Skocz do zawartości
mikaelus

Cichy, Stabilny Zasilacz Do 200zł (bez Oc)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, za głowę się już łapię, bo nie wiem co mam wziąć, a znaleźć opinie nie jest wbrew pozorom tak łatwo.

 

Stąd też szybkie pytanie:

 

Jaki zasilacz 450W - cichy i stabilny?

 

Składam nowego kompa do prac graficznych i potrzebuję czegoś co nie będzie buczeć jak mój dotychczasowy sprzęt. Cisza i spokój są mnie potrzebne :) No i spokój pracy - więc chcę kupić solidny zasilacz, a nie jakiś złom.

 

Na razie przyglądałem się Chieftecowi, Amacroxowi i Fortronowi - ale poszukuję jak najcichszego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie już w innym temacie mówiłem o swoim konfigu i tam właśnie padła sugestia 400-450W.

 

Ale od tego czasu trochę się zmieniło, więc zrobię tu update, może 400 wystarczy :) Oczywiście cały czas - bez OC, bo przy takim sprzęcie to już nie ma po co (i tak prawie w nic nie gram).

 

- Procesor: AMD Phenom X4 955 BE

- Płyta główna: MSI 790FX-GD70

- RAM: 2x Kingston 4GB DDR3 1333Mhz (łącznie 8GB)

- Grafika: Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X 1GB (prawdopodobnie - lub jakiś Radek 4850, jeszcze się nie zdecydowałem)

- HDD: Intel X25M G2 SSD + prawdopodobnie dwa dyski magazynowe (250GB i 500/1000GB).

 

To wszystko chciałbym wcisnąć do budy Nox Media/Aplus CS-GL (HTPC). Co prawda ktoś mi tu na forum napisał, że pełny zasilacz ATX tam nie wchodzi, ale upewniłem się i gdzie nie czytam to jest napisane, że normalne zasiłki znajdą tam miejsce dla siebie.

 

EDIT: A może jeszcze ktoś mógłby mi doradzić najwydajniejszy cichy dysk magazynowy? :) 500-1000GB

Edytowane przez mikaelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki, widzę że te Samsungi sprawują się naprawdę nieźle :)

 

A teraz jeszcze jedno pytanie - jakie ciche i dość niewysokie (w tej budzie 10-15cm to chyba maks) chłodzenie do tego proca?

Tak mi się właśnie przypomniało, że jednego ważnego elementu brak ;)

 

pzdr

Edytowane przez mikaelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...