Skocz do zawartości
ainaruth

Logitech Laser Cordless Mice

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka myszek przewinęło więc już przez moje ręce, więc liczę, że moje uwagi mogą się komuś przydać. Chcę tu opisać myszy niekoniecznie dla graczy (z superszybkimi czasami reakcji, ciężarkami itp.). Nie znaczy to że grać się nimi nie da, ale nie to jest ich głównym przeznaczeniem. Bezprzewodowe laserowe myszy Logitech lepiej sprawdzają się w zastosowaniach biurowo/multimedialnych dzięki ergonomicznym obudowom i dużej liczbie programowalnych przycisków.

Dołączona grafika

Kształt, wygoda, ergonomia

MX Revolution jest dużą myszą o ergonomicznym kształcie dostosowanym tylko i wyłącznie dla praworęcznych. Wyprofilowana jest głównie lewa strona z wielką, wygodną podstawką pod kciuk. Prawa strona nie jest jakoś specjalnie ukształtowana. Pamiętam że ze względu na spory ciężar myszy właśnie z prawej strony zdarzało się jej wyślizgnąć z ręki. I to pomimo wykończenia miłą w dotyku, taką jakby aksamitną gumą. Po jakimś czasie ręka się przyzwyczaja, chwyt staje się pewniejszy i mysz się już nie wyślizguje.

Dołączona grafika

MX1100 jest wyższa i bardziej garbata od Revolution. Dzięki temu ręka wygodniej na niej spoczywa. Wnęka pod kciukiem nie jest już tak duża, ale nadal większa niż w typowej myszy i doskonale spełnia swoje zadanie. Tym razem prawa strona myszy też została wyprofilowana i zwiększyła się wygoda trzymania. Ale w moim przypadku musiałem zmienić sposób trzymania myszy.

W Revolution palec środkowy najwygodniej było trzymać na rolce, a serdecznym używać prawego przycisku. W MX1100 wształt nieznacznie wymusza oparcie palca serdecznego na wycięciu z prawej strony myszy, przez co środkowy palec obsługuje prawy przycisk, a wskazujący rolkę i lewy.

Subiektywne odczucie - w MX1100 poprawiony został kształt myszy i ręka wygodniej na niej spoczywa.

Dołączona grafika

Użyte materiały są w obu myszach bardzo podobne, o doskonałej jakości. Trwały, przyjemny w dotyku plastik (ręka się raczej nie ślizga i nie poci) i ta aksamitna guma. Nic się nie ściera. Przez cały czas użytkowania Revolution jedyne widoczne ślady zostały na spodzie myszy. I to tylko przez to, że jeżdżąc z laptopem musiała działać na przeróżnych nawierzchniach.

 

Przyciski i bajery

Aplikacja Logitech SetPoint umożliwia dostosowanie akcji przycisków dla każdej aplikacji osobno.

post-145107-1259170569_thumb.jpg

W MX Revolution pokazuje się 9 dostępnych przycisków:

-2 główne, których nie można konfigurować

-3x rolka (wciśnięcie, przechył w prawo i w lewo)

-2 przyciski pod kciukiem

-przycisk poniżej górnej rolki (raczej kiepsko umieszczony - trudno go wcisnąć bez zmiany ułożenia całej ręki na myszce)

-rolka pod kciukiem - tak naprawdę jeśli nie używamy żadnej z wbudowanych funkcji można tu zaprogramować 3 skróty klawiszowe, czyli mamy jakby 3 przyciski (rolka w przód, tył, wciśnięcie).

 

Główne przyciski są duże, o niezbyt głośnym, wyczuwalnym kliku (swobodnie spoczywającą ręką raczej nie wciśniemy ich przypadkowo). Przypadkowo czy też umyślnie trudno jest wcisnąć przyciski pod kciukiem i rolką. Ich rozmieszczenie nie jest najlepsze, a dodatkowo te spod kciuka chodzą raczej twardo.

Bardzo trudno jest też wcisnąć górną rolkę. Domyślnie uruchamia to funkcję MicroGear, ale można to zmienić na standardowy środkowy przycisk. Przy do wciskania trzeba użyć sporo siły, a dodatkowo uważać żeby przypadkiem nie użyć przewijania w lewo/prawo.

