Skocz do zawartości
mcfly11

Jak Wyciąć Idealny Otwór

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nie jest związane bezpośrednio z modami PC bo info potrzebne jest do moda konsolki. Tak więc: Jak wyciąć idealny otwór o średnicy około 13 cm ? Tworzywo to ABS o grubości 2,5 mm. Jakieś pomysły ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze padlo pytanie o idealny otwor wiec sam recznie idealnie nie zrobisz. mozesz co najwyzej bardzo sie starac i zrobic w miare prosto, albo prawie idealnie

a jak chcesz na prawde ekstra zeby bylo to oddaj do jakiejs agencji reklamowej, tam przy pomocy komputera wytna idealnie

 

ale imo szkoda kasy. lepiej samemu wywiercic otwornicą tylko powoli bez pospiechu.

Edytowane przez RadeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwornica o średnicy ok. 13cm to chyba nie jest najpopularniejsze narzędzie ;)

W tej sytuacji, gdzie chcemy aby było tanio/łatwo i dobry efekt, proponuję wykonanie cyrkla DIY.

 

Potrzebowałem otworu pod wentylator 80x80, w domu był jedynie komplet otwornic ze średnicami ok 20-60mm. Podstawowa część, czyli wiertło z nakrętką nakręcaną od góry, posłużyła jako baza pod cyrkiel. Ramię wykonane z płaskownika stalowego jakieś 3mm, wygięte, naostrzone i już:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak celował w otwornice. przejedź się po castoramach tudzież innych praktikerach. czasami zdażają się niekompletne, przecenione zestawy. albo otwornice typu "użyj mnie raz i wyrzuć" za pare zł. może akurat coś trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lekko zofftopuje: jak rozwiercić otwór ręczną wiertarką (elektryczną) tak, żeby nie wciągało wiertła z posuwem 1cm/obrót :lol2: ? Powiedzmy że mam otwór 5mm, chce rozwiercić na 10, kruchy materiał typu akryl 10mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lekko zofftopuje: jak rozwiercić otwór ręczną wiertarką (elektryczną) tak, żeby nie wciągało wiertła z posuwem 1cm/obrót :lol2: ? Powiedzmy że mam otwór 5mm, chce rozwiercić na 10, kruchy materiał typu akryl 10mm.

Najprościej kupić jednak wiertło fi 10mm...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lekko zofftopuje: jak rozwiercić otwór ręczną wiertarką (elektryczną) tak, żeby nie wciągało wiertła z posuwem 1cm/obrót :lol2: ? Powiedzmy że mam otwór 5mm, chce rozwiercić na 10, kruchy materiał typu akryl 10mm.

Może podłożyć coś, np płytę meblową. Jeśli tylko kształt/forma wierconego materiału pozwalają to dobrze jest zawsze coś podłożyć aby nie wiercić w powietrzu. Wiercąc np płytę meblową na wylot, zawsze jesteśmy narażeni na wyrwę z drugiej strony. Wystarczy podłożyć / przykręcić ściskiem stolarskim z drugiej strony kawałek płyty i wierci się znacznie lepiej.

 

Akrylu nie obrabiałem nigdy, myślę jednak że ww rada może być przydatna.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...