Skocz do zawartości
Wajcha

CZY TO JEST NORMALNE???????????

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie siedze u qmpla i robie mu kompa. Dzisiaj kupil MSI K7N2 i Atka 1700+ 0313 DUT. Do tego wentylator Spire 5R266B1H3 Eagle Stream. Ma temp na CPU 56 stopni. Nie wazne czy puszczam go na 1700 czy na 2000 czy na 500. Mnoznik jest na 12,5 a FSB na 133. To jest plyta na nforsie. Czy taka tempertatura jest normalna?? Ja mam tego samego atka. Plyte na KT333. Mam podkreconego na 2600 i mam 45 stopni na procku. Mam co prawda Volcano ale mam na low czyli 3500 RPM a u niego speedfan pokazuje ze wiatrak kreci sie na 5100 RPM. Jak to mozliwe ze ma taka wysoka temeprature. Zmniejszylem mnozniki do 10 ale nie pomagalao. Tem spadal praktycznie niezauwazalnie. Nie probowalem zmniejszac FSB na 100 no bo jak zmniejszcze na 100 to na maxa dostanie 1250 MHz a nie 1466. A to atek 1700+ Czy to jest wina coolera? Jest nowy dzisiaj kupiony tak jak plyta i proc. To jest niemozliwe zeby taka temperatura byla normalna. Czy jest cos czego niezauwazylem a co powoduje znaczny wzrost temperatury?? Aha no i Vcore jest na 1,6V. Co zrobic czy pomoze tylko wymiana coolera?? I jeszcze jendo. Sprzedawca twierdzi ze ten cooler ma max 4600 RPM a tej jedzie na 5100?????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien mobo. Przy underclockingu temperatura powinna wyraznie spasc.

jak zasilanie procka jest tosamo to temperaturka znacznie sie neiobnizy przy obnizaniu mhz

 

ta temp faktycznie jest niepewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien mobo. Przy underclockingu temperatura powinna wyraznie spasc.

jak zasilanie procka jest tosamo to temperaturka znacznie sie neiobnizy przy obnizaniu mhz

 

ta temp faktycznie jest niepewna

Mi tam bez roznicy czy jest 25 czy 50 stopnie i jemu tez. Wazne zeby chodzi stabilnie. Bo 55 stopni to on ma na starcie. A nie wiadomo jak skoczy temperatura po powiedzmy 4 godzinach gry w mafie albo GTA3. boje sie nie bedzie stabilny.

 

A tak na marginesie to mozecie mi wytlumaczyc dlaczego on ma 5000 obr/min a ja mam 2500 i ja mam 2600+ a on 2000+ z tego samego atka i ja mam 45 a on 5 stopni. Rozumiem, ze mam wulkana ale on chodzi na 5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien mobo. Przy underclockingu temperatura powinna wyraznie spasc.

jak zasilanie procka jest tosamo to temperaturka znacznie sie neiobnizy przy obnizaniu mhz

 

ta temp faktycznie jest niepewna

Mi tam bez roznicy czy jest 25 czy 50 stopnie i jemu tez. Wazne zeby chodzi stabilnie. Bo 55 stopni to on ma na starcie. A nie wiadomo jak skoczy temperatura po powiedzmy 4 godzinach gry w mafie albo GTA3. boje sie nie bedzie stabilny.

 

A tak na marginesie to mozecie mi wytlumaczyc dlaczego on ma 5000 obr/min a ja mam 2500 i ja mam 2600+ a on 2000+ z tego samego atka i ja mam 45 a on 5 stopni. Rozumiem, ze mam wulkana ale on chodzi na 5V

szczerze mowiac to tylko jeden pomys przychodzi mi do glowy

kiedys mialem podobny problem , mianowicie po zmianie plyty z k7s5a na shuttle ak32a temp znacznie spokczyla w gore na procku, po oglendzinacch okazalo sie ze ten shuttle ma minimalnie niższego socketa :roll: no i pewno tez zapinka od titanka mogla sie wyrobic, niby dobrze trzymala, ale jak odbiolem j w druga strone tak zeby mozniej trzymala to temperatura wrucila do normy

 

moze sproboj odgiąc tak zapinke od coolerka zeby naprawde mocno go dociskala.

sproboj uporzadkowac kable w kompie, sproboj z otwarta obudowa, moze to wina cyrkulacji, jak nic niepomorze, to sprobojcie zamienic sie coolerkami dla testow to wtedy bedzie pewnosc czy to wina coolerka czy moze zly odczyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke sie na komputerach znam. I troszke czasu juz je skladam. Zrobilem tak na samym poczatku. Wszystko jest dobrze zrobione. Cooler jest przytweirdzony bardzo mocno i stabilnie. I kable tez sa pochowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe martw sie to wina czujnika... ja na swoim ecs l7s7a2 i coolerze Spire Falcon RockII na standardowym xp 1.7 mam w pracy ok 47 stopni. jak podciagnalem napiecie do 1.7 v i mnoznik na 13x133 to mi temp w pracy skoczyla do 58 stopni. Cooler zas jest w zasadzie letni.. tak wiec wskaznmik musi przeklamywac o jakies 15-20 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...