Skocz do zawartości
Piotrullo141

Gtx Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ! Na początek napiszę co mam w tym swoim komputerze żebyście potem mi mogli powiedzieć czy wszystko będzie pasowało czy może warto wybrać inną KARTĘ graficzną.No więc:

1. Płyta główna(nie wie jak to napisać więc napisze wszystko co jest na opakowaniu) :ASUS P5K <GREEN> Intel P35+ICH9

2. Procesor: Inte Core 2 Duo E6750 2.66 GHz 4MB L2 Cache 1333 MHZ FSB

3.Pamięć to mam Patrioty dwa zestawy 2x1 GB czyli w sumie mam 4 Gb i wszystkie sloty zajęte

4. Zasilacz Inter Corsair HX 520 W

5. System operacyjny Vista 64-bit Home premium

6. Obudowa NZXT

7. Karta Dźwiękowa Sound Blaster AUDIGY

8. Dysk twardy Samsunga 500 GB

9. Karta Graficzna 8600 Gt Gainward 512 MB

10. Monitor Sync Master 226 BW 22 calowy

Wiem że pewnie ktoś już mnie zjedzie, że po co to wszystko wypisywałem, ale chce was poprosić o szczere rady.

 

Chodzi o to, że zastanawiam się na nową kartą graficzną i interesują mnie GTX-Y i nawet nie chodzi tak bardzo o kasę tylko, że czuję że jestem ograniczony przez zasilacz więc mierzę nisko w GTX 260 a konkretnie albo jakiegoś Gainwarda albo te z serii GeForce with Cuda Zotac 896 MB AMP 2 Edition podobno fabrycznie podkręconych. Poprostu chodzi mi o to czy mój komp będzie z tym dobrze pracował bo się średnio znam. Składałem kompa w KOmputroniku nie całe dwa lata temu, ale chyba przyszedł czas za zmiany. Nie mam zamiaru zmieniać zasilacza, bo wg mnie jest dobry( innych też bo trochę na jego temat czytałem). Wiadomo że mógłby być lepszy no ale teraz już za późno. Więc serdecznie proszę o jakieś rady czy będzie pasował do mojej płyty głównej bo słyszałem, że do niektórych płyt nie pasuje bo wystają jakieś elementy, które blokują wpięcie karty. Aha no i ostatnie pytanie czy sobie poradzę z jej podłączeniem, bo wiem że są jakieś dodatkowe dwa złącza 6-Pin i 8-pin i nie jestem pewien czy sobie z nimi poradzę, bo obecnie w mojej karcie takich nie ma. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam !

 

P.S Piszę teraz, bo niedługo święta a kupować muszę już bo potem mogą długo iść przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 275 bez problemu tez powinien dzialac, tylko tak sie zastanawiam czy procesor nie bedzie tu waskim gardlem. Niech inni sie wypowiedza na temat cpu

 

ja mam psu 550w, spokojnie idzie tutaj e8400, 6gb ram, gtx 275, 2 nagrywarki dvd, 4 dyski, + pare wnetylatorow, zasilacz nawet cieply nie jest, takze spokojnie zasilacz problemem nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się bałem. Kurde panowie, ale mnie to wkurza strasznie, wtedy ten procek jeśli chodzi o dwurdzeniówki był jednym z lepszych tylko był EXTREME wtedy lepszy i Quady ale nie chciałem quada bo było mało gier obśługujących 4-rdzeniowe procki. Przecież ogólnie się mówi, że do gier ważna jest grafa a procek to drugorzędna sprawa, a teraz się okazuje, że przez procesor niby słaby:( nie mogę sobie kupić GTX 260 albo GTX 275(Gainwarda).

 

Teraz takie pytanie jaki GTX 260 ? Lub jaki GTX 275 ? I czy lepiej się skupić na pamięci grafiki czyli 896 MB czy 1792 MB? Czy raczej się skupić na taktowaniu. Bo z mojej malutkiej amatorskiej wiedzy wynika, że raczej na taktowaniu. Czekam na rady. Pozdro.

 

P.S Nie wiem czy dobrze robię nie pytając o Ati RAdeony ale jakoś nie mam przekonania do tej firmy, no chyba, że mnie przekonacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o GTX 275 nawet nie myśleć? Bo jeśli nie to w takim razie jakie ten GTX 260? Kurde chce dobry sprzęt, ale też łatwy w podłączeniu. Bo się boję że nie podłączę tej karty( mam na myśli te dwa dodatkowe złącza łączące kartę z zasilaczem . Ja mam tą obudowę NZXT taką, że mam jedną stronę przezroczystą i jak tak teraz zaglądam to widzę że mam tylko jedno takie złącze wolne od zasilacza chyba więc wtedy co jakaś złączka? Chyba nawet taką mam do tej karty co mam teraz. Takie jakby dwa złączą przechodzące w jedno złącze. Kurde czy ja sobie z tym poradzę?

 

Aha i o co common z tymi Ati Radeonami? Bo tak teraz patrzę na stronie Komputronika i one mają jakoś dziwnie wysokie taktownie o wiele większe niż GTX-Y a cena podobna... Więc jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 275 to może być trochę za dużo dla tego proca. Jeżeli nie jest dużo drożej można kupić.

Można też proca podkręcić.

Może być, np. Palit GeForce GTX 260 Sonic 896MB DDR3.