Świetnym wynalazkiem jest natomiast rolka pod kciukiem. Nie widziałem jeszcze tak doskonale skonstruowanego przycisku pod ten palec. Wszystkie 3 funkcje rolki uruchamia się lekkim i oszczędnym ruchem kciuka, który cały czas może spoczywać na tej rolce, bo nic się nie wciska przypadkowo.

post-145107-1259170560_thumb.png

W MX1100 przycisków jest teoretycznie 10 - zamiast przycisku spod górnej rolki jest siodełkowy przycisk po lewej stronie głównego przycisku oraz jeden ukryty we wnęce na kciuk.

Ten siodełkowy nie jest zbyt wygodny w użyciu (chyba że ktoś ma bardzo długie palce) i ma ograniczone możliwości programowania takie jak zmiana DPI myszy, zoom, kontrola głośności.. Przycisk pod kciukiem zastąpił wciśnięcie bocznej rolki z MX Rev. Wciska się go szybko i bez wysiłku, ale sam się przypadkowo nie uruchamia. Poprawiony kształt myszy sprawił że przyciski dla kciuka są łatwiej dostępne i chodzą lżej niż w MX Rev. Rolkę też znacznie łatwiej wciskać, choć nadal trzeba uważać na przypadkowe przesunięcie jej w lewo/prawo.

post-145107-1259170576_thumb.png

Menu VX Revolution również pokazuje 10 przycisków. Względem MX1100 różni się nieobecnością przycisku pod kciukiem. Natomiast przycisk pod rolką jest taki sam jak w MX Revolution.

Hebelkowy przycisk, znajdujący się po lewej stronie głównego przycisku prawie w ogóle nie nadaje się do użytku. Ciężko chodzi, a znajduje się w takim miejscu, że przyłożenie odpowiedniej siły jest dość trudne. Funkcje, które można tam przypisać są podobne do tych z MX1100, oczywiście bez zmiany DPI.

 

Wspólną cechą nowych myszy logitecha jest funkcja MicroGear, czyli wykorzystanie rolki jako koła zamachowego, które rozpędzone może się przez dłuższy czas obracać bez oporów. Zanim kupiłem MX Revolution wydawało mi się to zbędnym bajerem. Ale przeglądam dużo for internetowych i sporo pracuję z dokumentami które zwykle mają przynajmniej kilkanaście stron. Teraz nie mogę się obyć bez "bezoporowej rolki". Zwykłe przewijanie jest znacznie wolniejsze i bardziej uciążliwe. W standardowym trybie skokowym rolka nadal chodzi dość lekko, ale sama się nie przesunie, co może się często zdarzyć w trybie "luźnym". Tryb skokowy jest przy tym bardzo głośny.

W MX Revolution zmiana trybu pracy rolki jest elektroniczna. Mysz musi być włączona i w zależności od ustawienia może się przełączać po wciśnięciu górnej rolki albo automatycznie (zależnie od tego jak mocno zakręcimy rolką). Przyznam, że nie jest to najlepsze rozwiązanie - mysz nie zawsze dość szybko odczytuje moje intencje, a jeśli wybiorę przełączanie przyciskiem, to tracę przycisk rolki - często używaną funkcję, chociażby w FF.

W innych myszach z MicroGear zmiana trybu pracy rolki odbywa się mechanicznie. Takie myszy jak MX620, VX Revolution mają pod spodem małą dźwignię którą należy przesunąć żeby zmienić tryb pracy. Niestety wymaga to przerwania pracy i obrócenia myszy.

Idealne rozwiązanie wykorzystano w MX1100. Przycisk pod rolką stracił poprzednie programowalne funkcje na rzecz kontroli MicroGear. Wciska się go lekko, bez przerywania pracy i jest raczej łatwo dostępny. Działa mechanicznie, więc nie potrzeba zasilania do przełączania trybów.

 

Zasilanie

MX Revolution zasilana jest z wbudowanego na stałe akumulatorka litowo jonowego, który ładuje się wstawiając mysz do specjalnej ładowarki. Akumulatorek wytrzymuje bez ładowania około tygodnia. I ja nie ładowałem wcześniej niż zaczęła migać czerwona dioda sygnalizująca wyczerpanie baterii. Można odstawiać mysz codziennie do ładowarki, ale dzięki takiemu systemowi może spaść żywotność akumulatorka. Ja po półtora roku nie zaobserwowałem skrócenia czasu działania myszy. Plusem akumulatorka jest bardzo szybkie ładowanie (0-100%to nieco ponad 2h). Minusem - konieczność wożenia ze sobą ładowarki na dłuższe wyjazdy.

