Skocz do zawartości
ainaruth

Logitech Laser Cordless Mice

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jadę na pojedynczej baterii.. działa prawie 2 miesiące. A pomiar chyba jest dokładniejszy, bo jak wykryło stan krytyczny to komunikat widziałem tylko raz. I po 2 dniach mysza padła. Z tym że zawsze mam naładowaną drugą baterię i praktycznie nie muszę przerywać pracy.

 

@bikerr - rolka jako przycisk też jest programowalna. Zresztą podobnie jak we wszystkich opisanych przeze mnie myszach. W zależności od aplikacji może służyć jako środkowy przycisk, skrót klawiszowy czy co tam sobie wymyślisz.

Z tym że nie na każdym przycisku da się zaprogramować każdą funkcję. 2 główne nie są programowalne, a na pozostałych niektóre funkcje nie są dostępne z menu setpointa. Z tym że skróty klawiszowe wszędzie możesz ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja SetPoint'a 6.00 (do pobrania stąd).

 

W porównaniu z poprzednią wersją zmiany jakie zauważyłem to:

- nieco zmieniony interfejs aplikacji oraz wygląd i ikona.

- poprawione wyświetlanie stanu baterii (od kilku ostatnich dni stan moich baterii wynosił 0 - 0,4 dnia ;) teraz jest 3 dni)

- dodano możliwość wyłączenia komunikatu o niskim stanie baterii (a ostatnio tego szukałem :))

- poprawiono działanie przycisków Dalej/Wstecz - wcześniej znajdując się w polu tekstowym, ich naciśnięcie powodowało wstawienie symboli kolorów z kart (były to chyba "♦" oraz "♠"). Teraz już ten problem nie występuje.

- plik instalatora zmalał z 68 do 25MB. Program na dysku zajmuje teraz 24MB (ale nie pamiętam ile było wcześniej ;)) a uruchomiony proces zajmuje w pamięci poniżej 10MB (ale też nie pamiętam ile było wcześniej).

- wydaje mi się że "przełącznik aplikacji" został nieco poprawiony, ale pewności nie mam bo korzystałem z niego tylko kilka razy.

 

Nowych funkcji do przypisania przyciskom nie zauważyłem. Również działanie funkcji przycisku odtwarzania nie zostało poprawione - jeśli np. w winampie do odtwarzania użyję przycisku na klawiaturze lub po prostu kliknę na winampie na play to użycie przycisku odtwarzania na myszy zadziała nie jako pauza a jako play i mp3 zacznie być odtwarzane od początku. Dopiero jego powtórne użycie działa jako pauza.

 

Z wad nowej wersji SetPointa zauważyłem że jeśli w SetPoincie mamy zaznaczoną funkcję przyśpieszenia wskaźnika (domyślnie włączone) to nawet jeśli wybierzemy by używane były ustawienia OS i w panelu sterowania wyłączymy przyśpieszenie to ono po jakimś czasie i tak się samo włącza. Dopiero wyłączenie tej funkcji w SetPoincie rozwiązuje problem.

 

Ogólnie zmiany oceniam na plus, choć nadal przydałoby się poprawić kilka rzeczy.

 

 

 

Ja jadę na pojedynczej baterii.. działa prawie 2 miesiące. A pomiar chyba jest dokładniejszy, bo jak wykryło stan krytyczny to komunikat widziałem tylko raz. I po 2 dniach mysza padła. Z tym że zawsze mam naładowaną drugą baterię i praktycznie nie muszę przerywać pracy.

 

Też się właśnie zastanawiam nad pracą na jednej baterii bo mysz z 2 bateriami jest trochę ciężka (choć zdążyłem się już przyzwyczaić) ale byłem ciekaw ile wytrzyma na dwóch bateriach (producent deklaruje 9 miesięcy :D). Jak w końcu padną to spróbuję popracować na jednej ;) Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się nie podoba, że ustawienia przycisków dla konkretnych aplikacji wywędrowały do innej zakładki, bez podglądu na mysz (kto używa setpoint wie o czym mówię). Po instalacji nowego systemu i nowych sterów parę tygodni temu musiałem co jakiś czas przełączać zakładki, żeby sobie przypomnieć który przycisk to który numer..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie post pod postem, ale jest spory update tematu.. W innym temacie już napisałem, że poluję na nową mysz. Teraz czas na jej recenzję.