HD4890 jest trochę wydajniejszy od GTX 260.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde czyli w końcu jak . GTX 275 nie kupować? A po drugie Ty wybrałbyś Radeona 4890 zamiast GTX 260?

 

Myślałem o tej karcie...

 

Aha i czy orientujecie się czy taka karta sprowadzona z UK będzie pasowała do mojego kompa? Mam na myśli czy tam są takie same karty jak u nas. Bo mami siostra załatwić tylko, że chce być pewny czy nie będzie żadnych komplikacji.

Edytowane przez Piotrullo141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tej karcie co dałem w linku tej GTX 260 ZOTAC ? Chodzi mi, żeby to była na prawdę dobra karta. Więc bardzo serdecznie proszę o szczerą radę. Nie mam się jak odpłacić... Po prostu średnio się znam i wolałbym spytać fachowców... Bo to zakup na mam nadzieję kilka lat. Szkoda mi pieniędzy na ciągłe ulepszanie komputera. Cały zestaw kosztował mnie wtedy coś koło 6k z czego komputer 4k . I zaraz potem się okazało, że komputronik jest chyba najdroższym sklepem, bo mój kolega za 2300 sobie kupił lepszego kompa niż mój za 4000. To głupie... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj w esc.pl

Procesora nie masz wcale złego, możesz spróbować go podkręcić. np: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426

Dużo można znaleść artykułów w google.

3.6ghz jest dla niego osiągalne, ale musiałbyś zmienić wtedy chłodzenie bo przypuszczam że masz box'a.

Osobiście poleciłbym gtx275 z linku andrew777 jeśli chcesz mieć spokoj na kilka lat.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 260 będzie dobrym wyborem. Ewentualnie może być HD4890, bo cena podobna.

1792MB jest nie potrzebne.

Czy nie potrzebne ? Hmm...

 

Po przesiadce z HD4850 512MB 700/2200 na GTX260 z 1792MB pamięci nareszcie mogę komfortowo pograć

w moją ulubioną gierkę Company of Heroes po sieci :) z ultra detalami texturami alliasingami bla bla. Absolutnie żadnego doczytywania dysku chrupania jęczenia podczas rozgrywki, podobnie w grze Arma 2 :)) czego nie można było powiedzieć o 512mb. No i oczywiście jeszcze płynniej nawet na stockowych zegarach ;]

Edytowane przez woojtekn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz panowie takie pytanie, bo osobiście wolałbym GTX 275 . Jeśli nie będę narazie kręcił procka to będzie gorsza grafa na gtx 275 niż na GTX 260? Wiem, że to może głupie pytanie, ale wolę wiedzieć. A po drugie to rozumiem, że do takiej karty to te sterowniki? STERY

 

P.S Myślałem o kręceniu procka, ale może w przyszłym roku w ogóle kupię nowy procesor chociaż to śmieszne, żeby po 3 latach procesor wymieniać(niestety takie są chyba brutalne realia i muszę się z nimi pogodzić). Jak dostałem kompa na komunię to przez 5 lat nie było gadki żeby coś nie poszło. Wiadomo, że potem już nie ma max detalach ale chodziło. A teraz NFS SHIFT na full detalach się przycina ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli panowie nie będzie jakichś efektów ubocznych jeśli będzie trochę za mocna karta na moim kompie? Bo jeśli ma się coś zacinać, wyłączać to ja wole słabszą i mieć spokój święty. A po drugie to tutaj ktoś wspomniał że 896 MB powinna wystarczyć...Czyli jest sens zastanawiania się nad 1792 MB?

 

P.S Czemu nikt mi nie chce napisać co sądzi o tej karcie ZOTAC

 

Czy byłaby lepsza od tego PALITA 896 MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatnie pytani i zamykam temat. Wg tutaj mózgów tego forum jeśli mogę was tak brzydko nazwać mam kupić dokładnie tą kartę tylko że w innym sklepie bo w Komputroniku jest drogo .

 

CACKO

 

Aha i czy w tym wypadku nie będzie zasilacz problemem. Bo na początku rozmawialiśmy o GTX 260 a teraz trochę wyższa półka GTX 275 (większy pobór prądu) się zrobiła a zasilacz nadal INTER CORSAIR HX 520 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście wielcy a szczególnie Ty ANDREW . Czyli teraz tylko kupować i ewentualnie czekać na najnowsze stery... Pozdrawiam

 

Mam nadzieję, że będę zadowolony z tej karty. Teraz tylko ciekawe ile takie cacko w UK. 3majcie się chłopaki

 

ZAMYKAM TEMAT

http://overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-122-OK £172.99 inc VAT Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie. Już zakładałem niedawno temat odnośnie kart. Panowie mi doradzili żeby brać GTX 275 PALIT już byłem prawie zdecydowany, ale w końcu kupiłem XFX Geforce 275 XXX Edition. Może ktoś ma do czynienia z tą kartą lub jest w stanie mi powiedzieć coś na jej temat. Ogólnie chodzi mi o to czy dobrego wyboru dokonałem. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie polecasz? No ale mi chodzi o to, że kupiłem ale jej jeszcze nie ma. Dopiero mi ją przyślą z UK. Więc może ktoś jest użytkownikiem takiej karty i mi coś powie na jej temat.. Czy dokonałem dobrego wyboru... Czemu wszyscy są jacyś niemili?;/ Po prostu proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...