MX1100 jest zasilany z 2 baterii AA. Co ciekawe na jednej też doskonale sobie radzi, ale będzie krócej trzymać. Z bateriami mysz jest cięższa od MX Rev. Specyfikacja podaje że mysz może wytrzymać 9 miesięcy na 2 bateriach. Na razie nie mogę tego potwierdzić. Wiem tyle że licznikowi pozostałych dni w SetPoincie nie można ufać. Od pierwszego włożenia akumulatorków do dania kiedy mysz zaczęła świrować (jak się okazało była to wina rozładowanych baterii), minęło ok. 2 miesiące. Z doświadczenia wiem że baterie (zwykłe alkaliczne, a nie żadne NiCd, NiMH czy inne cuda) trzymają dłużej niż akumulatorki, więc można kupić raz na dłuższy czas i mieć spokój.

 

Mobilność, zasięg

MX1100 i MXRev mają identyczny sensor działający na 2.4GHz, wpinany do USB. Dzięki niemu z odległości 4m mogę rysować całkiem precyzyjne kółka w Paincie.. Dalej już nie bardzo widzę co się dzieje na ekranie, ale zasięgu jeszcze starcza ;) Teoretyczny wynosi chyba 10m.

Obu tych dużych myszy używałem z laptopem i nie miałem powodów do narzekań. Myszę i odbiornik pakowałem do futerału po starej cyfrówce i bez problemu wszędzie ze sobą nosiłem. Fakt, ze odbiornik chowany w myszy, taki jak w VX revolution jest lepszym rozwiązaniem, ale da się bez tego obyć.

W MX revolution przeszkadza jeszcze to, o czym pisałem wcześniej - konieczność wożenia ze sobą ładowarki na wyjazdy dłuższe niż tydzień.

 

Sensor

MX i VX Revolution (oraz pewnie jeszcze kilka myszy jak np. MX620) korzysta z tego samego sensora laserowego, czyli jak obrócimy myszkę to nie ma tam kulki. Jest za to światełko, które niestety nie świeci i wcale nie oznacza to że mysz jest zepsuta :P

Zmierzona rozdzielczość w MX rev wynosiła ok. 900DPI, a w VX ok. 960DPI. Może mój egzemplarz był jakiś trefny, ale strasznie nie lubił się z QCK (typowa szmaciana podkładka za rozsądne pieniądze). Zdarzało się że kursor po prostu wariował. Ani powoli ani szybko nie dało się narysować figury przypominające okrąg, bo mysz czasem dostawała dziwnych skoków i kursor lądował w zupełnie nieprzewidzianym miejscu. Co nie znaczy że w ogóle nie da się nią pracować.. Zwykle działa zupełnie poprawnie. Po zmianie na plastikową podkładkę (mój QCK jest podklejony.. deską do krojenia :E która sama ma świetny ślizg i daje sztywność tej elastycznej szmaciance) praca myszy znacznie się poprawia. Działa praktycznie na każdej powierzchni, choć efekty akceleracji wstecznej są odczuwalne.

 

W MX1100 sensor daje możliwość kontroli rozdzielczości w zakresie 400-1600DPI w czasie rzeczywistym, bez wyłączania myszy itp. Wartości ustawione zgadzają się ze zmierzonymi. Akceleracji wstecznej nie byłem w stanie zaobserwować, więc Logitech znacznie się poprawił. Występuje jednak inne niepożądane zjawisko. Interpolacja (przynajmniej myślę że to to). W najwyższej rozdzielczości przy bardzo szybkich ruchach kursor wydaje się nie nadążać za myszą. W paincie objawiło się to rysowaniem wielokątów zamiast okręgów. Znaczy nie jest tak, że rysuje kwadratami, ale widać wyraźnie załamania linii. W niższych trybach (800 i 400) tego nie zauważyłem. Dlatego używam szybkiego 1600 do normalnej pracy, a 400 do precyzyjnych ruchów (np. uzywanie gumki w Photoshopie).