 

Ostatnio szukam zamiennika mojej dwuletniej MX1100, w ktorej zdaje sie padac lewy klawisz (przy wcisnieciu wykonuje dwuklik albo inne cuda).

-M705 ma nieco za malo przyciskow, ale biorac pod uwage kolosalne czasy na baterii jakos bym to przezyl.. jest natomiast bardzo krotka, a wysoka, co utrudnia wygodne trzymanie

-Performance MX jest jakas taka wysoka w porownaniu do mojej starej Revolution, ale wygodna w trzymaniu. Zaluje tylko, ze az tak namieszali z przyciskami. Uwielbialem ta boczna rolke z Revolution. Przyciskow przod/wstecz w Performance MX nie da sie uzywac bez baaardzo duzego ruchu kciukiem. Moze do przyzwyczajenia, ale jest jeszcze powazniejszy minus bateria wytrzymujaca.. pare dni

-G700 ma wygodnie porozmieszczane przyciski (chociaz teraz brakuje mi takiego pod kciukiem), dobrze mi sie ja trzyma (chociaz wolalbym gumopodobne wykonczenie na bokach) i zapamietuje ustawienia przyciskow. Ale bateria w niej to prawdziwa tragedia - czytam o kilkugodzinnych przebiegach pomiedzy ladowaniami!

 

Po zapowiedziach Performance MX liczylem ze Logitech jest juz bliski stworzenia idealnej dla mnie myszy, a sie okazalo, ze schodza na psy. Skad az tak marne przebiegi na baterii w Performance MX i G700? I czy jest jakas podobna do nich mysz o ktorej jeszcze nie wiem, ale dluzej wytrzyma bez ladowania?

Logitech M705 Marathon Mouse

Mysz jest niezbyt duża (w porównaniu do wielkich, ergonomicznych MX Revo, MX1100 itp). Wymiarami to faktycznie jest następca VX Revolution. Z tym że M705 ma wyżłobione główne klawisze, przez co palce bardzo wygodnie się na niej układają.

MysZ najwygodniej trzyma się dwoma palcami. Wskazujący palec - to lewy przycisk i rolka, środkowy palec na prawym przycisku. W MX1100 ta pozycja była wymuszona wysokością myszy, jej ciężarem (trzeba pewniej złapać żeby ją podnieść) i wyżłobieniami na prawym boku. W M705 właściwie jest wybór jak możemy trzymać, ale dla środkowego palca rolka jest za blisko i nie można wziąć dobrego zamachu ;) i przyciski nad kciukiem są wtedy za daleko z przodu.

Kciuk ma do dyspozycji ukryty przycisk na dole wnęki (niezbyt wyczuwalny i twardo chodzący w porównaniu do tego z MX1100 (za to rolkę łatwiej wcisnąć). Do przedniego przycisku nad kciukiem trzeba dość daleko sięgnąć, ale da się go używać.

 

Co poza tym? jakość wykonania, jak to w myszach Logitecha - bez zarzutu. Przyjemny plastik na przyciskach, jeszcze przyjemniejsze gumopodobne tworzywo po bokach. Doskonałe spasowanie elementów i naprawdę cichy klik. M705 jest znacznie cichsza od MX1100.

 

Uzywam jej na pojedynczym aku NiMH AA, mimo że można wsadzić dwa paluszki. Identycznie działałem na MX1100 i jak dla mnie to idealne rozwiązanie. W sobotę załadowałem akumulatorek do pełna i od tamtej pory mysz jest normalnie używana. SetPoint pokazuje, że zostało jeszcze 854 dni na baterii! Fakt, że nie dowierzam pomiarom z oprogramowania, ale realny test żywotności może mi dłuuugo zająć ;) Niech pochodzi przynajmniej pół roku na jednym aku, to będę wniebowzięty.

 

Nowością dla mnie jest odbiornik Unifying, który można zgrabnie wsadzić w schowek w myszce, albo nawet zostawic w laptopie na czas przenoszenia. Mikroodbiornik to genialna sprawa.

Przy okazji Setpoint dorobił się nowej zakładki, w której można sparować z odbiornikiem kolejne urządzenia korzystające z Unifying. Kto wie, może kiedyś dokupie klawiaturę do kompletu i całkowicie uwolnię się od kabli.

