezpośrednio te dwa napędy podłączony. Czyli rozumiem że do nepędu SATA mam mieć podłączony kabel sata bez przejściówki i ten drugi co idzie do płyty głównej, a do napędu ata molex i przejściówka na master + ata66 do mobo? I wszystko będzie pięknie hulało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam praktycznie bezpośrednio te dwa napędy podłączony. Czyli rozumiem że do nepędu SATA mam mieć podłączony kabel sata bez przejściówki i ten drugi co idzie do płyty głównej, a do napędu ata molex i przejściówka na master + przewód ata66 do mobo?. I wszystko będzie pięknie hulało?.

Jak wyżej. Na płycie masz przecież złącze ATA więc nie potrzebujesz "przejściówek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tylko jedno urządzenie na taśmie to bez znaczenia.

Jak jest dysk i napęd dysk na master napęd na slave. Jednak ten wariant odradzam bo podczas pracy napędu dysk będzie pracował wolniej ze względu na zmniejszone wtedy transfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tylko jedno urządzenie na taśmie to bez znaczenia.

Jak jest dysk i napęd dysk na master napęd na slave. Jednak ten wariant odradzam bo podczas pracy napędu dysk będzie pracował wolniej ze względu na zmniejszone wtedy transfery.

Rozumiem, wielkie dzięki wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...