 

Podsumowanie

Logitech odwalił kawał dobrej roboty konstruując swoje myszy. Znajdziemy w nich wiele niespotykanych nigdzie indziej patentów. MX1100 mogę polecić każdemu kto w jakimś stopniu zajmuje się grafiką, bo połączenie MicroGear z sensorem laserowym o zmiennym DPI idealnie sprawdza się w tego typu zastosowaniach.

Dla mnie ideałem byłaby mysz MX1000 (wciąż ma dla mnie najwygodniejszą obudowę jaką miałem w ręce), z sensorem z A4tech XL740K, rolką MicroGear MX1100, boczną rolką z MX Revolution, odbiornikiem z VX Nano i zasilaniem jak w Razer Mamba.. Ehh.. Rozmarzyłem się.. a tu Logitech mnie zaskoczył.. Mysz MX Performance spełnia praktycznie wszystkie moje założenia.. z dostępnością jest kiepsko i cena trochę straszy. Ale pożyjemy zobaczymy :)

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego może służyć ta rolka boczna? Czy jest dowolnie konfigurowalna? (regulacja głośności w systemie mnie interesuje ;) ).

Te myszy były egzemplarzami testowymi? Widać było jakieś mocne ślady zużycia? Jest parę na allegro o 100zł tańszych niż nówki, praktycznie w stanie "idealnym" jak zapewniają sprzedający. Warto się zainteresować? Mam A4Techa Office'a z szeroką rolką i przyciskami przy niej (głośność) oraz po bokach (wstecz-dalej). Nie sposób odpuścić tych dla mnie najważniejszych opcji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolka boczna jest dowolnie konfigurowalna, z uwzględnieniem aktywnej aplikacji. Z tego co pamiętam można było tam wsadzić regulację głośności (przód - Vol+, tył vol-, wciśnięcie - mute). W przeglądarce zawsze tam miałem wstecz, wprzód, odśwież. Można też zaprogramować 3 skróty klawiaturowe. Bo na przyciskach bocznych ja musze mieć kopiuj wklej.

 

Te myszy były kupione na allegro do mojego prywatnego użytku. Na nowe sklepowe raczej nie byłoby mnie stać, ale 130zł za MX revolution zdecydowanie warto było zapłacić (i potem łatwo odsprzedać bez dużych strat :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Skłaniam się właśnie ku Revo. Zwróciłeś może uwagę na opisy aukcji typu "nowa seria"? Ma to jakieś uzasadnienie? Czy pierwszy wypust był jakiś wadliwy lub coś w tym stylu?

Mała anegdotka: jeden ze sprzedających na pytanie czy sprawna w 100% napisał mi: "tak, i wytrzymała, parę razy spadała ale działa dalej". +1 za szczerość :D Myślisz że warto się tym zainteresować za 120zł? W zasadzie jaka myszka się z ziemią nigdy nie sptokała? Inne aukcje już w okolicach 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proline ostatnio MX1100 jest za 139zł więc dość tanio biorąc pod uwagę że jeszcze do niedawna nie dało się jej znaleźć poniżej 180zł a nawet obecnie wciąż w wielu sklepach są po ~200zł. Mysz jest sprzedawana jako nowa z 24 miesięczną gwarancją. Sam skorzystałem z tej okazji i ją kupiłem :) Ale zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest wersja typu refurbished - pierwszym co mnie zaskoczyło to na odbiorniku radiowym nie było folii ochronnej a wydaje mi się że powinna być (przynajmniej siostra na ponad 2x tańszym oemowym logitechu miała). Innych folii ochronnych też nie było ale nie wiem czy powinny być? Tylko baterie były zapakowane/zgrzane oraz CD zaklejone. Kolejna rzecz to na ślizgaczach były niewielkie ryski i nawet na tym czarnym plastiku (na szczęście od spodu) było takie jakby otarcie. Więc nie wiem czy tak powinna wyglądać całkiem nowa myszka. W każdym razie nawet jeśli nie jest ona zupełnie nowa to i tak nie zamierzam jej z tego powodu zwracać bo za tą cenę z pewnością warto :)

Poza tym pytanie jak jest z tym DPI bo zawsze myślałem że im wyższe ty lepsza precyzja myszki ale ostatnio coś takiego słyszałem że niby praca na niższych DPI niż maksymalne dla danej myszy zwiększają precyzję więc jak to w końcu jest?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że mysz powystawowa albo coś w tym stylu. Nie pamiętam żeby były jakieś folie ochronne.