 

Na koniec nieco o minusach (w bardzo subiektywnym ujęciu).

Już wspomniałem że ukryty przycisk pod kciukiem za twardo i niewyczuwalnie chodzi, a górny przedni jest nieco za daleko. W ogóle M705 ma dla mnie za mało przycisków w porównaniu do moich poprzednich myszy. 3 konfigurowalne dla kciuka i 3 dla rolki (przycisk oraz wychylenie na prawo i lewo). MX revolution miała zdecydowanie więcej opcji, a teraz przyzwyczajam się powoli, że przy lewym przycisku nie mam już kontroli głośności lub rozdzielczości jak w MX1100.

 

W stosunku, do starszej i większej MX1100 zmniejszyła się rozdzielczość. MX1100 umożliwia regulację DPI w locie, pomiędzy 400 a 1600. Rozdzielczość M705 (nie mierzyłem) oszacowałbym na 800-1000. Do wielkich ekranów FullHD to trochę mało.. Ale są tacy co im 400DPI wystarcza. Inne cechy sensora to juz ktoś inny musiałby zbadać. Nie gubi się na szmacie (QCK) i da się na tej myszy pograć. Dla mnie to wystarcza.

 

No to tyle, dziękuję za uwagę ;)

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 'idiotyczne kółko przewijania' to główny powód czemu trzymam się myszy Logitecha. Do codziennej wygodnej pracy nie ma nic lepszego niż MicroGear. Owszem - gracze (zwłaszcza w FPS) mniej skorzystają na bezoporowym przewijaniu. Do używanie tego typu rolki jako środkowego przycisku jest średnio przyjemne. Ale dla mnie i tak plusy tego rozwiązania przeważają nad wadami.

 

A teraz zamówione zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli mysz zdecydowanie nie dla mnie. Samo przewijanie kółkiem nie jest złe, ale właśnie używanie go jako środkowego przycisku myszy dyskwalifikuje u mnie to rozwiązanie. Druga rzecz, to patent identyczny jak w VX Nano - optyka jest zupełnie z boku myszy czyli mysz będzie się w mojej łapie "bujać" - przez co pozbyłem się nano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dla posiadaczy odbiorników Unifying. Na moim działały jednocześnie:

-M705 Marathon Mouse (oryginalna od nadajnika)

-K520 (klawiatura od zestawu MK520)

-MX1100 (na stronie Logitecha nie wymieniona wśród urządzeń kompatybilnych z Unifying)

 

Po tym jak podłączyłem odbiornik od M705, w oprogramowaniu Setpoint pojawiła się nowa zakładka

Dołączona grafika

Uruchomienie oprogramowania Unifying startuje wykrywanie urządzeń kompatybilnych z tą technologią. Wystarczy wtedy włączyć power w myszy czy klawiaturze, które chcemy podłączyć. Skoro zadziałało z MX1100, jest szansa, że wystartuje też z innymi urządzeniami Logitecha pracujęcymi na 2.4GHz. Na pewno MX Revolution powinna się nadać. Jak będzie ze starszymi, typu MX620 - trudno powiedzieć.

 

Nasuwa się jeszcze jeden wniosek. Jeśli mamy nadajnik starszego typu (zwykły 2.4GHz, Nano, itp) może udałoby się go sparować z jednym lub więcej urządzeniami. Tyle że potrzebny by był jakiś soft, który wykryłby to, co chcemy podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu zainteresowałem się tymi nowymi odbiornikami Unifying. Fajne rozwiązanie gdyż zajmuje tylko jeden port, a urządzeń można sparować kilka (do sześciu?). Używam akurat VX Nano ze starszym odbiornikiem, ale podobno najnowsze VX Nano są już wyposażane w ten nowy. Szkoda tylko, że poza kilkoma myszkami i klawiaturami, prezentery nie są zgodne z Unifying.

 

Co do samej VX Nano - MicroGear to świetne rozwiązanie dla osób pracujących przede wszystkim z wielostronicowym tekstem, prezentacjami. Jedyną wadą jaką na razie zauważyłem to spadek płynności obracania się kółka z czasem - ze względu na kurz (dbam o myszkę, wygląda jak nowa włącznie ze ślizgaczami). Dlatego od czasu do czasu można przedmuchać okolice kółka sprężonym powietrzem ale to nie rozwiązuje w pełni problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...