 

Odnośnie DPI.. im wyższe tym szybsze będą ruchy kursora. Sama precyzja tylko w pewnym stopniu zależy od DPI. W grze możesz sobie ustawić duże DPI, ale małą czułość w ustawieniach gry - to daje dużą precyzję. A to że nie daje się maksymalnego DPI.. różnie to bywa.. chodzi tu o zjawisko interpolacji czyli przekształcanie pewnej liczby pikseli (np jednego) na większą (np 2:3). Sztucznie zwiększa to DPI, ale precyzji bardziej szkodzi niż pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pytanie jak jest z tym DPI bo zawsze myślałem że im wyższe ty lepsza precyzja myszki ale ostatnio coś takiego słyszałem że niby praca na niższych DPI niż maksymalne dla danej myszy zwiększają precyzję więc jak to w końcu jest?

Im wyższe realne DPI tym lepiej. Problem w tym, że w tej chwili rzeczywiste maksymalne DPI dla myszek to około 1600 a reszta tych super trybów jest interpolowana, czyli sztucznie wytwarzana ( myszka przeskakuje piksele, jest mniej precyzyjna/dokładna, ale śmiga szybciej ). Jak masz mychę z 1600 dpi i zmniejszając na 800 ( bo np. tyle chcesz mieć w grze ) to będzie to lepiej działać, niż mycha z realnym 400 dpi zwiększonym sztucznie do 800. To tak w skrócie. :razz:

 

----------

 

@ainaruth, o co chodzi z tą czułością? Jak to działa? W sumie o mychach za dużo nie wiem, przydałoby się trochę info. :razz:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie jestem do końca pewien o co chodzi z czułością. Czy jest to jakiś przyspieszacz jak w interpolowanych DPI.. w każdym razie suwak czułości można znaleźć w systemie i grach pokroju Counter Strike. Manipulując suwakiem zmienia się szybkość ruchów kursora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sprzedam wszystkim co wykorzystują setpointa dobry patent :)

otóż, szukamy w google uberoptions instalujemy to na setpointa i mamy dowolną konfigurację wszystkich przycisków i to z pełnym podziałem na programy, czyli dla filmów możemy sobie ustawić że pod takim przyciskiem jest spacja i pauzuje film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ainaruth, pomocy! ;) doszła moja revo. niby używana 3m-ce, nie trafiony zakup etc. Ale nie grają mi dwie sprawy, proszę Cię o info czy to normalne.

 

-rolka myszy (środkowa) lata na boki mocno, dopiero przy pełnym wychyleniu jest klik i aktywacja danej opcji. Czy powinna mieć aż tyle luzu? (w całym rowku się porusza, jakby była obluzowana lub odczepiona.

-prawy klawisz myszy (!) naciska się praktycznie sam, zaraz jak opre na nim dłoń/palca. Jest tak cholender czuły że uniemożliwia mi to wygodną pracę z myszką :/

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-rolka myszy (środkowa) lata na boki mocno, dopiero przy pełnym wychyleniu jest klik i aktywacja danej opcji. Czy powinna mieć aż tyle luzu? (w całym rowku się porusza, jakby była obluzowana lub odczepiona.

Tak jest w VX Nano, która posiada ten sam patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz mi się zacina co jakiś czas na ułamek lub pare sekund. Po "odwieszeniu" zapalają się kontrolki baterii na myszy. Co może być nie tak? Ustawienia lub OS mogą mieć jakiś wpływ na to czy zwyczajnie oddać wadliwy towar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

1. rolka myszy (środkowa) lata na boki mocno, dopiero przy pełnym wychyleniu jest klik i aktywacja danej opcji. Czy powinna mieć aż tyle luzu? (w całym rowku się porusza, jakby była obluzowana lub odczepiona.

2. prawy klawisz myszy (!) naciska się praktycznie sam, zaraz jak opre na nim dłoń/palca. Jest tak cholender czuły że uniemożliwia mi to wygodną pracę z myszką :/

AD 1. potwierdzam za @KHOT ze tak tez jest w VX nano. a od niespelna 3godzin potwierdze, ze i w MX1100 ;)

choc w moich ja bym nie nazwal tego "lataniem jakby nie byla przymocowana wcale" rusza sie na boki, ale nie przeszkadza, wg mnie, to w bezproblemowym uzytkowaniu rolki.

 

AD 2. ta dolegliwosc za to jest absolutna porazka. moja MX518 po jakims czasie ma podobnie, choc na szczescie w malo irytujacym stadium (normalnie da sie pracowac). nie wiadomo tez co jest dla ciebie "ledwo oparciem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz mi się zacina co jakiś czas na ułamek lub pare sekund. Po "odwieszeniu" zapalają się kontrolki baterii na myszy. Co może być nie tak? Ustawienia lub OS mogą mieć jakiś wpływ na to czy zwyczajnie oddać wadliwy towar?

1. Zmień baterie, jeżeli nie pomaga, to ->2

2. Ten wspaniały "nano odbiornik na przedłużkę i odciągnąć jak najdalej od ciężkiej elektroniki.

 

Jeżeli chodzi o przyciski, to o ile dobrze pamiętam (chociaż nie jestem już pewien, za dużo czasu minęło) Nano nie wciskał się sam, ale był bardzo delikatny.

 

Powiedz, czy Revo też ma tak idiotycznie rozmieszczone ślizgacze że mysz się buja na boki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ledwo oparciem" jest dla mnie momentem w którym kładę dłoń na myszce i klikam mimowolnie klawisz, lub kiedy poruszam myszką starając się nie nacisnąć, a i tak zdarzy mi się ;)

wiec IMO juz przesadnie podatny. gdy naciska sie nawet gdy sie skupisz na nie klikaniu to hm.. jak tego uzywac?

a jak jest przy ruszaniu to nawet spr teraz "rozklad sil" : przy ruszaniu mysza mam wrazenie ze nacisk na przycisk jest nieduzy, dlon nie spoczywa lecz manewroje gdzies gryzonia glownie palcami po jego bokach. /tyle z doswiadczen 'na poczekaniu'

 

u mnie (MX518) naciskal sie czaaasem gdy myszka nie ruszalem, palec lezal nieruchomo i nagle tak jakby sobie opadl pod ciezarem ;)

 

wniosek : ja bym sie tego egz. pozbyl.

 

 

///////

sprostowanie : jako ze MX518 nie uzywalem od sierpnia prawie wcale, a ciagle VXnano to spr jak to jest z tym przyciskiem. i sadze ze przesadzilem z tym wciskaniem. jest calkiem OK.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już o wireless to się zapytam :)

 

czy coś takiego istnieje ?? ideałem byłby razer krait w wersji ze skutecznym zasięgiem ok 3-4m. Bez dodatkowych przycisków (przecierpię..), mała myszka z tych do trzymania palcami nie całą dłonią.. z oczywiście kozacką precyzją, ale nie pod kątem szybkich gier. Po prostu solidne urządzenie wskazujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii myszy bezprzewodowych ufam tylko logitechowi.. na a4techu sie zawiodłem. Zresztą ich myszy bezprzewodowe są typowo biurowe. Niestety w logitechach rozczarowuje precyzja sensora. Nie wiem jak to jest z G7, ale ona zaś jest myszą sporą.. raczej nie do sterowania palcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają wam w UberOptions funkcje dedykowane dla konkretnych myszek? Bo mi żadne z nich nie działają, nawet te dla mojej MX1100 :( A chciałem sobie ustawić przyciski zmiany DPI by w dół przełączało na następną piosenkę a w górę zmieniało DPI. Niestety w SetPointcie tak się nie da a w UberOptions da się ale nie działa :angry:

SetPointa mam w wersji 4.80 x64 a Uberoptions 4.80.5, czyli obydwie najnowsze.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad kupnem tej myszy, jednak najpierw chciałbym się Was o coś zapytać, w szczególności jej posiadaczy. Chodzi mi mianowicie o to, czy wszystkie (dodatkowe oczywiście) przyciski są programowalne? Spotkać można myszy, w których opisie jest podane np. programowalne wszystkie przyciski a w rzeczywistości można ustawić jedynie np.2 przyciski. Zależy mi tutaj właśnie na programowalności rolki, w tej myszy jest ona wychylana na boki, ale czy jest także wciskana?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Proszę o odpowiedź :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po 3 miesiącach dość intensywnego użytkowania myszki poziom naładowania baterii spadł do 10% i został określony jako krytyczny. Problem w tym że teraz co jakiś czas wyświetlany jest komunikat o krytycznym stanie baterii który niestety wyświetla się nawet w trybie pełnoekranowym w trakcie grania czy oglądania filmów co jest dość denerwujące. Mysz jak narazie działa idealnie, zupełnie jak na nowych bateriach więc wymieniać ich jeszcze nie zamierzam a komunikat przeszkadza. Tym bardziej że również czerwona dioda na myszce sygnalizuje niski poziom baterii więc ten komunikat jest zupełnie zbędny.

W związku z tym mam pytanie czy da się go w jakiś sposób wyłączyć? W opcjach SetPointa niestety nie znalazłem takiej opcji.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamail86

Z twojego postu zrozumiałem że masz myszkę.

Mógłbyś mi podać kilka informacji.

Mianowicie chodzi mi o to czy rolka jest wciskana??

Bo wszystkie przyciski są programowalne prawda??

Prosze o odpowiedz :lol:

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, rolka jest wciskana i wszystkie przyciski są programowalne choć w ograniczonym stopniu. Ale w porównaniu z myszkami innych firm to i tak jest całkiem nie źle z tym programowaniem przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, rolka jest wciskana i wszystkie przyciski są programowalne choć w ograniczonym stopniu. Ale w porównaniu z myszkami innych firm to i tak jest całkiem nie źle z tym programowaniem przycisków.

 

Co masz na myśli mówiąc że w ograniczonym stopniu????

I jeszcze jedno bym zapomniał :lol: Rolka jest programowalna??

Edytowane przez bikerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczytaj ten temat od początku do końca bo prawie wszystko o co pytasz w nim było. Odnośnie programowania przycisków chodzi mi między innymi o to co pisałem parę postów wyżej. Generalnie chodzi o to że choć możliwości programowania jest sporo to i tak nie da się wszystkiego na nich zaprogramować co tyko przyjdzie do głowy (np. kombinacji z klawiszem "Win"). Natomiast rolka nie jest programowalna ale przyciski w niej są.

 

 

//dół:

Tak

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po 3 miesiącach dość intensywnego użytkowania myszki poziom naładowania baterii spadł do 10% i został określony jako krytyczny. Problem w tym że teraz co jakiś czas wyświetlany jest komunikat o krytycznym stanie baterii który niestety wyświetla się nawet w trybie pełnoekranowym w trakcie grania czy oglądania filmów co jest dość denerwujące. Mysz jak narazie działa idealnie, zupełnie jak na nowych bateriach więc wymieniać ich jeszcze nie zamierzam a komunikat przeszkadza. Tym bardziej że również czerwona dioda na myszce sygnalizuje niski poziom baterii więc ten komunikat jest zupełnie zbędny.

W związku z tym mam pytanie czy da się go w jakiś sposób wyłączyć? W opcjach SetPointa niestety nie znalazłem takiej opcji.

 

Setpoint -> Narzędzia -> Ustawienia wskaźników -> Pokaż ikonę oprogramowania...

Masz tą opcję? Próbowałaś odchaczać?

post-158673-126911280408_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setpoint -> Narzędzia -> Ustawienia wskaźników -> Pokaż ikonę oprogramowania...

Masz tą opcję? Próbowałaś odchaczać?

 

Niestety wyłącza to tylko ikonkę setpointa, natomiast ikona i komunikat o krytycznym stanie baterii pozostają.

 

http://img260.imageshack.us/img260/94/schowek05r.jpg

http://img688.imageshack.us/img688/3047/schowek04m.jpg

 

 

//edit:

I problem sam się rozwiązał :) Okazuje się że ten komunikat wyskakuje tylko w momencie wykrycia 10% baterii. Później już nie wyskakuje. Mi on wyskakiwał co chwilę bo widocznie stan baterii był pomiędzy 10 a 15% i co chwilę się zmieniał. Gdy wskoczył ponownie na 10% to wyświetlał komunikat. Trwało to jakieś 3 dni. Teraz stan baterii ustabilizował się na 10% i teraz wyskakuje on tylko raz po uruchomieniu systemu gdy SetPoint sprawdza stan baterii w myszy i później mam już spokój :)

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...